niin sillä on neljä jalkaa, kaksi korvaa, kaksi silmää, nenä ja suu. Tämä kaikki pätee myös ihmiseen. Evoluutio on totta.
Katsoo mitä tahansa nisäkästä
9
107
Vastaukset
- houghoug
Evoluutio on kyllä totta, mutta mietippä kädellisiä, lepakoita, merinisäkkäitä yms...
Melko huono trollaus.Tokihan esimyseläimillä (vanh) eli kädellisillä, siipijalkaisilla ja eväjalkaisilla on neljä raajaa, mutta eniten haluaisin jonkun biologin saavan kiinni enkelin ja tekemään sille anatomisen tutkimuksen ja luokituksen. Mistä se on saanut kolmannen raajaparinsa?
- 354354353536545465
naapurin.kissa kirjoitti:
Tokihan esimyseläimillä (vanh) eli kädellisillä, siipijalkaisilla ja eväjalkaisilla on neljä raajaa, mutta eniten haluaisin jonkun biologin saavan kiinni enkelin ja tekemään sille anatomisen tutkimuksen ja luokituksen. Mistä se on saanut kolmannen raajaparinsa?
joillakin enkeleillä on keskiaikasen opin mukaan useampiakin siipipareja, oliko peräti kuusi paria siipiä serafeilla, siinä onkin millä läpsytellä!
- V.Loco
Raamatussahan heratetaan luuranko henkiin ja aasi argumentoi, kylla kait kunnon satukirjaan enkelitkin sopivat? Kas kun ei tulisia vaunuja ja palavaa pensasta mainita!
Levitoivathan hevosetkin:
http://www.google.no/imgres?imgurl=http://3.bp.blogspot.com/-JrTbMGbUFB8/TaCcEWroPkI/AAAAAAAAAgQ/f_1Wp1gFt9A/s1600/Sekalaiset 672.jpg&imgrefurl=http://siljannuket.blogspot.com/2011/04/miittiaddiktin-vuodatus.html&usg=__4uZA9QTb22AnqgXKg1gqY6s__W8=&h=480&w=640&sz=144&hl=no&start=35&zoom=1&tbnid=TihaKV2sqEPg7M:&tbnh=103&tbnw=137&ei=0QDsTcrmJc7Osgbq1fSACQ&prev=/search?q=lentava hevonen&um=1&hl=no&sa=N&biw=1341&bih=676&tbm=isch&um=1&itbs=1Odottelemmekin edelleen todistettavaksi edes YHDEN sellaisen Raamatun ihmeen olemassaoloa, jota tiede ei pysty selittämään täysin luonnolliseksi ilmiöksi.
Enkelin fossiili voisi olla kova sana.
- d.
varsinkin kun vertaa simpanssin ja ihmisen anatomiaa toisiinsa niin on pakko kallistua evon puolelle
- +++++++++
Miksi käytät silmälaseja kun olet mykkä?
Olisko lisää muita nerokkaita tekstejä? - K-18_K-18
,,,,sillä on neljä jalkaa,,,,,
Todellako, onko sinulla neljä jalkaa? Ihmisillä on yleensä vain kaksi. Olet varmaan mielenkiintoinen poikkeus.- harvinainen lintu
Ai että tuo teidän argumentointi on ihqun järkevää.
Eikö sinulle jo sanottu että vaihda tyyliä kun vaihdat nimimerkkiä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861689Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,161063Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.981007Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79942- 91784
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51754Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot146749- 53674
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs48671Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51661