Tuossa juuri pohdin, että miksi ihmeessä Picasson töitä on varastettu maailmassa massoittain, mutta minun ei?
(Naurua pensselissä)
Maailman tuulia
10
65
Vastaukset
pablon tuherrukset ei ole niin hyvin vartioituja kuin sinun.
- muusasase
Siksi että synnyit väärään aikaan ja väärään paikkaan. Enemmän olen kiinnostunut töistäsi kuin Picassossata koskaan. Entä haluatko nähdä muotokuvasi muusasi?
Huonosti muotoiltu lause. Mutta parempia ei. - Leo Da Vinzzy
Maailma kuuluisin taulu, Monalisa ona varastettu jo kaksikin kertaa ja varas kummallaki kerralla palautti taulun Louvren taidemuseoon.
Varkailla oli loistava idea, he teettivät taidokkaat väärennökset ja myivat ne väärennökset, ainakin 6kpl ökyrikkaille keräilöille.
Heidän oli esi varastettava aito uniikki, että hämärämiehet uskoisivat väärennökse aidoksi.
Huijatut ökyrikkaat ostajat eivät voineet tehdä rikosilmoitustakaan itse syyllisinä
varastetutn tavaran ostamisestaan.Intendenttinä näen tuon humoristis-älyllisenä intervetiona non-sense skeemaan.
Oikea - ja hyvä - leffa menee jotenkin näin: Museo palaa. Brankkarit ryntäävät sisään ja ulos. Kukaan ei jää kiinni.
Aivot ammutaan ja arvotaulut ovat paikallaan.cillae kirjoitti:
Intendenttinä näen tuon humoristis-älyllisenä intervetiona non-sense skeemaan.
Oikea - ja hyvä - leffa menee jotenkin näin: Museo palaa. Brankkarit ryntäävät sisään ja ulos. Kukaan ei jää kiinni.
Aivot ammutaan ja arvotaulut ovat paikallaan.Tässä kommentissa kirjoittaja sortuu ikivanhaan ansaan: mediaan. Media (Medusa) osaa jo ensi-imussaan nämä huudit: gettare, nomentare & passionata y abandonata.
Ja miksi? No siksi, että Darwinistisen elämänkatsomuksen mukaan kaikki pyrkimys on sekä turhaa että väistämätöntä.
Ehkä teaoksesi eivät ole tarpeeksi kulmikkaita? Julistaudu sinäkin kubistiksi ja pidä laajaa haaremia kuten Pablo, niin eiköhön se siitä.
temppuilija kirjoitti:
Ne epsjanjalaiset on ihan sekopäitä kaikki ... myös naiset.
Luovuus vaatii sekopäisyyttä tai jotain muuta leipäpappeudesta poikkeavaa. Epsanjalaiset ovat keskimäärin aika tulisia ja temperamenttisia esim. italialaisiin verrattuna. Ainakin oman kokemukseni mukaan.
olisko niin et sun töissä ei ole tarpeeksi suuret hintalaput..?
mur- .
niinku.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662318Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381893Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣291626Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1731588Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.961438Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851243Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1241200Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251146En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9962- 77949