Tri Reinikainen äsken TV7

Lääkäri Pekka Reinikainen osoitti ateistien käyttämän evoluutioteoria-argumentoinnin aukkoja TV7:llä. Kaikki surkastumat kumottiin, outo juttu muuten että lukion biologian kirjoissa käytetään vieläkin 100 vuotta sitten kumottua teoriaa ihmisen kiduksista ;-).

Outo juttu myös noin evoluutioteorian kannalta että dinosauruksen luista on löydetty ihan kuin uusia punasoluja. Aika hälyttävää ateismin kannalta, eikö ;?3
28336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Pelle Reinikainenkin osaa myös tuon valehtelemisen taidon kunnollisen kretupeelon tavoin, kehnosti tosin.

Äänestä
  • En löytänyt Pelle Reinikaista puhelinluettelosta.
    Voisitko sinä antaa minulle hänen puhelinnumeronsa?

    Äänestä

  • apuuuvaaaaa kirjoitti:

    En löytänyt Pelle Reinikaista puhelinluettelosta.
    Voisitko sinä antaa minulle hänen puhelinnumeronsa?

    Tekeekös mieli Tri Reinikaisen 'eheytyshoitoo' saamaan ... vai miksi puhelinnumeroo oot vailla?

    Äänestä

"Tohtori" Reinikainen! Johan vitsin murjasit!

Äänestä

Se on niin mukavaa selitellä roskaa, kun kukaan ei ole oikomassa.

Eikö Reinikainen olekaan enää tohtori? Onko hänen väitöskirjansa hylätty jälkikäteen?

Äänestä
  • Ei kun onhan se, otsikko meni multa ohi. Hienoa! Mikähän oli väikkärinsä aihe?

    Äänestä

  • old_profile_11056 kirjoitti:

    Ei kun onhan se, otsikko meni multa ohi. Hienoa! Mikähän oli väikkärinsä aihe?

    "Patologinen valehtelu ja auktoriteetteihin vetoaminen uskonnollisen agendan eteenpäin viemisessä."

    Äänestä

  • marathustra kirjoitti:

    "Patologinen valehtelu ja auktoriteetteihin vetoaminen uskonnollisen agendan eteenpäin viemisessä."

    Hieno aihe, mutta ei sitten taida olla lääketieteen alalta?;)

    Äänestä

  • old_profile_11056 kirjoitti:

    Hieno aihe, mutta ei sitten taida olla lääketieteen alalta?;)

    Hups, sattuipas virhe - meni vitsi hukkaan... Vähän niinkuin jos susi söisi Reinikaisen.

    Äänestä

  • marathustra kirjoitti:

    Hups, sattuipas virhe - meni vitsi hukkaan... Vähän niinkuin jos susi söisi Reinikaisen.

    Toivottavasti ei, sillä sitä susivihaa ei maamme kanta kestäisi jos susi ihmisen söisi, vaikka se olisi vain Reinikainen.

    Tietysti atterievokki voisi selittää, että valehteluiltaan Pekka joutikin tulla syödyksi ja hänhän on nyt päässyt Jeesuksen luo miljoonien samanlaisten valepukkien päättymättömiin bileisiin, mutta se ei ehkä auttaisi.

    Äänestä

Reiska täräytti jälleen atterievokit kanveesiin. Tästä on hyvä jatkaa.

Äänestä
  • Jatkapa vaikka kertomalla tri Reinikaisen väitöskirjan aihe. Siitä on meinaan vielä parempi jatkaa!

    Äänestä

vahva avaus

Äänestä
  • Onko neiti jo pitkäänkin arvostanut valehtelua ja vääristelyä enemmän kuin todenpuhumista?

    Jos luulet sillä tiellä päätyväsi taivaisiin, sanonpahan vain, että älä ihan vielä sovittele kultaisia vaatteita.

    Äänestä

>

Mutta ei tietenkään tieteellisesti. Ainoastaan uskomuksen perusteella ne denialistisesti kiellettiin vai mitä ?

>

Heh, mutta kun sieltä on löydetty kiveä. Ei punasoluja. Tämähän on jo vanha valhe, johon suunnilleen jokainen uskonnollinen denialisti vetoaa, mutta siis kun kyse on suorasta valheesta, se asettaa vaan denialistit varsin arveluttavaan asemaan, vai mitä ?

>

Ainakin tuolla http://uskojatiede.blogspot.fi/ hänet esitellään LL eli lääketieteen lisensiaattina. Tämän perusteella hän siis ei ole tohtori.

Äänestä

Mikä olikaan tohtori Reinikaisen väitöskirjan aihe?

Äänestä

"Lääkäri Pekka Reinikainen osoitti ateistien käyttämän evoluutioteoria-argumentoinnin aukkoja TV7:llä. Kaikki surkastumat kumottiin, outo juttu muuten että lukion biologian kirjoissa käytetään vieläkin 100 vuotta sitten kumottua teoriaa ihmisen kiduksista ;-)."

Jep itseäkin lähinnä riemastuttavat nämä evolutikkojen saavutukset(lue: valheet), joissa ei ole pienintäkään totuuden häivää, jotta tyhmimmätkin ihmiset helposti näkevät, että epärehellinen ja valheellinen oppi se on. Vain yhteiskuntamme typerin osa, kuona, tuo roska-aines, voisi koskaan edes vajota uskomaan siihen.

Äänestä
  • Ja sinä olit se nopein siittiö.

    Äänestä

  • Satusetä Sepä Se projisoi.

    Äänestä

  • "Vain yhteiskuntamme typerin osa, kuona, tuo roska-aines, voisi koskaan edes vajota uskomaan siihen"

    Kreationistit edustaa varsin pientä osaa yhteiskunnasta. Onpa sinulla kummallinen näkemys sen laajemmasta koostumuksesta - miten voit elää tällaisen roskasakin seassa?

    Äänestä

  • Selvästi on KriittinenKriitikko 'ajatellu ihan ite'. Olisikohan KriittinenKriitikko joku palstan kreationisti? Ajatukset on samankaltaisia Sepä Sen ajatusten kanssa...

    Hyvä video. Tosi neropatti tämä KriittinenKriitikko.

    Äänestä

  • blindwatchmaker kirjoitti:

    Selvästi on KriittinenKriitikko 'ajatellu ihan ite'. Olisikohan KriittinenKriitikko joku palstan kreationisti? Ajatukset on samankaltaisia Sepä Sen ajatusten kanssa...

    Hyvä video. Tosi neropatti tämä KriittinenKriitikko.

    Selitä, arvon sokeakelloseppä, miten evoluutio on kehittänyt tämän?

    http://www.youtube.com/watch?v=jAltjcE724c&list=UUZi9_OrVztXpDkxdK-dJS1Q

    Äänestä

  • tappitipitus kirjoitti:

    Selitä, arvon sokeakelloseppä, miten evoluutio on kehittänyt tämän?

    http://www.youtube.com/watch?v=jAltjcE724c&list=UUZi9_OrVztXpDkxdK-dJS1Q

    Ei evoluutio ole kehittänyt kyseistä lajia, vaan se on kehittynyt evoluution kautta. En ole perehtynyt kyseiseen lajiin, joten en tiedä sen tarkkaa kehityshistoriaa. Vaikka en osaa, maallikkona, selittää yksittäisen eliölajin kehityshistoriaa, ei se millään tavalla kumoa tai edes kyseenalaista evoluutioteoriaa. Sitähän sinä kuitenkin naiiviuudessasi tavoittelet? Jos näkisit itse vaivaa tiedän että, löytäisit vastauksia kysymykseesi.

    Äänestä


" lukion biologian kirjoissa käytetään vieläkin 100 vuotta sitten kumottua teoriaa ihmisen kiduksista ;-).
"

Reinikainen siis valehtelee.

"Outo juttu myös noin evoluutioteorian kannalta että dinosauruksen luista on löydetty ihan kuin uusia punasoluja. Aika hälyttävää ateismin kannalta, eikö ;?3"

Onko nämäkin Reinikaisen valheita vai kopioitko ne jostain muualta?

Äänestä

Kloonatanako sitte dinosaurus? Tyrannosauruksen dna strutsin munaan ja sitte odottaa mitä tapahtuu? Tai jos siirtääkin kananmunaan niin tuleeko siitä sitte kotkottava saurus?

Kreationistien suuri nerokkuus on ylitsevuotavainen :)

Äänestä

wikissä Reinikaisesta "Suomen kristillisen lääkäriseuran puheenjohtajana" Hiukanko pelottava ajatus... Mitä kristillisyys liittyy lääketiteeseen? Linnaan siitä joutuu ja muksu kuolee ko sokeritautia rukouksella parannetaan... Placeboefekti on voimakas, mutta ei se nyt kaikkeen pysty..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:?3 kirjoitti:

Lääkäri Pekka Reinikainen osoitti ateistien käyttämän evoluutioteoria-argumentoinnin aukkoja TV7:llä. Kaikki surkastumat kumottiin, outo juttu muuten että lukion biologian kirjoissa käytetään vieläkin 100 vuotta sitten kumottua teoriaa ihmisen kiduksista ;-).

Outo juttu myös noin evoluutioteorian kannalta että dinosauruksen luista on löydetty ihan kuin uusia punasoluja. Aika hälyttävää ateismin kannalta, eikö ;?3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu