Miten kauan olet täällä käynyt edes satunnaisesti? Onko täällä aina ollut tällaista, trollinikit jylläävät, naisvihaa yms?
Onko tää palsta aina ollut tällainen?
11
272
Vastaukset
Keneenkään ei parane uskoa. Enintään joihinkin nikillisiin, joilla on pidemmältä ajalta tekstejä. Ja ei tää sinkut osio oo ainoa. Pitäisi olla pakolliset nikit kaikille.
- fghfghsdfghft
Trollailua on monenlaista.
Tämän palstan trollailijoiden tavoitteena lietso naisvihaa (ja ajaa jotain ihmeen ATM-aatetta).
Rekisteröityminen ja valvonta ois hyvät. - opdygchhfetttww
Painu kusiainen äitis pilluun.
Asenteesta, niin silti olen samaa mieltä kuin eATMe. Pakkorekisteröityminen olisi hyvä. Trollailu olipa se ketä vastaan tahansa, se on aina perseestä. Jos on selkeesti vaikka sitten vastaankin, niin peli on kuitenkin reilua. Vituttaa trollit! Itse en tee eroa trollin ja trollin välille.
Että olen pakkorekisteröitymistä täällä vongannu uudestaan ja uudestaan. Ja äskenkin tein vetoomuksen sen puolesta ja ei nää saa sitä aikaan koskaan. Kai Suoli24:sen johtajilta puuttuu ajattelukyky tai jotain.
Trollia vertaisin Kataiseen ja Katainen on LUIKERO! Lapamato.
Jonkun aikaa ja hankalaa on välillä erottaa viestiä todesta. Trolleja on jonkun verran, mutta kun sitä näkee niin silmä harjaantuu välttämään ne. Mitkä todella eivät ole oikeaa tekstiä.
Niin laatisin lain jolla pakotettaisiin nikit keskusteluihin. Tämä kuitenkin rauhoittaa tilanteen.
Ja mitä sanon ATM:n mahdollisesta naisvihasta... Kai sitä saa mielipiteitä olla suuntaan ja toiseen? Itse en ole naisten vihaaja, päin vastoin. Silti antaisin naisten vihaajankin palstalla olla. Jättäkää omaan arvoonsa sen tekstit.- Reipas Poikamies
jaripilli kirjoitti:
Niin laatisin lain jolla pakotettaisiin nikit keskusteluihin. Tämä kuitenkin rauhoittaa tilanteen.
Ja mitä sanon ATM:n mahdollisesta naisvihasta... Kai sitä saa mielipiteitä olla suuntaan ja toiseen? Itse en ole naisten vihaaja, päin vastoin. Silti antaisin naisten vihaajankin palstalla olla. Jättäkää omaan arvoonsa sen tekstit.Ihmisten luokittelu on ihmisvihaa.
- ES
jaripilli kirjoitti:
Niin laatisin lain jolla pakotettaisiin nikit keskusteluihin. Tämä kuitenkin rauhoittaa tilanteen.
Ja mitä sanon ATM:n mahdollisesta naisvihasta... Kai sitä saa mielipiteitä olla suuntaan ja toiseen? Itse en ole naisten vihaaja, päin vastoin. Silti antaisin naisten vihaajankin palstalla olla. Jättäkää omaan arvoonsa sen tekstit.Joku yksittäinen mies voi vihata jotakuta yksittäistä naista syystä tai toisesta. Ja joku mies voi tuntea jossain syvällä kaunaa koko naissukupuolta kohtaan, mutta pystyy kuitenkin yleensä järjelliseen ajatteluun ja toimintaan.
Mutta systemaattinen naisviha - se on eri asia. Sellaiset miehet vihaavat kaikkia naisia ihan vain koska he ovat naisia ja jotkut heistä pyrkivät levittämään "sanomaansa" esim. internetissä. Itse asiassa yllyttäminen vihaan jotain ihmisryhmää kohtaan on laissa kielletty.
- 10+10
Air Finland ja If maksavat maltaita mainostilastaan, tuskin maksavat kun ymmärtävät millaisessa yhteydessä mainokset esitetään (vakuutusyhtiön mainos sellaisen viestin vieressä, missä kehotetaan hakkaamaan naisen naama tohjoksi)
- .....
Olen If:in asiakas ja minua kyllä häiritsee palstalla mellastavat miesvihaajanaiset, jotka syyttelevät mieskirjoittajia milloin mistäkin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101064
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82804Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat262586Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede15563- 65531
- 92499
- 26492
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47427
- 30416