Oikeastaan kysymys kuuluisi uskovaisuuspalstoille, mutta kysytäänpä kumminkin, kyllä täällä uskovaisia aina sen verran ramppaa.
Niin että Australopithecus-suku, elänyt joskus 2-4 milj. v. sitten, ihmisen arveltu edeltäjä!
Oliko hänellä jo sellainen sielu jonka voisi tuomita menemään jompaankumpaan paikkaan?
Vai tuliko sielu kehiin vasta myöhemmin, Homo-suvun ilmaantuessa maapallolle?
Australopithecus taivaaseen vai helvettiin?
2
61
Vastaukset
- arvuuuttaja
ihmisen arveltu edeltäjä, eli ei oo varmaa tietoa ei siis voi ottaa kantaa, pitää olla tieto, joka on varmaa;)
No sanotaan niin, että tämänhetkisen tieteellisen käsityksen mukaan Homo-suku on kehittynyt jostain Australopithecus-lajista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731910Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971653- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54537
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462