Kuvailkaa naiset, millainen on se kiltti mies, josta te ette pidä.
Miten hän eroaa ulkoisesti ei-kilteistä miehistä? Millä tavalla kiltti mies puhuu ja käyttäytyy, niin että se leimaa hänet nimenomaan kiltiksi mieheksi. Erotukseksi ei-kiltistä miehestä. Ja kun menette vaikka baariin, niin pystyttekö heti erottamaan kuka on kiltti mies ja kuka ei, siis pelkästään ulkoisen olemuksen perusteella?
Millainen on kiltti mies
7
196
Vastaukset
- minni ss
Kiltti mies on kohtelias muita kohtaan. Missä oikein olet kasvanut, jos et tiedä kiltin määritelmää?
- rockchick
Tässä listaa (liian) kiltin miehen piirteistä. Kaikkea näistä ei tarvitse olla mutta sanotaanko että jos mies täyttää näistä hmm...sanotaanko neljä tai enemmän, hän on "kiltti mies."
- On naisen tossun alla eli tekee kaiken mitä nainen pyytää miellyttääkseen tätä.
- Pistää naisensa mielipiteen aina tai usein omansa edelle jos pitäisi valita jotakin tapahtuvaksi/hankittavaksi/tehtäväksi. (Oli se "jokin" sitten arkista tai jotain suurempaa)
- Pakonomainen herrasmiesmäisyys. Esim. ryntää jokaisen oven kohdalla naisen edelle pitääkseen tälle ovea avoinna. (Koettu on!!)
- Ei osaa suuttua mistään.
- Ei valita koskaan mistään joka liittyy omaan naiseen ja hänen tekemisiin. (Ei sillä ettäkö jatkuva nalkutus olisi sitten mukavaa)
- On liian omistava ja läheinen. Pieni etäisyydenpito ja "vaikean saaliin leikkiminen" on ihastumisvaiheessa ihan suotavaa kunhan tajuaa silti antaa riittävästi vinkkejä että kiinnostusta on yhä ilmassa.
- Naisen palvominen. Toisin sanoen mies on aina se joka tarjoaa leffan ja ravintolaillallisen, kuskaa naisensa kaikkiin kissanristiäisiin mitään mukisematta, ostaa lahjoja tuon tuostakin jne.
- Pyytelee anteeksi kaikkea. - 20+16
kiltille:
- tossukka; antaa muiden kävellä ylitseen jotta nämä eivät suuttuisi ja hylkäisi
- persoonaton; se ruutupaita ja farkkutyyppi joka ei ikinä ottaisi tatuointia tai lävistystä tai irokeesia
- hakee koko ajan toisten hyväksyntää
- tekee työnsä hyvin mutta ei omaa minkäänlaista kunnianhimoa, on työpaikallakin se tunnollinen kunnollinen mutta täysin huomaamaton kaveri- ruutupairaruikuttaja
Muuten ymmärrän nuo pointtisi hyvin, mutta minkä takia "persoonallisuuden" pitää olla sidoksissa johonkin tatuoinnin tai lävistyksen ottamiseen? Maailma on täynnä läpeensä tylsiä ihmisiä, joilla on tatuointi, ja toisaalta on huippukiinnostavia tyyppejä, jotka pukeutuvat ihan dressmannisti.
- fcdsdasfas
Tämän kyselyn ansioista tajuan osan niistä syistä miksi olen atm. Erityisesti seuraavat kohdat joiden kuvittelin olevan positiivisia ja kunno- Ei osaa suuttua mistään.
"- Ei osaa suuttua mistään.
- Ei valita koskaan mistään joka liittyy omaan naiseen ja hänen tekemisiin. (Ei sillä ettäkö jatkuva nalkutus olisi sitten mukavaa) llisia piirteitä itsessäni koskettivat.
- Naisen palvominen. Toisin sanoen mies on aina se joka tarjoaa leffan ja ravintolaillallisen, kuskaa naisensa kaikkiin kissanristiäisiin mitään mukisematta, ostaa lahjoja tuon tuostakin jne. "
sekä nämä
"- persoonaton; se ruutupaita ja farkkutyyppi joka ei ikinä ottaisi tatuointia tai lävistystä tai irokeesia
- hakee koko ajan toisten hyväksyntää
- tekee työnsä hyvin mutta ei omaa minkäänlaista kunnianhimoa, on työpaikallakin se tunnollinen kunnollinen mutta täysin huomaamaton kaveri "
Jos joskus tulen muuttumaan ytm:ksi niin siinä vaaditaan kyllä täydellstä asenne remonttia. - ...
ylikiltti, nössö ja ennenaikojaan ukkoutunut mies. En liiku missään eikä minulla ole koskaan ollut naista. Jossain vaiheessa vain alkoi vituttaa naiset niin paljon että päätin olla juuri sellainen mikä ärsyttää heitä kaikkein eniten. Nyt kun tarkemmin ajattelen niin en ole edes koskaan halunnutkaan suomalaista naista. Työpaikallanikaan en ymmärrä heidän puheista yhtään mitään jos se ei koske työasiaa. Ei kerta kaikkiaan synkkaa yhtään naisten kanssa. Tämän palstan kirjoituksiakin kun lukee niin inho naisia kohtaan sen kuin vain kasvaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662358Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1802010Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.451985Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301698Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1081620Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1571335Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1881289Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251176- 80991
En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9982