Olen melkoisen lihava nainen,tosin kauniskasvoinen ja mukava. Kannan läskini kauniisti vaikka laihtua todellakin haluaisin. Olen saanut paljon miehiä. Suurin osa näistä on nuorempia. Erään kanssa olimme suhteessa viisi vuotta. Mies halusi perheen ja ainakin periaatteessa pitää hoikemmista naisista minkä toki ymmärrän. Suhteemme loppui kun hän löysi nuoremman naisen jonka kanssa voi tehdä lapsia ym. Itse en ikäni takia enää voi saada lapsia. Mutta mutta...tämä nykyinen tyttöystävä on aika lihava myös...mikä on siis logiikka että ottaa kuitenkin lihavan vaikka pitäisi muka laihoista? Saman olen nähnyt muillakin miehillä; julistetaan miten hoikat miellyttävät mutta sitten mennään naimisiin lihavan kanssa. En ymmärrä.
Mikä logiikka?
7
111
Vastaukset
- haluaa lapsia
Itsehän sanoit, että on nuorempi ja pystyy vielä synnyttämään. Sinä taas et.
- Hoikahko varattu
Eikö kysyjä ihmetellyt miksi läski otetaan vaimoksi jos pidetään enemmän hoikista. Niin...samaa minäkin ihmettelen välillä.
Mies ehkä koki, että hänenkin pitää mainostaa pitävänsä stereotypiakauneudesta ettei pidetä outona. Hoikasta Vogue-naisesta, vaikka sellainen ei todellisuudessa vastaa hänen naisihannettaan, vaan muodokas leidi.
Ehkä se painoasia ei ollut oikea syy siihen miksi suhteenne päättyi ? Tai toisaalta, jos tämä uusi nainen on miehen mielestä muuten niin ihana, että se antaa tuon kauneusvirheen anteeksi ? Aika vaikea tietää toisten aivoituksista loppuviimeksi.
Mistä päättelet että hän ylipäätään pitäisi hoikemmista naisista? Mä olen ymmärtänyt että jopa suurempi osa mieheistä pitää vähän pullukoista, mitä nyt katukuvaa katselee ja suomalaisia pareja.
Jos mies oli jotenkin epävarma, ja hänen piti esittää pitävänsä hoikista, koska luuli, että niin kuuluu sanoa?- sas se
Mistä noista miehistä tietää, ne tekee yhtä ja puhuu toista. Aika moni. Ota niistä nyt sitten selvää mitä ne oikeesti haluaa ja mitä ei.
- rose18
luonne.
minähän itse pidän tukevamman puoleisista ja tuollainen hoikka mies minulle tupsahti.
pidän miestäni täydellisenä ja itseni koen epävarmaksi..
minun pitää päästää eroon itseni epävarmuudesta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063240Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391640Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951482- 921399
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1591265Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121198Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231029Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.51838