Näköjään tämäkin postaus oli palstan viilenemishihhulille niin kiusallinen ja niin paljon hänen uskontonsa vastainen, että hän ilmoitti sen asiattomaksi ylläpidolle, joka poisti viestin sitä tarkistamatta:
http://yle.fi/uutiset/luonto_ja_ymparisto/2011/06/maailman_merien_tila_heikkenee_pikavauhtia_2677228.html
"Kiihtyviä vaikutukskia ovat muun muassa Grönlannin ja Antarktiksen jään sulaminen, merenpinnan nousu ..."
Maailman merien tila heikkenee pikavauhtia
14
327
Vastaukset
- pilkkukaks
Jutun lopussa sanotaan että on liian aikaista sanoa mitään,
ihan oikein, koska havaintoja kehityksestä ei ole,
kyseessä jälleen kerran vain skenaario a´la maailmanloppu.- pilkkukaks
Merillä menee niin huonosti, että korallitkin patvivat ennennäkemätöntä vauhtia.
http://www.thegwpf.org/science-news/2484-coral-reefs-expand-as-the-oceans-warm.html
Tosin riemu on ennenaikaista, pakkanen pani korallit viime talvena.
Sellaista elämä on, pienelle lapselle kaikki on ennennäkemätöntä. - ----
pilkkukaks kirjoitti:
Merillä menee niin huonosti, että korallitkin patvivat ennennäkemätöntä vauhtia.
http://www.thegwpf.org/science-news/2484-coral-reefs-expand-as-the-oceans-warm.html
Tosin riemu on ennenaikaista, pakkanen pani korallit viime talvena.
Sellaista elämä on, pienelle lapselle kaikki on ennennäkemätöntä.Eli siis linkkisi mukaan meret lämpenevät. Muistaakseni olet joskus inttänyt jotain päinvastaista, mutta hyvä, että olet nyt tullut järkiisi.
- pilkkukaks
---- kirjoitti:
Eli siis linkkisi mukaan meret lämpenevät. Muistaakseni olet joskus inttänyt jotain päinvastaista, mutta hyvä, että olet nyt tullut järkiisi.
Vuoroin vierahissa, sellaista se oskilloiniti on.
- Tieteilijä...
Mikäs ihmeen tiedeuutinen tuo taas on? Kyseessähän on vain jonkun kehnosti tunnetun ympäristöjärjestön kokouksen antama lausunto???
- yksi ongelma vähemmä
Se tuleva pikkujääkausi poistaa tuon lämpenemisongelman, mutta muut ongelmat eli liikakalastus ja saastuminen tietysti jäävät jäljelle.
- Sähköteurastaja
Kestämättömiä juttuja että ylläpito poistaa hihhulin avituksella kritiikin
Greenpeacen IPCC pamflettia kohtaan.
Ei se muutu mihinnkään, että greenpiisin palkkalainen kirjoitti valtamerijutun
"puolueettomaan" IPCC AR5 raporttiin.
Sillehhän nauraa naurismaan aidatkin. - Sähköteurastaja
Taalas ennustaa ihmiskunnan tuhoutuvan, jolle ole uskoa ilmastouskontoon.
http://hirvasnoro.blogspot.com/2005/12/ilmaston-lmpenemist-ei-voi-en-est.html
"Elämme lopun aikoja" ilmastohallelujaaa,
Alaaaaarrrrmmmm- Hevoismiähen kaima
Ehkä maapallo tarvitsee tällaisia Hirvasporo-blogeja ruokkimaan kansalaisten uskonnälkää, kun vanhat uskonnot , kommunismi etusijassa, heitetään historian romukoppaan.
Keksisivät vain sellaisia maailmanloppuja ettei meidän tavallisten kansalaisten tarvisi olla jatkuvasti lomsa auki lunastamassa näitä taivasveroja ja ilmastoaneita.
- Sähköteurastaja
Maailmanloppu päivässä, kaksi parhaassa.
minun höpinäni pyrkivät mielestäni olemaan opettavaisia.
Elikkä vetoan Satuun, koska niissä on salattua viisautta niin paljon etteivät olekkaan satua.
Jos tarpeeksi monta kertaa huutaa Susi Susi ilman syytä.
Mitä sitten kun tulee Karhu vastaan.
Ei olla valmiita.
Nyt pitäs tutkia mitä pitäisi tehdä jos tuleekin pikkujääkausi, siintä selvittäisiin ilman ongelmia, jos olisimme valmiina.
Jokatapauksessa selvitään, kun naurattaa päälle, eihän itteni edes suoda nähdä mitä tuleman pitää, kun olen hiiliä lapioimassa Luciferin kanssa,
Mulla on ainakin lämmintä.
"Kolilemppari"
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2482831Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell31584- 1011164
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1231141Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581015Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531012- 64974
Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717927- 132868
- 63861