Moi, oon tämmönen 18v miehenalku ja joskus viikonloppusin ku tulee käytyä baarissa kavereiden kaa ja yleensä pokattua joku nainen jonka kanssa sitten aikaa. Olen pariin naiseen ihastunutkin baarissa mutta ikinä ei tule pyydettyä puhelinnumeroa... jotenkin ajattelen että baarissa etsitään vain yhdenillan juttuja? Mitä mieltä ootte?
Tyttöystävä baarista?
3
504
Vastaukset
- woww
Tokihan baareista etsitään niitä yhdenillan juttujakin, mutta miksei vakavempaakin suhdetta. Sieltä ne suht harvoin löytyvät ja syynähän on se, kun alkoholi muuttaa ihmisen, sekä puolin että toisin, niin se kaikkein kaunein ja ihanin nainen, jonka alkoholihuuruissa siltä tuntui, niin voikin olla selvinpäin täysin päinvastainen ilmestys..mutta jos ihastut, niin pyydä ihmeessä numeroa ja katsele varoen eteenpäin, eihän sitä ikinä tiedä minkä helmen sieltä itselleen voikin bongata :)
- 3+16
Jep, oikeilla jäljillä olet, noin on.
- whitemoment...
Niin noh, yleensähän sieltä löytyy vaan yhen illan juttuja vaan minä löysin nykyiseni baarista. Rakkautta ensi silmäyksellä. Mies katosi silmistäni baarissa mutta törmäsimme uudestaan kun olin menossa jatkoille ja pyysin miehen kavereineen mukaan. Siitäpä kaikki saikin lopulta alkunsa :)
Kyllä baarista voi löytää vakavempaakin seuraa. Esim. tuttuni löysi myös nykyisensä baarista. Miksipäs ei olisi siis mahdollista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921125
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116938- 125896
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten282685- 77669
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74631Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54576Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48559- 72483