Lirkuttajalintu pitää ääntä

Sepä Se

http://www.youtube.com/watch?v=VjE0Kdfos4Y

Lirkuttajalinnut ovat yksi uniikeimmista linnuista maailmassamme, kykeneviä jäljittelemään käytännössä ihan mitä tahansa ääntä, kuten aiemmin mainitussa videossa tulee ilmi.

Välillä mietin kuinka paljon tällaisia mielenkiintoisia lajeja onkaan Jumalamme luonut - ja montako näistä lajeista on kadonnut sukupuuttoon, miksi, ja niin edelleen.

Tulvakronologia selittää, miksi näitä lintuja löytyy vain australian mantereelta, samaten kuin kengurujakin. Tulvageologia selittää myös, että miksi eräällä saarella kanit kasvoivat jättimäisiksi kun saalistajia ei ollut. Kaikkeen tähän on Raamatulla vastaus.

Lirkuttajalinnut ovatkin epäilemättä yksi niiden monien lajien joukossa, jotka Nooa otti arkkiin mukanaan. Näiden Nooan mukanansa arkkiin tuomien lintujen jälkeläisiä saamme siten vielä tänäkin päivänä ihastella.

9

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • blindwatchmaker

      "Tulvakronologia selittää, miksi näitä lintuja löytyy vain australian mantereelta, samaten kuin kengurujakin. "

      No olepa hyvä ja selitä. Sinun hörhöilyjäsi on toisinaan hauska lueskella.

    • > Tulvageologia selittää myös, että miksi eräällä saarella
      > kanit kasvoivat jättimäisiksi kun saalistajia ei ollut.

      Kertoisitko lisää? Minkä saaren mihin kaniineihin viittaat?


    • "Kaikkeen tähän on Raamatulla vastaus."

      Ehkä Jeesus sanookin Luukkaan evankeliumissa "Ja niinkuin kävi Nooan päivinä, silloin kun kengurut uivat Australiaan, niin käy myöskin Ihmisen Pojan päivinä..."
      Oikeasti en muista lukeneeni Raamatusta, miten kengurut joutuivat Australiaan. Saatoin tietysti lukea huolimattomasti...

      Esitit väitteen, niin voisitko myös esittää perustelut.

    • kolilemppari

      Periaatteessa en puutu siihen kuinka rankalla tavalla ihminen tavitsee psyykelääkitystä, mutta nyt saa luvan riittää. Tämä immelmanni joka on kaikki tietävä, pystyttää paratiisiin puun, jonka hedelmän syömisen seurauksena vasta oppivat omena varkaat tietämään mikä on oikein ja väärin. Ja kaiken hyvän lisäksi hän antaa luikurikäärmeelle luvan asustaa siellä. Ja koska hän etukäteen tiesi omnipotentti kun on, niin ei tässä kummallinenkaan serlokki tarvie olla kun päättelee että jehuhan se ite tahto että kaikki menee mönkään. Tilanahtauden takia en nyt kertaa koko mooseksellista histuriaa mutta tämä tyyppi joka pykälissään säätää ettei saa tehä huorin on ite vetämässä neitsyttä helmaann ja - tadaa- meillä on tässä poika. Hippi kun oli, niin kävi miten kävi. Mutta hämmästyttävintä asiassa on se, että tämän jumalan piti saada oman poikansa verta; hänet piti tappaa. Mikä kummallinen rakkauden sanoma tähän sisältyy? Jos naapurissa ryypätään, niin miun pittää työntää lapset laskiämpäriin, että mie voin antaa naapurille antiis. Ja koko tämän hyvyydensanoman huipentumana siellä jo viritellään pariloita joilla paistetaan kaikki jokkei ole samaa mieltä tai muuten vaan ole oikeella tavalla ympärileikattuja. Auswitch on kuulkaas lastenkammari siihen nähen mitä tämä immeli touhuaa. Aabrahamia se vaatii tappamaan oman poikansa, oman poikansa se tappaa, luo ihmiset jotka no höh on ihmisiä ja syyttää niitä sitten syntisyydestä vaikka itte omin voimin ja omin toimin sen synnin sinne paratiisiin istutti. Tämä seemiläisten rakkauden jumala on satu sadistisesta hirviöstä ja kinastelu siitä mitä tämä paskaeeppos sisällään pitää on turhaa. Paitsi tietysti siinä että meidän koko -hahhah- kulttuurimme rakentuu mokomalle nahkahuilun puhallukselle.

    • jonoopa

      Miekin aina välillä mietin että mikä kumman ukkeli se jumala on kun luo pilvin pimein kaikenlaisia kusipäitä. Te ja teidän ylioiva jumalanne oletta sotkeneet sotketta, mutta toivottavasti ette enää sotke. Vaan turhapa taitaa olla toive. Käteinen eilen julisti miten edistyneitä ollaan, mutta siinä haukkasi paskaa. Täällä mikä pipipää tahansa saa julistaa anateemaa aina kolomanteen poloveen asti kenelle vaan joka ei usko kaiken maaliman lirkuttajiin. Ps. Viimesintä lirkuttajaa kannatta kolata koleran pohjalta. Vink, vink.

    • Mielestäni keskeiset ideologiset periaatteet osoittavat, että nooa todistaa oikeaksi ongelmanratkaisukyvyn huipentumaa.

    • Se Setämies

      Jokos sulla on Sepä Se tulvalinkvistiikkakin kehittty? Jos sen väsäämiseltä ja luomistieteilyiltä suinkaan joudat, niin vastaisikko noihin kysymyksiin koskien tulvageologiaa ja tulvakronologiaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      161
      6180
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      87
      2779
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      92
      1771
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1216
    5. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      49
      1005
    6. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      912
    7. Mitä tarkoitat

      ”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”
      Ikävä
      23
      908
    8. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      903
    9. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      122
      903
    10. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      883
    Aihe