Auttaako vetolaitteet oikeasti?

pilamuna

Laitteiden sivuilla näitä tietenkin hehkutetaan ykkösluokan lääketieteellisinä laitteita, mutta vastaako hehkutus sitten todellisuutta? Lääketieteestä on kuitenkin tehty niin bisnestä, ettei näihin tutkimuksiin ja suosituksiin uskalla ihan varauksetta luottaa.

Jes perustelee erinomaisuuttaan sillä, että silmukan sijaan muna kiinnitetään laitteeseen remmillä, mikä kuulemma estää verenkierron ehtymisen mahdollisuuden ja on siten vaaraton. Andro ei sen kummemin perustele vaarattomuuteen, kunhan on vaan kuulemma vaaraton.

Hinnassa vaikuttavat aika tasavertaisilta.

Itsellä on siis pituutta n. 14-17cm riippuen mittaustavasta - eli painaako kevyesti häpyluuhun kiinni munan yläpuolella ja vai alkaako mittaamaan siitä, mistä läski alkaa - eli muutama lisäsentin toi tarvitsee. Ympräysmittaa on vaivaiset 13cm ja vetolaitteiden valmistajat lupaavat sellaista 1-1,5 senttiä lisää ympärysmittaa, mikä on aika merkittävä kasvu jos vaan pitää paikkansa.

Ainakin Jes tarjoaa muistaakseni pari vuotta palautusoikeutta laitteeltaan, joten ilmeisen kova luotto siellä on laitteen toimivuuteen. Siltikin hieman epäilyttää koko laitteet, vaikka tarvetta olisi.

7

160

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meisseli-Mikko

      Kysy H-X nimimerkiltä. Se elää näitä ko. laitteita myymällä.
      Mikähän hänen firma on nimeltään?

    • eikun vaijeri

      kullinympäri ja toinenpää Valmetin vetokoukkuun ja kaveri ajamaan.

      • pilamuna

        Tarkoitus on kasvattaa sitä, ei irrottaa.


      • pilamuna kirjoitti:

        Tarkoitus on kasvattaa sitä, ei irrottaa.

        Kyllä ne toimii. Olen Asukselle myynyt joka vuosi yhden 10 vuoden ajan ja hänellä onkin jo muheva mustanuppinen yksitoistasenttinen housussaan.

        Jos pääset aloittamaan vaikka normaalia pikkuisen pienemmästä 13-14 sentin mitasta, niin sinulla on mahdollisuus tuuma pituutta lisäämällä päästä keskimittaisten kastiin.
        Tulee kuulemma noin vuodessa;)

        Ihan oikeasti ne toimii, mutta aikaa pitää olla ja pitkäjänteisyyttä. Asddfds tällä palstalla tiesi konstit ja yritti neuvoakin, mutta yksi pienimunainen tyrmäsi ne konstit, koska äitinsä ei antanut kasvattaa isompaa, kuin mitä isillä oli.


      • h-x kirjoitti:

        Kyllä ne toimii. Olen Asukselle myynyt joka vuosi yhden 10 vuoden ajan ja hänellä onkin jo muheva mustanuppinen yksitoistasenttinen housussaan.

        Jos pääset aloittamaan vaikka normaalia pikkuisen pienemmästä 13-14 sentin mitasta, niin sinulla on mahdollisuus tuuma pituutta lisäämällä päästä keskimittaisten kastiin.
        Tulee kuulemma noin vuodessa;)

        Ihan oikeasti ne toimii, mutta aikaa pitää olla ja pitkäjänteisyyttä. Asddfds tällä palstalla tiesi konstit ja yritti neuvoakin, mutta yksi pienimunainen tyrmäsi ne konstit, koska äitinsä ei antanut kasvattaa isompaa, kuin mitä isillä oli.

        Ai niin;) Sinulla onkin jo nuo mainitsemani mitat, jopa yli. Yrität siis päästä keskimittaa isommaksi. Tulee helposti, kun on jo hyvä alku...


      • pilamuna
        h-x kirjoitti:

        Ai niin;) Sinulla onkin jo nuo mainitsemani mitat, jopa yli. Yrität siis päästä keskimittaa isommaksi. Tulee helposti, kun on jo hyvä alku...

        Läskiä on sen verran (181cm, sata kiloo), että laihdutus saattaisi tuoda jonkun sentin puolikkaan lisää, ehkä enemmänkin.

        Tarkoitus ei ole päästä mihinkään keskimittaan, vaan sellaiseen mikä on riittävä. Eli varmaankin muutama sentti pituutta lisää ja ennen kaikkea ympärysmittaa.


    • hra isokulli

      Ei kannata vaivautua. Sulla on jo riittävän iso.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      93
      1487
    2. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      47
      1013
    3. Liikenneonnettumuus

      Linkkari ja ruotsibiili törmäsivät linkku oli redun opetusajossa
      Ylitornio
      15
      896
    4. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      40
      838
    5. Pahin tapa satuttaa toista

      On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.
      Ikävä
      82
      758
    6. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      92
      741
    7. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      17
      737
    8. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      46
      728
    9. Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen

      Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj
      Ikävä
      27
      687
    10. 68
      672
    11. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      13
      672
    12. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      47
      664
    13. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      59
      662
    14. Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä

      Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan
      Ikävä
      97
      651
    15. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      56
      585
    16. Jos kaivattusi on

      Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?
      Ikävä
      47
      576
    17. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      129
      557
    18. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      43
      544
    19. Oliko virhe palkata näykkelis johtoon?

      Kunnan asiat sekaisin eikä mikään homma toimi. Ilmeisesti samaa sekoilua muillekin suunnille. Johtaja asuu itse muualla
      Lappajärvi
      149
      534
    20. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      525
    Aihe