13cm on mahdottomuus!

skeptikko.

Jos keskiarvo (puolet miehistä siis alle!!) olisi tosiaan 13cm, niin eihän tavallisella vatsalla varustetulta mieheltä jää kuin kullin pää näkyviin kaiken sen alta! Kunnon kaljamaha taas verottaa varren pituutta helposti yli 5cm, joten näky on taatusti koominen/masentava.

Joten väitän, että kalujen keskimitta on ennemmin jossain 16-17cm tienoilla ja ehkä ylikin.

9

704

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sir 17cm

      Niin noh, ei se ole sen pidempi muuallakaan maailmassa jossa iät ja ajat on kirjoitettu, että valkoisen miesväestön peniksien keskikoko maailmassa on 13.9cm.

      Kyllä se vain niin on. Ja katsoppa kuinka pienestä mitasta suuntaan tai toiseen on kysymys - pari senttiä. Ei sitä silmällä havaitse. Ei nämä tulokset ole tuulesta temmattuja - miksi olisi? Pakko uskoa sitä informaatioa mitä saatavilla.
      Sata varmaa se, että jos keskikoko on 13.9cm maailmassa valkoihoisilla joihin mekin siomalaiset lukeudumme, niin kyllä se kansallisesti on täällä alle tuo 13.9cm. Tätä tietoa kaetaan, että jos on muita tuliksia antaa, niin kiitos.

      • Asus, Asus.
        Vieläkö sinä kusetat mulukkuasi 17 senttiseksi? Ei sitä enää kukaan usko ja nikin vaihto ei tilannettasi paranna minkään vertaa.

        Tuota sinun alemmuuskompleksia ihmettelen. Sekö sinut saa luulemaan Suomen penisten olevan pienempiä, kuin muualla maailmassa? Vai toivotko vaan niin eräästä syystä?

        Jospa lakkaisit tuon 17cm kusetuksen. Eihän niitä noin isoja sinun mukaan ole kuin yksi Jamaicalla.


    • mul on jo 50cm pitkä et eise mikää mahottomuus oo

      • aina paremmaksi

        Mulla kans 51.1cm ja ei mahdottomuus, kun mittaan vasemmasta kainalosta asti.


    • Samaa mieltä kuin aloittaja. Tätä minä olen sanonut monta kertaa palstalla, jos 13 cm olisi keskimitta, TÄYTYISI 10-13 cm peniksiä olla pilvin pimein, mutta missä ne ovat? Onhan niitä, mutta ei tosiaankaan niissä määrin, kuin 13 cm keskimitalla olisi.

      Itse olen tutkinut aihetta ja olen lyönyt "rajusti" ;) faktoja pöytään n. 16 cm keskimitan puolesta ja faktoja, miksi todellinen keskimitta ei ole 13 cm.

      Tottakai, niin minä, kuin kaikki muutkin miehet toivoisimme, että TODELLINEN keskimitta olisi vaikka 10 senttiä. Mutta eihän se ole kuin itsensä pettämistä uskotella itselle sellaista.

      Tämä minua häiritsee, kun Asus aina jauhaa siitä oikein mittaamisesta. Mitäpä Asus luulet, kun sinä luet kyselytutkimuksia kuin piru raamattua, että onko ne kymmenettuhannet jantterit kotonaan mitanneet juuri sinun oppiesi mukaan?

      En väitä etteikö ne olisi hyvät ohjeet.

      Tämä paljon puhuttu mitan painaminen häpyluuhun, itse olen myös sitä mieltä että se on huijjaamista, jos ei kenenkään muun niin itsensä ainakin. Onhan se ymmärrettävää, että saadan tällöin vertailukelpoisia tuloksia laiha VS lihava, mutta onko nuissa kyselytutkimuksissa painettu mitta häpyluuhun? sitä emme tiedä ja kuten jo aiemmin tarinan muodossa toin ilmi, että on miehille itselleen on parempi ilmoittaa liian pieni, kuin liian suuri mitta tutkimukseen.

      Tämä on periaatteessa turhaa väittelyä, sillä OIKEITA virallisia tutkimuksia emme saa, sillä niitä ei tehdä kun haitta on paljon suurempi kuin hyöty. Mutta epävirallisia tutkimuksia löytyy kuten allekirjoittaneelta.

      Siinä olen erimieltä aloittajan kanssa että keskimitta olisi 17 cm tai ylikin, ainakaan ihonpinnasta se ei ole sitä. Meinaan sillä, että kun Suomalaiseen pornoleffaan pääsee vain yli 18 cm IHONPINNASTA mitattuna, siis jos se vielä toimii kameran edessä, olen kuullut että kaikilla ei toimi ;D Niin ei tuo 17cm tai ylikin ei tuota faktaa puoltaisi.

    • 13cm

      mulla on n.13cm, mut mitä välii sil koolla on. Kuhan nainen on tyytyväinen.

      • häpeäväinen karju

        koolla on väliä. Itellä on 12 senttinen (seisokissa) ja sängyssä olen monesti saanut kuulla miten pieni jortikkani on.


      • Koolla ei väliä
        häpeäväinen karju kirjoitti:

        koolla on väliä. Itellä on 12 senttinen (seisokissa) ja sängyssä olen monesti saanut kuulla miten pieni jortikkani on.

        Sun pitäs varmaan alkaa heteroksi. Lopeta homoilu ja valaisiin sekaantuminen.


      • Koolla ei väliä kirjoitti:

        Sun pitäs varmaan alkaa heteroksi. Lopeta homoilu ja valaisiin sekaantuminen.

        Siinä sokea taluttaa rampaa... Paraskin neuvoja:D

        Uskomatonta on, jos joku kehtaa toisen pirriä moitiskella, vaikka on sitä juuri saamassa.

        Koolla ja rahamassilla on väliä: Tapolan Mervi-rouvakin on saanut isoa munaa, vaikka ei ulkoiselta habitukseltaan muistuta Eva Jacqueline Longoriaa, jota pidän yhtenä kauneimmista naisista. Jos Hän oikein kauniisti pyytäisi, saattaisin hanskat kädessä ainakin silitellä pikkuisen;)

        Dr. Gordon Zifferin opein, voin päätellä yo. kirjoittajan tykkäävän homoilusta ja valaista. Thaks Gordon. Konjakki odottaa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      934
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      878
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      798
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      718
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      665
    6. Lämmöllä muistelen niitä hetkiä...

      Silloin vuosia sitten! H.
      Rakkaus ja rakastaminen
      78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      498
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      486
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      477
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe