treffiseuraa, jollekin rekisteröimättömällä nikillä, sinkut palstalle kirjoittavalle, josta et tiedä siis mitään. Ulkonäöstä, sukupuolesta saati nimestä ei siis olisi mitään tietoa.
Tarjoaisitko
11
93
Vastaukset
- Jep jep
Voishan sitä heittää, että tule johonkin pubiin silloin ja silloin. Oharien sattuessa ei menettäisi mitään ja jos ihminen ei nappaa, voi helposti häipyä paikalta.
- Naisen vastaus.
En ikinä.
- mies palstalta
Niin, kaikki muut ovat hulluja paitsi sinä ;)
- Naisen vastaus.
mies palstalta kirjoitti:
Niin, kaikki muut ovat hulluja paitsi sinä ;)
Tuskin aina näinkään.Eiköhän joukossa voi olla ihan hyviäkin tyyppejä. Sokkotreffailu ei mun juttu muutenkaan ja noin heppoisesti mitään tietämättä ei senkään vertaa. Ei vain kiinnosta ottaa sikaa säkissä treffiseuraksi. Tarvitsee olla joko pohjattoman epätoivoinen ennen kuin tuollaista edes harkitsisi tai sitten tyyppi jolle kaikki käy ja aivan mikä tahansa paskakin seura kelpaa.
- Niimpä tietenkin
Naisen vastaus. kirjoitti:
Tuskin aina näinkään.Eiköhän joukossa voi olla ihan hyviäkin tyyppejä. Sokkotreffailu ei mun juttu muutenkaan ja noin heppoisesti mitään tietämättä ei senkään vertaa. Ei vain kiinnosta ottaa sikaa säkissä treffiseuraksi. Tarvitsee olla joko pohjattoman epätoivoinen ennen kuin tuollaista edes harkitsisi tai sitten tyyppi jolle kaikki käy ja aivan mikä tahansa paskakin seura kelpaa.
Miten niin epätoivoinen? Etkö koskaan puhu paskaa vieraiden ihmisten kanssa vaikka ravintolaillan aikana? Miksi et siis jonkun palstalaisen kanssa? Ai niin, olitkin nainen. Parin sanan vaihtaminen At-miehen kanssa on aivan mahdoton ajatuskin.
- mies palstalta
Jos julkisella paikalla päiväsaikaan tavattaisiin, niin mikä ettei.
Toisin kuin palstan naiset luulevat, minä veikkaan, että hulluimpienkin kirjoitusten takana tällä palstalla on suhteellisen vaarattomia tyyppejä, mitä nyt ovat elämän katkeroittamia.
Hmm.. niin onhan tietenkin sir_eino, jonka valheet ja jutut ovat niin suurisuuntaisia, että ei voi tietää millainen tyyppi on takana. Toinen epäilyttävä tyyppi on sitten tämä Kunnian Mies/ Suuri Isä. Oikeastaan kaikki muut ihmiset palstalta olisin valmis tapaamaan, jos tapaamispaikkana olisi vaikka vilkas kahvila Helsingin keskustassa päiväsaikaan.- Mies palstan ulkoa
Harmi ettet ole nainen palstalta.
No pitäisi kyllä tietää vähän enemmän kenen kanssa on tekemisissä. Ulkonäkö ei haittaa mitään, mutta sukupuoli ja ikä olisi toivottavaa tietää. Mutta joo tarjoaisin seuraa, jolloin eka tapaaminen on kyllä sitten julkisessa paikassa. Riippuu tosin siitä onko molemmat kiinnostuneita tapaamaan.
- Joku nainen
En itse tarjoaisi. Saattaisin itse lähteä jos saisin kutsun, jos kirjoittelun perusteella näyttäisi, että sisin kolahtaa. Tosin silloinkin haluaisin jutella tai mailailla kahden ennen treffejä, että olisi vähän kuvaa kuka toinen on.
Treffit on minusta hoidettava tyylikkäästi, oli toinen sitten mieleen tai ei. Kyllä toista voi kunnioittaa ja keskustella sen pari tuntia. Ja jos ei osu, pitää sanoa reilusti ja nätisti, mutta suorasti ettei osunut.- mmxncxmv
Ei sitä välttämättä parissa tunnissa tiedä, kuinka hyvin osui.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671404
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40995Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14640
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20602Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17563