Mutta missä on JC?

Enqvist OK

Taitaa JC olla pitkällä häpeälomalla kun ei ole näkynyt täällä muutamaan päivään tunnustamassa väärässä oloaan kun evot murskasi hänet 100-0?

Etteivät vain JC ja kvasi ole yhdessä h-lomalla? ;)

16

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tieteenharrastaja

      Tai JC ja jyr yhdesä palstalla. Tiedän, on muutama, joiden mielestä he ovat eri henkilöt. Minusta eivät.

      • blindwatchmaker

        "Tai JC ja jyr yhdesä palstalla. Tiedän, on muutama, joiden mielestä he ovat eri henkilöt. Minusta eivät."

        Onhan tuo teoriassa mahdollista. Kyllä taitava trolli kykenisi tuohon. Mitään selkeää näyttöä, mikä tukisi väitettäsi en ole toistaiseksi havainnut.


      • Minusta ehdottomasti ovat erit.


    • "Taitaa JC olla pitkällä häpeälomalla kun ei ole näkynyt täällä muutamaan päivään tunnustamassa väärässä oloaan kun evot murskasi hänet 100-0?

      Etteivät vain JC ja kvasi ole yhdessä h-lomalla? ;)"

      *JC on miettimässä sitä, että miten hän saattoi luulla kahdessa perättäisessä arvonnassa saatavan täysin varmasti eli todennäköisyydellä yksi saman rivin, jos ensimmäisen rivin tulosta ei tunneta.

      Toisaalta hän myös pohtii sitä, että miten tulikaan sanoneeksi Enqvistin esimerkkiä koskien, että yhden jonon todennäköisyys on 1/triljoona triljoonaa vaikkei hän valinnut suotuisaa tapahtumaa, koska esimerkissähän arvotaankin vain yksi jono ja näin Enqvist olikin oikeassa.

      • blindwatchmaker

        Mainitsemiasi asioita *JC vajavaisen ymmärryskyvyn omaavassa kreationistisessa päässään mahdollisesti miettii - jos on tosissaan eikä esimerkiksi ilkeämielinen trolli.


    • tieteenharrastaja

      Ehkä jäi päätä vaivaamaan sekin, miksei kaikki kalat ole haukia, kun kerran hauki on kala.

      • blindwatchmaker

        "Ehkä jäi päätä vaivaamaan sekin, miksei kaikki kalat ole haukia, kun kerran hauki on kala."

        Tässäkin riittää *JC:lla kovasti pohdittavaa :)


    • iIkimys

      Ellei sitten ole joutunut ns. lataamoon. Sen verran maanisia ja harhaisia alkoivat kommentit olla.

    • Epäjumalienkieltäjä

      JC on saanut siipeensä ja hänen usko erehtymättömään ja kaikkitietävään JC:hen on hetkellisesti horjunut. Hän on poissa aikansa ja kun on pystynyt todistamaan taas itselleen, että hän on itse asiassa ollut joka keskustelussa ja yksityiskohdassa oikeassa, hän palaa eikä myönnä ikinä olleensa väärässä.

      Näin on käynyt ennenkin.

      • blindwatchmaker

        "JC on saanut siipeensä ja hänen usko erehtymättömään ja kaikkitietävään JC:hen on hetkellisesti horjunut. Hän on poissa aikansa ja kun on pystynyt todistamaan taas itselleen, että hän on itse asiassa ollut joka keskustelussa ja yksityiskohdassa oikeassa, hän palaa eikä myönnä ikinä olleensa väärässä."

        Olen havainnut saman piirteen hänen käyttäymisessään. Hän jotenkin psyykkaa itsensä takaisin täyteen uskoon ja aloittaa alusta.

        Veljelläni on ystävä, joka kärsii pahasta kaksisuuntaisesta mielialahäiriöstä ja menee ajoittain psykoosiin. Psykoosissa olessaan tämä henkilö näkee ja kuulee asioita, jotka ovat hänelle täysin todellisia. Hän uskoo kykenevänsä tekemään sellaisia asioita mitä tavallinen ihminen ei kykene. Tämä henkilö jopa kertoi veljelleni, että silloin kun psykoosi ei ole päällä hän jopa kaipaa niitä yli-inhimillisiä kykyjä ja ominaisuuksia mitä hänellä psykoosissa on.

        En nyt väitä, että *JC olisi psykoosissa tai edes lähellä sitä, vaan pointti oli muistuttaa millaisia hämmästyttävän todenmukaisia ja uskottavia "todellisuuksia" ihmismieli kykynee itselleen kehittämään.


    • Olisikohan *JC sama ihminen kuin se joka jokunen vuosi sitten eri aihepiirin jutussa (Suo24 > Seksi > kaalimato.com vastaa...) elämöi nimimerkillä Nyt on? Tyylissä on jotain hyvin samanlaista alkavaa megalomaniaa. Harmi kyllä tuo varsin kiintoisa ja paikoitellen hyvin asiallinenkin keskustelu on poistettu.

    • *PM

      "Etteivät vain JC ja kvasi ole yhdessä h-lomalla? ;)"

      Jep jep. Pojat on kyllä h-lomalla, mutta en tarkota ny pelkästään häpeälomaa vaan jotain muun tyyppistä lommoo, joka ihan h**moo joka liittyy poikien sielujen symptiaan ... ;)

      No vitsi, vitsi. Vitsi se on huonoki vitsi.

      Pääasia että tollo JC on ansaitulla häpeälomallaan oltuaan totaalisen väärässä sadoissa kommenteissaan. Bruhahahahaa. :D

    • Ketkun paljastaja

      Ei JC ole itseasiassa vähentänyt palstalla oloaan vaikka hän joutui myöntämään evojen olleen oikeassa Enqvistin esimerkistä.

      Kuten jotkut palstalaiset ovat arvelleet, JC nimittäin multinikkeilee palstalla!

      Annan JC:lle viikonlopun yli aikaa tunnustaa itse multinikkeilynsä. Sen jälkeen osoitan ainakin millä toisella nikillä hän esiintyy palstalla. Löysin pitävät todisteet tekemällä hakuja keskusteluihin. JC on ylimielisyydessään ollut hiukan huolimaton ...

      • Koska kretuilta ei juuri vakionikkejä löydy, viime aikojen ainoa mahdollisuus lienee Jaakob. Jyrhän ei missään tapauksessa ole JC.


      • lentävä lehmä

        ---Löysin pitävät todisteet tekemällä hakuja keskusteluihin.---

        Tuolla tekniikalla löytää kyllä pitävät todisteet siitäkin, että Arto Paasilinna on Veikko Huovisen sivupersoona.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      185
      1559
    2. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      208
      1530
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      44
      1154
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      44
      846
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      730
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      721
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      710
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      691
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      20
      656
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    Aihe