Nyt sitten alkoi taas tämän ohjelman suomi versio. Ihan katsottava vaikka ei pärjää ulkomaan versioille ollenkaan. Te jotka olette katsoneet nämä edelliset kaudet, niin mitä toivoisitte uudesta kaudesta löytyvän?.
1. Enemmän oman pään mukaan kokkailua, toisinnot vähemmälle Mielenkiintoisempaa katsoa mitä kilpailijat keksivät omasta päästa kun se että kopioivat jonkun valmiin piperryksen.
2. Enemmän masterclasseja sekä kokkailua vieraissa paikoissa.
3. Varmaan sama mitä muut tovoivat, tuomarit vaihtoon.
Masterchef suomi kausi 4
Top masterchef
2
227
Vastaukset
- Anonyymi00001
Siis miten ällöä mista mies ruokaa laittaa likaisen näköiset kädet. Pitäis olla siistin näköistä mutta likaisen näköiset kädet ei jatkoon. Jo väri ällöttää. Joka paikassa mustat on esillä ei käy suomen kulttuuriin.
- Anonyymi00002
Onneksi musta mies tiputettiin pois oli niin ällöttävä pinkin värinen kieli näkyi kun huuliaan lipoi huhhh. Jos nään että musta on ruokapaikassa niin en mene syömään. Ja jos musta on lihatiskillä niin yäkkkk. Kierrän kaukaa en halua mustan palvelua on niin likaisen näköiset kädet yäkkkk onneksi saa valita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3201792Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751274Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831267- 1341147
- 79927
- 85871
- 48833
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro118794- 48780
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60726