Sain oudon näyn ja tunsin pahuuden

Helluntaitir

En rehellisesti tiedä, miksi minun IP-osoitteeni oli aamulla bannattu, mutta nyt saan kai kirjoittaa näystä, jonka sain. Olin siis helluntaiseurakunnassa, kun pastori todisti helvetistä, jonne kaikki kuolleet päätyvät ilman Herraa Jeesusta. Lähdin tilaisuuden jälkeen kadulle kertomaan sitä, minkä olin korvillani kuullut. Eräs jumalaton alkoi kovaan ääneen halventaa minua, Jumalaa ja kaikkea pyhää ja kaunista. Näin silmieni edessä ohikiitävän hetken ajan varjostuman ikuisesta tulimerestä (Jumala siis tahtoi vahvistaa pastorin sanat oikeiksi, alleluia!). Hengessäni tulin vakuuttuneeksi siitä, että pilkkaaja ei tule pelastumaan Isän luokse Taivaisiin. Olin tyytyväinen, sillä pilkkaajasta välittyi minuun jotain äärettömän pahaa ja sairasta, sellaista, jonka Raamattu suoraan yhdistää saatanaan.

IP:ni vaihtuu hyvin harvoin, joten en usko, että tästä olisi kyse, vaan on nähdäkseni selvää, että minulle asetettu banni on päättynyt tässä päivän aikana. Kenties Herra on puolustanut minua niille, jotka täällä valtaa pitävät?

Olisiko IP:ni alku ollut samanlainen kuin eilen riehuneella jumalattomalla multinikkitrollilla? Ehkä Suomi24 joutui lyhyesti estämään kaikki samanalkuiset osoitteet, jolloin moni viaton sai kärsiä. Ei kovin vastuullista toimintaa.

8

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -

      tarina, ainakin jos vertaa siihen normihihhulointiin, jota tänne tunkee. Sanotaanko tuollaiset 7 pistettä kymmenestä. Mukava huomata, että tietotekniikka-aika hiipii hurinoihinkin. Parasta kuitenkin se, ettei ihan kertalukemisella voinut sanoa, oletko tosissasi vai koomikko. Aitoa vinttinsä lahottanutta hihhulia ja sellaisena uskottavasti esiintyvää poskisolistia on joskus pirun vaikeata erottaa toisistaan.

      • se paistaa väärennös

        Ei mikään uskovainen. Ei uskovainen iloitse kenenekään helvettiin joutumisesta, vaikka itekukin vapaaehtoisesti sinne meneekin! Muutenkin juttu on "sellainen" varmaankin ateistin väännös!


      • .
        se paistaa väärennös kirjoitti:

        Ei mikään uskovainen. Ei uskovainen iloitse kenenekään helvettiin joutumisesta, vaikka itekukin vapaaehtoisesti sinne meneekin! Muutenkin juttu on "sellainen" varmaankin ateistin väännös!

        "varmaankin ateistin väännös!"

        Brain on drugs!


    • Tuossa joskus n. 11 lähtien oli muutaman tunnin kaikilta kirjoitteluoikeudet poissa, koko paikka hiljeni täysin joten kyseessä ei ollut ollut bannaus, enempää en tosin tiedä mistä tämä johtui, kenties joku tekninen ongelma tai jotain.

    • Niin oli miunki osoitteeni bannattu, en tiedä mitkä kumman voimat ovat olleet vaikuttamassa, vai olisko kysymyksessä vain tämä perke.... eiku tää hinovireinen tekniikka:)

      • Minäkin ihmettelin syytä plokkaukseeni, mutta ilmeisesti syynä on vain uudistukset palvelussa. Joku bugi vain keksi nostaa päätään.

        Tietysti jumalainen johdatys voi myös olla kyseessä ;-)


    • On minullakin joskus outoja unia...

    • Atte Ateisti

      "pilkkaaja ei tule pelastumaan Isän luokse Taivaisiin. Olin tyytyväinen."

      Tuollaisia sadisteja uskikset ovat.

      "on nähdäkseni selvää, että minulle asetettu banni on päättynyt tässä päivän aikana. Kenties Herra on puolustanut minua."

      Jumalasi kiirehtii palvelemaan oikkujasi. Jumalasi pyörii oman napasi ympärillä.

      Katso peiliin.

      Sikojen jumalalla on sorkat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      69
      1299
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      910
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      76
      832
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      89
      733
    5. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      644
    6. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      48
      633
    7. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      46
      584
    8. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      122
      548
    9. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      534
    10. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      523
    Aihe