Arvoisat palstalaiset, kuten hyvin tiedämme, on meidänkin rakkaalle palstalle pesiytynyt kool aid-kultttilaisia (heiksi voi luokitella myös femakot, joiden pyhä vulva-kultti uskoo miesuhreihin ja henkilökohtaiseen uhriutumiseen, sekä tietysti seksismiin aseena seksismiä vastaan).
Tässä voimmekin nyt jokainen tutkiskella, että onko meissä näitä piirtreitä.
http://bigthink.com/21st-century-spirituality/cultish-thinking-in-everyday-life
En tiedä ovatko feministit parannuskelpoisia, mutta PUA-kulttilaisset voivat olla, vähän kuten köyhyysloukkuun jääneet, pyramidimarkkinointiin huijatut ihmiset. Feministien paranemisennnuste on vähäsen huonompi, he voivat parantua vain jos kyseesä on eksytetty yksilö, joka on erehtynyt tasa-arvoaatteesta ja eksynyt feministiiksi, muuten parantuminen lienee mahdotonta.
Tekstissä on etenkin seuraavat kohdat huomionarvoisia:
"These two principles exploit the human brain’s penchant for tribalism. We want to feel a part of a community. The third factor takes advantage of our habit of magical thinking: Jones claimed he had God’s direct number. Once his foot was in the door and you were part of his tribe, the next logical step — no matter how illogical — is that Jones is the chosen one. Because he already has you emotionally, and because you don’t want to upset your crew of new BFFs, believing the leader is prophetic completes the mind control."
Esim. viimeisin RSD-kultin myymä tuote, pitää kirjaimellisesti sisällään heimoajattelun, se jopa lukee sen uusimmissa mainoksissa.
Samoin, siinä esiinnytään "gurujen" toimesta auktoriteetteina joilla on lähes yliluonnollista tietoutta naisista. Tätä kuvaa vahvistetaan käsikirjoitettujen videoiden avulla.
"Almost. You eventually have to justify why you’ve left your family and friends behind for this group’s cause. In the self-justification phase, you’ve now decided reasons why you were fated to be involved in saving/leaving the world all along. Meaning in life is a crucial component of psychological welfare."
PUA-kultille on ominaista jako AFC-porukkaan (kultin ulkopuoliset, miehet) vs. PUA:t eli tietysti nämä kulttilaiset itse. Kultti sisältää erittäin paljon me vs. he-ajattelua muutenkin. Feministit taas vihaavat miesten lisäksi kauniita naisia, jotka eivät ole tarpeeksi rujoja ja miesvihaajia liittymään heidän sairaaseen kulttiinsa.
"People have a remarkable ability to explain away evidence rather than change their cherished beliefs."
Tämä on todistettu monta kertaa.
Suurimpia anti-todisteporukan edustajia palstalla ovat ns. sinisen pillerin porukat, johiin lukeutuvat feminismikultin mies- ja naispuoliset kannattajat, ja tietysti PUA-porukka.
"As a longtime yoga instructor, I’ve watched numerous people fall under the same spell: They are searching for meaning, find one in a school or instructor, and quickly their entire philosophy has shifted into alignment with whatever has been preached to them. For the most part, these people suffer more benign consequences — indeed, they often receive positive benefits along the way, as do people in all sorts of cults — but the underlying process of mind control remains intact. As Wiseman concludes,"
PUA-kultti totta kai antaa melkoisen syötin: porkkanana on pääsy 1-10% YTM-luokkaan ja keppinä, kuten Mystery sanoo: se että geenisi juuritaan säälittä pois jos epäonnistut tehtävässäsi (kiva ettei luoda epäterveitä paineita).
Feminismi taas on rumien ja tyhmien, useimmiten vakavasti luonnevikaisten naisten keino tuntea itsensä tärkeäksi, ja muodostaa selkääntaputtelukerho jossa sairaimmat ajatukset, kuten irrationaalinen ja silmitön viha puolta ihmiskuntaa kohtaan, ovat nyt niitä ylimpiä elämän päämääriä.
"The practitioners of mind control are not restricted to cult leaders and religious sects. Instead, they walk among us on a daily basis. "
Feminismi-kultista taas löytyy hyvä juttu tämän, palstalla jokusen kerran näkyneen linkin, takaa: http://fundamentti.blogspot.fi/2013/10/minkalainen-olisi-yhteiskunta.html
Kukaan femakko ei ole voinut kiistää tuon sisältöä palstalla, vaan ainoastaan mässyttäneet yksittäistapauksista, vaikka kyseessä on yliopistotasoiset ja kaikkien feministien ajatuksista vastaavat feminismin aatejohtajat, joiden mielipidettä jokaisen rivifeministinkin tulee kumartaa.
Arkielämän kulttilaisuutta (myös palstalla)
38
182
Vastaukset
Tää sun uus viestiketjuhan sai oikein kunnolla suosiota ja vastauksia osakseen :D
- Ex------------PUA
Esim. sinulta. :D
Mutta olet totta kai liian tyhmä vastaamaan itse aiheeseen.
- rumamaija
Liian pitkä löpinä, ei jaksa lukea. :/
- flowersreally
Vulva-kulttiin kuuluu vaginamonologit.
- Ex------------PUA
Passiivis-aggressiivinen femakko ulvahti. :D
No, se vain tarkoittaa sitä että ei vain osunut ja uponnut, vaan et myöskään pystynyt kumoamaan mitään siiitä mitä sanoin. - rumamaija
Ex------------PUA kirjoitti:
Passiivis-aggressiivinen femakko ulvahti. :D
No, se vain tarkoittaa sitä että ei vain osunut ja uponnut, vaan et myöskään pystynyt kumoamaan mitään siiitä mitä sanoin.Miten voisin kumota mitään, jos en edes jaksa lukea mitä siinä sanotaan?
- Ex------------PUA
rumamaija kirjoitti:
Miten voisin kumota mitään, jos en edes jaksa lukea mitä siinä sanotaan?
Se ei kumoa aloitusta, että myönnät olevasi WT-taustainen ja tylsämielinen femakko, joka turvautuu 5v. tasoiseen lällättelyyn, se vahvistaa sen että aloitus on kyseenalaistamaton.
Jällen osoitus luonnevikaisen tyhmän huoran solipsistisesta logiikasta: "jos en lue jotain, se ei ole olemassa, lälllääää!!!" Henkinen kypsyytesi on 5 vuotiaan tasolla, sinä idiootti. :D
Tosin, se että vastasit tuolla tavoin, viittaa siihen että aoitus osu ja upposi, sinä et vain pysty kumoamaan sitä mitenkään, joten kurpparaivoklisheet alkoivat lentelemään.
Molemmissa tapauksissa voitto on minun, tappio sinun.
- Uskomushullu
Booring :(
- Ex------------PUA
Osu ja uppos!:D Jo kolmas tässä ketjussa!
Hauska nähdä miten taas jokaisella kurpalla on käytössä tämä sama monotoninen ja itseään toistava, passiivis-aggressiivinen kurpparaivoklishee:
"lälläääää en lukenut (käännös: luin mutta en pystynyt kumoamaan) passiivis-aggressiivinen hymiö" johon turvautuvat kaikki noin 5 vuotiaat. Ja tietysti kurpat.
Aikuiset näkevät, että se meinaa sitä, että heidän tekonsa ja sanansa ovat ristiriidassa tuolloin, eivätkä nolaa itseään.
(Tai sitten paskahousutäti vain multinikkaa, mikä olisi myös kurpparaivoklishee.) - rumamaija
Ex------------PUA kirjoitti:
Osu ja uppos!:D Jo kolmas tässä ketjussa!
Hauska nähdä miten taas jokaisella kurpalla on käytössä tämä sama monotoninen ja itseään toistava, passiivis-aggressiivinen kurpparaivoklishee:
"lälläääää en lukenut (käännös: luin mutta en pystynyt kumoamaan) passiivis-aggressiivinen hymiö" johon turvautuvat kaikki noin 5 vuotiaat. Ja tietysti kurpat.
Aikuiset näkevät, että se meinaa sitä, että heidän tekonsa ja sanansa ovat ristiriidassa tuolloin, eivätkä nolaa itseään.
(Tai sitten paskahousutäti vain multinikkaa, mikä olisi myös kurpparaivoklishee.)Ilmeisesti kaikki hymiöt ovat sitten passiivis-aggressiivisia, jos jopa :/ on.
- Pullatuunissa
En jaksanut lukea, mutta voitin ja jos vastaat pulla tähän jotain niin kommenttini osu ja uppos.
#winning- Ex------------PUA
Osu ja uppos! :D
Keskustelupöytäkirjaan merkitäänkin seuraavaa - tuosta kommentista ja myös tästä koko keskustelusta:
0% vastausta aloitukseen.
100% Kurpparaivoklisheitä: Itte oot-defenssi (etukäteen koska tiedät että voitto on välittömästi minun). Matkimista, mikä on suurinta ihailua (matkit tosin jo toisiakin kurppia, jotka käyttivät tuon passiivis-aggressiivisen ja 5v. tasoisen "EN LUKENUT LÄLLLÄÄÄÅÄ!!!!"-lällättelytekosyyn sille kun eivät pystyneet kumoamaan aloitusta - tai sitten yhtä riviä pidemmät tekstit eivät sovi teille WT:n edustajille ja lukutaidollenne;).
Joten 1. alfa-status on todistettu 2. aloitus osu ja uppos 3. naisten samanlaisuus todistettu.
Joten, Marrni sinä multinikkaava femakkorottae, kiva että todistat jälleen olevasi ennalta-arvatta ja tyhmä femakko, kun toistat tuota "joku arvostelee feminismiä, en pysty vastamaan, siispä hyökkään multinikillä hänen kimppuunsa"-femakkoraivoamisesi: http://keskustelu.suomi24.fi/t/14107901/expuan-piinapenkki-feministi-jai-kiinni!
Muistit myös todistaa lanseeramani "palstan kanamainen hyväsiskokerhon" olemassa olon, antamalla mutinikillesi juuri tuota kanamaista nais-solidarisuutta omalla nimimerkilläsi, tekonaurua ja passiivis-aggressiivisia hymiöitä unohtamatta.
Kaikki kurpparaivoklisheet ja stereotyyppisen raivostuneen mutta tyhmän ja lapsellisen palstakurpan toimintatavat toistettu 100% määritelmilleni uskollisella tavalla.
Tässä palstalaiset näkevät, että keitä ovat palstan feministit ja miten hyvin he pystyvät puolustamaan kulttiaan älyllisesti.
Pupet ovat luovuttaneet, mutta he sentään pystyivät pistämään edes hieman kampoihin, mikä johtuu siitä että he ovat miehiä.
Mikä muuten sekin todistaa pointtini: http://keskustelu.suomi24.fi/t/14141593/naiset-eivat-vain-osaa-d-(oikeassa-olin
Joten, voitto on minun! :) - Pullatuunissa
Ex------------PUA kirjoitti:
Osu ja uppos! :D
Keskustelupöytäkirjaan merkitäänkin seuraavaa - tuosta kommentista ja myös tästä koko keskustelusta:
0% vastausta aloitukseen.
100% Kurpparaivoklisheitä: Itte oot-defenssi (etukäteen koska tiedät että voitto on välittömästi minun). Matkimista, mikä on suurinta ihailua (matkit tosin jo toisiakin kurppia, jotka käyttivät tuon passiivis-aggressiivisen ja 5v. tasoisen "EN LUKENUT LÄLLLÄÄÄÅÄ!!!!"-lällättelytekosyyn sille kun eivät pystyneet kumoamaan aloitusta - tai sitten yhtä riviä pidemmät tekstit eivät sovi teille WT:n edustajille ja lukutaidollenne;).
Joten 1. alfa-status on todistettu 2. aloitus osu ja uppos 3. naisten samanlaisuus todistettu.
Joten, Marrni sinä multinikkaava femakkorottae, kiva että todistat jälleen olevasi ennalta-arvatta ja tyhmä femakko, kun toistat tuota "joku arvostelee feminismiä, en pysty vastamaan, siispä hyökkään multinikillä hänen kimppuunsa"-femakkoraivoamisesi: http://keskustelu.suomi24.fi/t/14107901/expuan-piinapenkki-feministi-jai-kiinni!
Muistit myös todistaa lanseeramani "palstan kanamainen hyväsiskokerhon" olemassa olon, antamalla mutinikillesi juuri tuota kanamaista nais-solidarisuutta omalla nimimerkilläsi, tekonaurua ja passiivis-aggressiivisia hymiöitä unohtamatta.
Kaikki kurpparaivoklisheet ja stereotyyppisen raivostuneen mutta tyhmän ja lapsellisen palstakurpan toimintatavat toistettu 100% määritelmilleni uskollisella tavalla.
Tässä palstalaiset näkevät, että keitä ovat palstan feministit ja miten hyvin he pystyvät puolustamaan kulttiaan älyllisesti.
Pupet ovat luovuttaneet, mutta he sentään pystyivät pistämään edes hieman kampoihin, mikä johtuu siitä että he ovat miehiä.
Mikä muuten sekin todistaa pointtini: http://keskustelu.suomi24.fi/t/14141593/naiset-eivat-vain-osaa-d-(oikeassa-olin
Joten, voitto on minun! :)En jaksanut lukea tätäkään, mutta voitin. Ja se että kommentoit noin pitkästi tarkoittaa, että osu ja uppos oikein kunnolla :DDDDDDDDDDDDD
#winning - Ex------------PUA
Pullatuunissa kirjoitti:
En jaksanut lukea tätäkään, mutta voitin. Ja se että kommentoit noin pitkästi tarkoittaa, että osu ja uppos oikein kunnolla :DDDDDDDDDDDDD
#winningOsu ja uppos! :D
0% vastausta viestiini tai aloitukseen.
100% Pointtini todistelua, kurpparaivoklisheitä, ja tyhmän femakkohuoran logiikkaa: "VOITAN JOS EN PERUSTELE JA VASTAA AIHEESEEN!! :D:D:D OLEN LUKUTAIDOTON JA TYLSÄMIELINEN WT- FEMINISTI!!!!! :D:D:D LÄLÄLLÄ!!!"
Harmikseni femakot todistavat tässä ketjussa selvällä logikkalla ja kypsällä argumentonnilla, lapsellisten raivokohtausten sijaan, että olen väärässä heidän ja heidän kulttinsa suhteen. :( Luulin jo voittaneeni heidät joka tasolla. - Mieees
Pullatuunissa kirjoitti:
En jaksanut lukea tätäkään, mutta voitin. Ja se että kommentoit noin pitkästi tarkoittaa, että osu ja uppos oikein kunnolla :DDDDDDDDDDDDD
#winningAika paha :D
- Ex----------PUA
Mieees kirjoitti:
Aika paha :D
Osu ja uppos! :D
Taas ennalta-arvattavaa kurpparaivoa:
0% vastausta
100% multinikkaamista ja puheenaiheen vaihtoa - kuten olen sanonut käyvän. - Nykyinen------------PUA
Ex------------PUA kirjoitti:
Osu ja uppos! :D
0% vastausta viestiini tai aloitukseen.
100% Pointtini todistelua, kurpparaivoklisheitä, ja tyhmän femakkohuoran logiikkaa: "VOITAN JOS EN PERUSTELE JA VASTAA AIHEESEEN!! :D:D:D OLEN LUKUTAIDOTON JA TYLSÄMIELINEN WT- FEMINISTI!!!!! :D:D:D LÄLÄLLÄ!!!"
Harmikseni femakot todistavat tässä ketjussa selvällä logikkalla ja kypsällä argumentonnilla, lapsellisten raivokohtausten sijaan, että olen väärässä heidän ja heidän kulttinsa suhteen. :( Luulin jo voittaneeni heidät joka tasolla.Mitäs se Darkkis 2 täällä oikein raivoaa?
- Ex----------PUA
Nykyinen------------PUA kirjoitti:
Mitäs se Darkkis 2 täällä oikein raivoaa?
Osu ja uppos! :D
Sinähän tässä olet Darkkis 2. taas täysin tutullla tavalla raivoamassa.
Ai niin, aina kun suutut alat matkia, sillä ihailet alfaa, koska esikuvasikin toimii ennalta-arvattavasti.
- jännäjenna
PUA-kultti.. Oot nyt sitten (luusereiden kuninkaana) jopa kulttia itses ympärille väsäämässä. Ei herätä kunnioitusta, koska olet täällä keräämässä irtopisteitä vaan sen takia, ettet normaalien MIESTEN keskuudessa pärjää. Tämän paikan kingi ja ainoa alfa on Naisasialooseri. (Olen itsekin monista asioista hyvinkin samaa mieltä.)
- Ex------------PUA
Osu ja uppos! :D
Hauska kuitenkin että myönnät aloituksen pitävän 100% paikkansa, ja että NAL:lin kaltaiset miehet ovat sinustakin alfoja, olen itse ihan samaa mieltä.
Voitto on taas minun ja hyvien ystävieni. - meenukkumaan
Ex------------PUA kirjoitti:
Osu ja uppos! :D
Hauska kuitenkin että myönnät aloituksen pitävän 100% paikkansa, ja että NAL:lin kaltaiset miehet ovat sinustakin alfoja, olen itse ihan samaa mieltä.
Voitto on taas minun ja hyvien ystävieni.Mitä se impo vanha lötkömuna taas jauhaa täällä itsekseen silkkaa paskaa?
- jännäjenna
Hahaha!!!!!!
"Mitä se impo vanha lötkömuna taas jauhaa täällä itsekseen silkkaa paskaa?"
Tämän kirjoitti kyllä MIES, ei femakkohuora! (Maailma muuttuu, kun ottaa ihmiset yksilöinä, ja arvostaa heitä sen mukaan.. -tai EI ARVOSTA, jos ei mitään arvostettavaa ole..) - Ex------------PUA
meenukkumaan kirjoitti:
Mitä se impo vanha lötkömuna taas jauhaa täällä itsekseen silkkaa paskaa?
Osu ja uppos! :D Vanha huora ulvahti alfalle!
Mitä eikö miehillä ota eteen sinun kanssasi? Olisiko jotain tekemistä sen kanssa minkälainen oleT? - senkinpuudeli
Ex------------PUA kirjoitti:
Osu ja uppos! :D Vanha huora ulvahti alfalle!
Mitä eikö miehillä ota eteen sinun kanssasi? Olisiko jotain tekemistä sen kanssa minkälainen oleT?No toivottavasti ei ota - ja toivon mukaan on :D
Olet kyllä oikea alfa-impo jos mikä. - Ex----------PUA
senkinpuudeli kirjoitti:
No toivottavasti ei ota - ja toivon mukaan on :D
Olet kyllä oikea alfa-impo jos mikä.Et edes toivo sitä?
No kerrankin maailma on toiveidesi mukainen, sillä vastakkainen sukupuoli ei voisi mahdollisesti kiihottua sinusta. :D
- jännäjenna
Et ole samalla tasolla NAL:lin kanssa. NAL on alfa, ei mitätön pelle.
- Ex----------PUA
Näin eri pupeiltakaan pääse totuus unohtumaan.
- Ex----------PUA
Tykkäilkääpä tästä: https://www.facebook.com/Feministiryhmä-on-uskonlahko-1252147508131331/
- Ex----------PUA
outsider1 kirjoitti:
Peräti 6 tykkääjää.
Yhteisö on aika tuore, mutta ole sinä se muutos jonka haluat nähdä maailmassa, ja täten se seitsemäs tykkääjä. ;)
- kulttiapina
Vain kulttien edustajat näkevät kaikkialla kultteja ja vastustajia. Tavalliset ihmiset näkevät ihmisten hyvyyden ja pystyvät toimimaan yhdessä, vaikka oltaisiinkin jostain asioista erimielisiä.
- Onksv1ljoo
Ex----pua on lähinnä vain loputtoman katkera kun se ei ikinä aspergerinsa takia oppinut sisäistämään sitä mistä puassa pohjimmiltaan on kyse :p
- Ex----------PUA
Tyypillinen kulttilaisen älähdys.
Näet kaikki kultin ulkopuoliset jotenkin epänormaaleina, ja teet itte oot-defenssin käytännössä väittämällä että "normaalit ihmiset kuuluvat kulttiin, mutta kulttilaiset sitä kun olemmekin normaaleja ja tiedämme mistä oikeasti maailmassa on kyse".
Osu ja uppos! :D - Ex----------PUA
Onksv1ljoo kirjoitti:
Ex----pua on lähinnä vain loputtoman katkera kun se ei ikinä aspergerinsa takia oppinut sisäistämään sitä mistä puassa pohjimmiltaan on kyse :p
PUA:sta luopuminen kulkee käsi kädessä tasoni noston kanssa, oi autistinen ja neitseellinen fanipoika.
Sinä nypytät edelleenkin poikuus tiukasti hallussa gurujesi videoille. - Onksv1ljoo
Ex----------PUA kirjoitti:
PUA:sta luopuminen kulkee käsi kädessä tasoni noston kanssa, oi autistinen ja neitseellinen fanipoika.
Sinä nypytät edelleenkin poikuus tiukasti hallussa gurujesi videoille.PUAsta luopuminen lieneekin ollut se viimeinen naula arkkuusi ja takaa loppuelämäsi neitsytsetänä - tuntisin muuten jopa sympatiaa jollet olisi tuollainen 100% mulkku.
- Ex----------PUA
Onksv1ljoo kirjoitti:
PUAsta luopuminen lieneekin ollut se viimeinen naula arkkuusi ja takaa loppuelämäsi neitsytsetänä - tuntisin muuten jopa sympatiaa jollet olisi tuollainen 100% mulkku.
Niin, siitä on todisteena tason nosto ja raportit.
Noh, en ihmettele tuon sinun logiikkasi käyttöä, sillä olet puppe ja et ole tajunnut että se ei ole tehnyt mitään poistaakseen poikuuttasi.
Kateellinen ja raivostunut kulttilainen neitsytsetä sinä olet, etkä muuta.
Olen osoittanut olevani 100%oikeassa sinä et. - Onksv1ljoo
Ex----------PUA kirjoitti:
Niin, siitä on todisteena tason nosto ja raportit.
Noh, en ihmettele tuon sinun logiikkasi käyttöä, sillä olet puppe ja et ole tajunnut että se ei ole tehnyt mitään poistaakseen poikuuttasi.
Kateellinen ja raivostunut kulttilainen neitsytsetä sinä olet, etkä muuta.
Olen osoittanut olevani 100%oikeassa sinä et.Nyt tuli sieltä päästä sitä "itte oota" niin ettei paremmalla väliä.. :p
Raporttisi ovat silkkaa paskapuhetta alusta loppuun eivätkä naurettavat nimittely-yrityksesi muuta sitä tosiseikkaa että sinä olet oikeassa elämässä äärimmäistä naisvihaa ja katkeruutta huokuva 100% neitsytsetä - kerrassaan traaginen ihmiskohtalo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2972696Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001409- 1081261
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831251Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991235Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581195- 451073
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi75976Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa23911- 33807