Siirtelen tässä videoita kameran muistikortilta.. On vain niin pirun hidasta. Tuntuu, että kopiointi kortilta koneelle kestää enemmän kuin itse videon katselu. Mistä johtuu ja miten nopeutuu?
miten nopeutan videoiden latausta?
4
167
Vastaukset
suoraan kamerasta vai laitatko kortin muistikortinlukijaan? muistikortinlukijasta siirtyy kyllä huomattavasti nopeammin. ulkoinen muistikortinlukija maksaa kympin tai vähän yli.
- väsyttäisiki
Kiitos tiedosta! Käyn siis ostamassa tuollaisen muistikortinlukijan heti tänään, että saan noita videoita talteen vauhdikkaammin.
- lkhl öih köih ö
väsyttäisiki kirjoitti:
Kiitos tiedosta! Käyn siis ostamassa tuollaisen muistikortinlukijan heti tänään, että saan noita videoita talteen vauhdikkaammin.
Korttienkin lukunopeuksissakin on eroja, mutta ei nyt käytännössä valtavasti. Kortinlukija on yleensä nopeampi kuin kamerasta siirtäminen. Typerää ja vähän selittämätöntäkin. En tiedä, miksi lukijat ovat nopeampia, liekö kameroissa sitten hidas USB- väylä, missä kierrellee data matkalla... Tämä 2 on ollut käytössä yleisesti ties kuinka pitkään ja 3 on jo markkinoilla.
Eli juu, hae lukija, ne ei paljoa maksa.
...ettet kertonut laitteistasi mitään tietoja, nyt vastaajat ovat täysin kristallipallojensa varassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2721768Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki141672- 1361258
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1261135- 83807
- 162741
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä168721Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala412652- 52582
Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52535