Mix sinkut on sinkkui? Eix niit kukaan huoli, vai onx ne ite liian ronkeleit?
Ei se ihana prissi ratsasta sil valkosel hepal, eikä prinnsessat pyydä dösäpygällä kahville, nii minkäs teet???
Oikeesti hei siskot ja veljet, mitäs teet?
Mul on siihen vastaus: Kompromisseja,suvaitsevaisuutta,ymmärryst et ei kukaa oo perfekt...
Hyvii hiihtokelei kaikille, toivottavasti suksi luistaa...
Mixx?
2
109
Vastaukset
- Reipas Poikamies
Näin 30veenä täällä pohjan tähden alla päin vapaita ikäisiäni sinkkunaisia ei ihan joka dösässä kuljekkaan. Tokin niitä dösiäkin kulkee liian vähän, ei täällä niitä kulje kuin pari päivässä. Mummoja lähinnä niiden kyydissä, matkalla cittariin ruokatarjouksia ostamaan. Aamulla ja iltapäivällä koululaisia.
Olen pitänyt "quiet riottia" baareja vastaan tämän alkuvuoden.
En tosiaan ole täydellinen mutta olen kyllä hyvä mies. Enkä notredammen kellonsoittaja että sillä tavalla karkoittaisin naisia ympäriltäni.
tiedän että olen varmasti hyvä kumppani naiselle joka ymmärtää minut oikein ja hyväksyy tälläisena kun olen. Mielestäni oikea parisuhde ei voi perustua baarisupliikilla luotuun mielikuvaan, koska se arki koittaa ihan varmasti jokaiselle. Tunnen miehiä jotka ovat naimisissa, ja varmasti saan miettiä että "hmmm ton kaverin supliikki mitäs se oliskaan ollut naistaan iskiessä... ;)
Olen palstalla usein puhunut "muutoksesta". Henk. koht. olen tässä tarkoittanut omien sosiaalisten klikkien voittamista. Ujous, esiintymis pelko, isot ihmismassat.
Estyneisyydellä onkin helppoa luoda itselleen kilpi jolla muka suojelee itseään uusilta negatiivisilta tunteilta. Usein se on tarpeetonta, kun se blokkaa ne vähäiset hyvätkin mahdolliset tunteet joita voisi saavuttaa.- "hyvä kumppani?"
"tiedän että olen varmasti hyvä kumppani naiselle joka ymmärtää minut oikein ja hyväksyy tälläisena kun olen."
Olihan kommentti. Eikähän jokainen ole hyvä kumppani sille joka ymmärtää sitä toista oikein ja hyväksyy omana itsenään. Onnea vaan etsintään ja kannatta muistaa pitää tasoa tarpeeksi korkealla. Itse etsin itselleni rakkaan enkä pelkkää kumppania.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911097
- 125866
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103835"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten275652- 69572
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait72553Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64552Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54526- 72483
Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist32473