En tiedä, josko tämä on oikea palsta aiheelleni, mutta ainakin sinkku olen itse, 25-v. nainen sellainen. Lyhyehköjä seurustelusuhteita on muutama takana. Suurimmaksi osaksi näillä ihmissuhdemarkkinoilla olen törmännyt sellaiseen asiaan, että loppujen lopuksi mies on vain seksin perässä, vaikka alussa muunlaista kuvaa olisi itsestään antanut. Vai ajattelenko itse jotenkin "vanhanaikaisesti", että tahdon tutustua ensin ihmiseen muutenkin kuin hyppäämällä miltei heti sänkyyn? Eikö sillä, että oppii tuntemaan toisen sisintä ole mitään väliä, ehkä jopa vähän luottamaan? Varsinkin, kun nykyään monilla on tapana hyppiä sängystä toiseen. Maailma on nykyään niin tehokas joka lähtöön, että ilmeisesti ihmissuhteissakin pitää saada aikaan mahdollisimman paljon vähällä vaivalla?
Sanokaa, miehet tai miksei naisetkin, onko todella niin ,että jo parin kolmen tapaamisen jälkeen, (missä ajassa ei ainakaan omasta mielestäni saa kuin pintaraapaisun toisesta ihmisestä) on jo seksin vuoro? Ja toki minulla itsellänikin on himot ja halut, mutta en kuitenkaan ole suht uudelle tuttavuudelle heti kertomassa kuinka panettaa,vaikka häntä himoitsisinkin.
Kokemuksia, kiitos.
(ajatus ei pysynyt ihan koossa, joten ehkä kaikki ei tullut sanotuksi, mutta kommentoikaa...)
Seksiä äkkiä(kö)?
7
241
Vastaukset
- minä-------
muistan vielä niin hyvin kun sellaisena 20 vuotiaana olin ikäiseni ihan hyvän näköisen naisen kanssa hänen kämpillään sängyssä ja hän teki kyllä monenlaisia vihjailuja siitä miten hän olisi halunnut kanssan muutakin kuin vain maata ja ihailla naamatauluan, ehdottipa vielä lapsenkin hankkimista. No minä näihin juttuihin vaan suhtauduin tuolloin pidättyvästi yhtäältä siksi kun ajattelin että minulle käy samalla tavalla kuin tiesin faijalleni käyneen samoilla seuduilla jossa tuo nainen asui(faijani oli tullut isäksi, ja hänet sellaiseksi oikeudessa tuomittiin vaikka hän kiistikin asian), ja toisaalta siksi kun katsoin työurani olevan tuolloin vielä ihan auki.
Arvaa vituttaako nyt vanhenevana lapsettomana sinkkumiehenä tuo kun noin näitä asioita nuorena mietein ja priorisoin. - Darth
Kaikki on tiivistettynä otsikkoon. Arvot ohjaavat ihmisen moraalia ja käytöstä. Liberaali yhteiskunta on arvo vapaa ja suosii siten ihmisiä joiden käyttäytymistä arvot rajoittavat mahdollisimman vähän. Arvovapaata ihmistä pidetään nykyaikana suvaitsevana. Arvottomuudesta on tullut suvaitsevaisuuden hyve. Wanhan ajan arvoilla varustettu ihminen koetaan tylsäksi, jäykäksi ja suvaitsevattomaksi. Ihanne ihminen on arvovapaa eksovertti, joka puhuu ja toimii ilman sisäisiä estoja.
- 15+1
Kai se on vähän fiiliksistä kiinni. Jos ei seksi tunnu hyvältä ajatukselta vielä kolmen tapaamisen jälkeen niin älä sitten tee sitä.
Tuntuvat naiset heti leimaavan luuseriksi, jos ei ole heti valmis seksiin. Ei taida näissä piireissä liikkua naisia, jotka hakevat muuta kuin yhden yön seuraa.
- käytetty on käytetty
käytetty nainen joka pihtaa kuin neitsyt ainoaan on lähinnä teeskentelijä.
- Dream world
Wlfwd: missä piireissä sitten liikut?
käytetty on käytetty: eli se "käytetty" nainenko siis teeskentelee, että ei muka halua seksiä? sitäkö ajoit takaa? sinun logiikalla, nainen joka ei ole enää neitsyt, tarkoittaa, että seksiä pitää antaa mahdollisimman pian.
- Masa4252
Olen itse 25-vuotias mies, ja ajatukseni ovat hyvin samanlaisia. Itse en heti hyppää sänkyyn ja arvostan naista joka toimii samoin. En osaa mitään määrää sanoa, montako kertaa yleensä olen naisen tavannut ennen seksiä, mutta esim. edellisessä ihmissuhteessani taisimme parikolmeviikkoa tapailla tiiviisti ennen seksiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662358Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1802010Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.451985Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301698Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1081620Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1571335Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1881289Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251176- 80991
En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9982