Vanhoillislestadiolaisten paljastus, miksi juuri nyt?

ikiateisti

Lestat tiesi, että pedofiili-asiansa tulee laajemmin julki.
Nyt on juuri kovin vaalihässäkkä ja heille kuin jumalan siunauksena on vielä japanin ydinonnettomuus päälle.
Kun nyt tähän meteliin kertovat omat "tunnustuksensa", niin nuo kusipäät kaiketi päätteli, että asia unohtuu nopeiten.
Ajoitus ei ollut sattumanvarainen.
Vähemmälle huomiolle on mielestäni jäänyt se, miksi näitä sattuu suomessamme paljon juuri lestoissa. Toki satunnaisesti ympäri suomea, mutta lestat ovat onnistuneet pääsemään listaykkösiksi.
Syynä on ainakin pika-anteeksiantojärjestelmä ja käytäntö, ettei jeesuksen nimissä anteeksiannetusta synneistä saa enää puhua, olkoot vaikka sukurutsapedofiliaa.
Noissa uutisissa kiinnitti rauhanyhdistyksen tappien kommentit siitä, ettei ko pedofiilidsaarnaajat enää toimi saarnaajina.
Mutta ovat edelleen seurakuntiensa arvostettuja "Aktiivijäseniä", sanan pervoimmassa merkityksessä.
Täytyy muistaa, että kerran Pedofiili, Aina Pedofiili.

Kannattaisi tutkia, onko lestojen keskuudessa mitään pedofiilirenkaita, muualla maailmassa niitä on ollut.
Samoin tiedetään, että pedofiilit hankkiutuu tehtäviin, missä mahdollisuutensa perversioidensa toteuttamiseen on suurin.
Onko nuo lesta-pedofiilit lestojen lapsia, vai tarkoituksella sinne ulkopuolelta hakeutuneita, perversioidensa vetäminä?
Lestojen lähetyspappien tekemisiä joissakin afrikan syrjäkylissä ei valvo kukaan, onko lestat "ulkoistaneet" pedofiilinsa, afrikkaan. Toivon, etteivät ole.

Suurin paska on lestoilla varmasti vielä pesemättä.

7

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuiperus

      Kirkossa pähkäillään ketä voidaan siunata,kuitenkin hyysäävät pedofiilejä, voiko
      sairaampaa hurskastelua olla olemassa. Kuuluisat kristilliset arvot,yök!.

    • Kattokaa vaan niin lisää skandaaleita tulossa..

      • Ilmeisesti joku tutkija tuota lesta-asiaakin kaiveli. Muuten ei olisi koskaan mitään pahaa lestojen sisällä edes tapahtunut, näin siis olisi samat mulkvistit kertoneet, jos olisivat onnistuneet peittämään paskat.


    • Lestadiolaisilla on omia oppejaan. Mm. virren 492 heidän kakaransa laulavat tiettävästi näillä sanoilla:

      1.
      Ystävä sä lapsien,
      älä katso minuun pienehen.
      Minne käynkin maailmassa,
      sinä olet panemassa.
      Onni täällä vaihtelee,
      Oma isä raiskailee.

      2.
      Ota, Jeesus rakkahin,
      suojaas koti kallehin.
      Kiroo äitiä ja isää,
      ei heille elinpäivää lisää.
      Ystävä sä lapsien,
      pientäs auta holhoten.

      3.
      Pidä meitä turvissas,
      Jeesus, armohelmassas.
      Häkkin sulje isäntekeleemme,
      Ettei hän tulis perseeseemme.
      Johda, Jeesus rakkahin,
      meidät lastenkotihin.

      • Lesta

        Lestoissa sadomasohomoija. Ristin juurella raippa raikuu ja synnit lähtevät poies...


      • Lesta kirjoitti:

        Lestoissa sadomasohomoija. Ristin juurella raippa raikuu ja synnit lähtevät poies...

        Lestojen mielestä nuoren vaimon kasvatusmetodeihin kuuluu
        a) lattialla konttauttaminen
        b) piiskaa tuhman vaimon pepulle, remmikin käy, mutta ei solkipäällä
        c) seksiä heti synnytyslaitoksella
        d) seksiä aina, kun ukollansa seisoo

        Kohta c) päätelty kertomuksesta, jonka nuorena äidiltäni kuulin. Lestaukko oli yrittänyt kamuta eukkonsa päälle jo Oulun diakonissalaitoksen synnytyslaitoksella heti synnytyksen jälkeisenä päivänä.
        Oli kätilöt ehtineet hätiin. Kele.
        Eukkonsa sai siis ainakin viikon loman yhdynnästä (entivanhaan naiset oli viikon synnytyslaitoksella), mutta sitä seksiä oli varmaankin jo heti kotona saatavilla.


    • fhksfk

      Totta. Muutama kuukausi sitten oli telkussa ohjelma jossa kerrottiin jostain ranskalaisesta antropologista, joka häpeilemättä käytti tutkimiensa heimojen nuoria miehiä seksuaalisesti hyväkseen. Pelkäänpä pahoin, että samaa tapahtuu kaikenkarvaisten lähetyssaarnaajien toimesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      182
      1800
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      108
      997
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      94
      884
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      19
      703
    5. 52
      674
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      578
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      172
      534
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      518
    9. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      26
      511
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      193
      466
    Aihe