SaaleminPastori-ko

![]()
1.Kor
1:26 Sillä katsokaa, veljet, omaa kutsumistanne: ei ole monta inhimillisesti viisasta, ei monta mahtavaa, ei monta jalosukuista,
1:27 vaan sen, mikä on hulluutta maailmalle, sen Jumala valitsi saattaaksensa viisaat häpeään, ja sen, mikä on heikkoa maailmassa, sen Jumala valitsi saattaaksensa sen, mikä väkevää on, häpeään,
1:28 ja sen, mikä maailmassa on halpasukuista ja halveksittua, sen Jumala valitsi, sen, joka ei mitään ole, tehdäksensä mitättömäksi sen, joka jotakin on,
Syön veriruokia!.
Aloituksia
243
Kommenttia
6187
Kaikkia ssyntejä ei anteeksianneta
Se on selvästi Raamatussa. Jo se ,että lestadiolaiset lupaavat kaikki synnit anteeksi, kertoo valehtelevat harhalahkosta6994779Uusin VL-EKSYTYS on väittää ETTEI USKO JEESUKSEEN PELASTAISI!?
SRK on lähettänyt palstalle todella harjaantuneen Tuhanten Juonten Mestarin, tekemään tyhjäksi Kristinuskon perusTotuude7033295Hoitokokous CIA miljoonat ja SYT-miljoonat olivat kuin Juudaan hopearahat.
Molemmilla rahoilla kavallettiin Vapahtajamme Jeesus Kristus!2673082Julistan jokaiselle Jeesukseen uskovalle synnit anteeksi!
Gal. 2:16 mutta koska tiedämme, ettei ihminen tule vanhurskaaksi lain teoista, vaan uskon kautta Jeesukseen Kristukseen,4652789Vain usko PERSOONALLISEEN JEESUKSEEN PELASTAA !!!!
Nämä ovat yliviivattuja vl-Raamatussa! Paholainen,-joka johtaa vl-liikettä, haluaa pitää sinut tietämättömänä asiasta, e3662684Serhatilaisuus todisti sen ettei lestadiolaisuus ole kristillisyyttä!
Tarina alkoi siitä kun kiitollisuudenvelkaa potenut turkin islaminuskoinen kurdi ,(Serhat) haksahti vanhoillislestadiola1352625Ammattivalehtelijat
Ihmettelen näitä teologisen koulutuksen saaneita puhujia, myös pappeja. Heillä on todistus siitä että he tuntevat totuud2912611Seppo Särkiniemi, Kertoisitko vl-Raamattupiiristä, jota vedit Espoossa?
Olisi mukava kuulla keskeisesti asianosaisen kertomus siitä murheellisesta joutsenlaulusta. Tapahtui vuosituhannen alus1102282Taskilan Mattia käy sääliksi
Täysin syytön kunnon mies joutuu tuollaisen ryöpytyksen kohteeksi. Matti joutui jo kymmenen vuotta sitten varapuheenjoht892054Taivastienne johtaa teidät helvettiin rakkaat vellut!
KR 1933/-38 1Joh. 4:3 ja yksikään henki, joka ei tunnusta Jeesusta, ei ole Jumalasta; se on antikristuksen henki, jonka1872026Vl-ei tunnusta uskoaan Jeesukseen,! Vaikuttaako liikkeessä antikristuksen henki?
1Joh. 4:3 ja yksikään henki, joka ei tunnusta Jeesusta, ei ole Jumalasta; se on antikristuksen henki, jonka olette kuull2162026Vellujen saatanan suuri valhe
On se että Jeesus olisi luovuttanut kuninkaan valtansa heille. Miksi muuten Paavali ei pannut syntiänsä pois jos muka3282009Ennustettiinko corona jo Raamatussa?
Heti aluksi: Minulla ei ole tuon seurakunnan kanssa mitään tekemistä mutta asia ja huomio on julkaisun arvoinen: Tekin j911923Miksi ei panettelevaa juoruilua esiinny syntilistalla höpösyntien sijaan?
Ei tietenkään esiinny ,kun pahantahtoinen valheellinen juoruilu on polttoaine, tuolle pahuuden valtakunnalle,! Jos synt1831913Onko vl-usko riivaustila demoninen possessio?
Ensimmäisenä merkkinä se, että vastoin Raamatun selvääkin selvempää ilmoitusta he eivät millään voi tunnustaa suoraa usk2811909Ette ymmärrä Lahjavanurskautta vellut ja olette eksyneet pahasti!
Olette menneet armon alta lain alle,-kirouksen alle, kehittämällä ihmisopin tahranpoistosta, Jeesuksen nimeä ja verta ma1951622Kristitty uskoo Jeesukseen ja vellu uskoo uskoonsa!
Kristitty (subjekti) uskoo (predikaatti) JEESUKSEEN!!! (objekti) Eikö siellä vl-teologisessa yliopistossa,- maamieskoul2381468Suomen Rauhanyhfistysten Keskusyhdistys SRK
Ja Raha On siinä sellainen pari . . . SRK on saanut huomattavia rahalahjoituksia Pari vuosikymmeniä pikku porukoissa1841460KUOLIKO rovasti SILLANPÄÄ koirien hautausmaalle?, kun omatunto käski tunnustamaan SYT-rahat?
Tässäpä teille totuutta etsiville vl-nuorille tuhti tietopaketti! https://keskustelu.suomi24.fi/t/3705062/tietaako-joku2011407Synti on välttämätön armon saamiseksi, Jeesus pelastaa vain syntisiä!
Room.5:20 Mutta laki tuli väliin, että rikkomus suureksi tulisi; mutta missä synti on suureksi tullut, siinä armo on tul2191387