13cm on mahdottomuus!

skeptikko.

Jos keskiarvo (puolet miehistä siis alle!!) olisi tosiaan 13cm, niin eihän tavallisella vatsalla varustetulta mieheltä jää kuin kullin pää näkyviin kaiken sen alta! Kunnon kaljamaha taas verottaa varren pituutta helposti yli 5cm, joten näky on taatusti koominen/masentava.

Joten väitän, että kalujen keskimitta on ennemmin jossain 16-17cm tienoilla ja ehkä ylikin.

9

704

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sir 17cm

      Niin noh, ei se ole sen pidempi muuallakaan maailmassa jossa iät ja ajat on kirjoitettu, että valkoisen miesväestön peniksien keskikoko maailmassa on 13.9cm.

      Kyllä se vain niin on. Ja katsoppa kuinka pienestä mitasta suuntaan tai toiseen on kysymys - pari senttiä. Ei sitä silmällä havaitse. Ei nämä tulokset ole tuulesta temmattuja - miksi olisi? Pakko uskoa sitä informaatioa mitä saatavilla.
      Sata varmaa se, että jos keskikoko on 13.9cm maailmassa valkoihoisilla joihin mekin siomalaiset lukeudumme, niin kyllä se kansallisesti on täällä alle tuo 13.9cm. Tätä tietoa kaetaan, että jos on muita tuliksia antaa, niin kiitos.

      • Asus, Asus.
        Vieläkö sinä kusetat mulukkuasi 17 senttiseksi? Ei sitä enää kukaan usko ja nikin vaihto ei tilannettasi paranna minkään vertaa.

        Tuota sinun alemmuuskompleksia ihmettelen. Sekö sinut saa luulemaan Suomen penisten olevan pienempiä, kuin muualla maailmassa? Vai toivotko vaan niin eräästä syystä?

        Jospa lakkaisit tuon 17cm kusetuksen. Eihän niitä noin isoja sinun mukaan ole kuin yksi Jamaicalla.


    • mul on jo 50cm pitkä et eise mikää mahottomuus oo

      • aina paremmaksi

        Mulla kans 51.1cm ja ei mahdottomuus, kun mittaan vasemmasta kainalosta asti.


    • Samaa mieltä kuin aloittaja. Tätä minä olen sanonut monta kertaa palstalla, jos 13 cm olisi keskimitta, TÄYTYISI 10-13 cm peniksiä olla pilvin pimein, mutta missä ne ovat? Onhan niitä, mutta ei tosiaankaan niissä määrin, kuin 13 cm keskimitalla olisi.

      Itse olen tutkinut aihetta ja olen lyönyt "rajusti" ;) faktoja pöytään n. 16 cm keskimitan puolesta ja faktoja, miksi todellinen keskimitta ei ole 13 cm.

      Tottakai, niin minä, kuin kaikki muutkin miehet toivoisimme, että TODELLINEN keskimitta olisi vaikka 10 senttiä. Mutta eihän se ole kuin itsensä pettämistä uskotella itselle sellaista.

      Tämä minua häiritsee, kun Asus aina jauhaa siitä oikein mittaamisesta. Mitäpä Asus luulet, kun sinä luet kyselytutkimuksia kuin piru raamattua, että onko ne kymmenettuhannet jantterit kotonaan mitanneet juuri sinun oppiesi mukaan?

      En väitä etteikö ne olisi hyvät ohjeet.

      Tämä paljon puhuttu mitan painaminen häpyluuhun, itse olen myös sitä mieltä että se on huijjaamista, jos ei kenenkään muun niin itsensä ainakin. Onhan se ymmärrettävää, että saadan tällöin vertailukelpoisia tuloksia laiha VS lihava, mutta onko nuissa kyselytutkimuksissa painettu mitta häpyluuhun? sitä emme tiedä ja kuten jo aiemmin tarinan muodossa toin ilmi, että on miehille itselleen on parempi ilmoittaa liian pieni, kuin liian suuri mitta tutkimukseen.

      Tämä on periaatteessa turhaa väittelyä, sillä OIKEITA virallisia tutkimuksia emme saa, sillä niitä ei tehdä kun haitta on paljon suurempi kuin hyöty. Mutta epävirallisia tutkimuksia löytyy kuten allekirjoittaneelta.

      Siinä olen erimieltä aloittajan kanssa että keskimitta olisi 17 cm tai ylikin, ainakaan ihonpinnasta se ei ole sitä. Meinaan sillä, että kun Suomalaiseen pornoleffaan pääsee vain yli 18 cm IHONPINNASTA mitattuna, siis jos se vielä toimii kameran edessä, olen kuullut että kaikilla ei toimi ;D Niin ei tuo 17cm tai ylikin ei tuota faktaa puoltaisi.

    • 13cm

      mulla on n.13cm, mut mitä välii sil koolla on. Kuhan nainen on tyytyväinen.

      • häpeäväinen karju

        koolla on väliä. Itellä on 12 senttinen (seisokissa) ja sängyssä olen monesti saanut kuulla miten pieni jortikkani on.


      • Koolla ei väliä
        häpeäväinen karju kirjoitti:

        koolla on väliä. Itellä on 12 senttinen (seisokissa) ja sängyssä olen monesti saanut kuulla miten pieni jortikkani on.

        Sun pitäs varmaan alkaa heteroksi. Lopeta homoilu ja valaisiin sekaantuminen.


      • Koolla ei väliä kirjoitti:

        Sun pitäs varmaan alkaa heteroksi. Lopeta homoilu ja valaisiin sekaantuminen.

        Siinä sokea taluttaa rampaa... Paraskin neuvoja:D

        Uskomatonta on, jos joku kehtaa toisen pirriä moitiskella, vaikka on sitä juuri saamassa.

        Koolla ja rahamassilla on väliä: Tapolan Mervi-rouvakin on saanut isoa munaa, vaikka ei ulkoiselta habitukseltaan muistuta Eva Jacqueline Longoriaa, jota pidän yhtenä kauneimmista naisista. Jos Hän oikein kauniisti pyytäisi, saattaisin hanskat kädessä ainakin silitellä pikkuisen;)

        Dr. Gordon Zifferin opein, voin päätellä yo. kirjoittajan tykkäävän homoilusta ja valaista. Thaks Gordon. Konjakki odottaa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta

      Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on
      Maailman menoa
      18
      1291
    2. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      104
      1060
    3. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      170
      1052
    4. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      65
      775
    5. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      51
      751
    6. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      54
      731
    7. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      719
    8. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      714
    9. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      51
      669
    10. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      538
      621
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      30
      617
    12. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      32
      602
    13. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      84
      578
    14. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      563
    15. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      551
    16. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      7
      534
    17. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      14
      525
    18. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      43
      523
    19. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      44
      501
    20. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      81
      499
    Aihe