Tammikuun viides 2011 päättyy Kotkan ortodoksisen seurakunnan kirkkoherran toimen hajuaika. Mistä saamme isä Veikko Lisitsinin uskollisen työn jatkajan? Kunnon pappeja ei oikein tunnu löytyvän helposti.
Kenties Kouvolan isä Ville Kiiveri, Lappeenrannan isä Aarne Ylä-Jussila tai Helsingin isä Teo Merras täyttäisivät kirkkoherran vaativat ominaisuudet?
Tai kenties on joitain muita?
Kenestä Kotkan ortodoksinen kirkkoherra
Ei satusetiä papiksi
3
653
Vastaukset
- -
Ja miten tämä liittyy Arvot ja etiikka-nimiselle palstalle?
- Fil.
Minä luulen, että kenties juuri kysymyksen mukaan: arvot ja etiikka.
- Ohohoi
Fil. kirjoitti:
Minä luulen, että kenties juuri kysymyksen mukaan: arvot ja etiikka.
Ainakin nykyään huomaa, minkätasoinen pappi tuli kirkkoherraksi rovasti Veikko Lisitsinin jälkeen!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462