Kristitty, vihaan sinua ja uskoasi!

vakaasti ateisti

Minä en laittanut nimeäni kansalaisaloitteeseen tasa-arvoisesta avioliitosta siksi, että kannattaisin homojen asiaa vaan laitoin nimeni alle siksi, että vastustan kristinuskoa ja sen arvoja jyrkästi koska olen ateisti ja vihaan syvästi kristinuskoa ja uskovaisia.

Tulen jatkossakin laittamaan nimeni jokaiseen kansalaisaloitteeseen joka auttaa purkamaan kristinuskon pois ja tuhoamaan kristittyjen arvomaailman pois julkisuudesta ja arkielämästä.

Teen netissä kaikkeni taistellakseni uskovaisia vastaan ja ollakseni mukana luomassa maailmaa ilman uskovaisten sääntöjä ja pakkoja ja normeja.

12

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Veikkaan kyllä, että olet vakaasti kristitty, mutta ei se mitään - kukaan ei ole täydfellinen :-)

      • Samaa minäkin epäilen nyt. Sama aloittaja ja täysin sama aloitus löytyy "yleistä kristinuskosta" osiosta.


      • Gokstori

        Veikkaan kyllä, että olet vakaasti kristitty, mutta ei se mitään - kukaan ei ole täydfellinen :-)

        Täydfellinen? Jos on vain alhaalla oleva "rima" ylitettävänä, niin sen voi ylittää vaikka ikuisesti. "Heikoissa minä olen väkevä, heikoissa minä olen täydellinen". (Raamatusta)....

        Ei kenenkään ole pakko koskaan nostaa suoritustensa rimaa, mutta siihen niin nopeasti kuolee, että voittaa aina samat vastustajansa, ja haluaa joskus KYU-asteikon loppuessa, etsiä DAN-pelaajiakin....


    • jyrrrrrr

      No "vakaasti ateisti", kuole sitten kuppaan ja menköön muijasi toiselle miehelle ja hortoilkoon äpärälapsesi isätönnä ja äiditönnä ja pössytelköön itsensä sossuelätiksi.


      Etkös tiedä että tässä maassa on uskonnonvapaus ja sen turvin sinä saat pilata elämäsi ihan niin kuin tahdot mutta älä yritä pakottaa muita samaan ateimisuohon rypemään.

      • Eli sinäkö tuo aloittaja olitkin?

        Meinaan vaan, kun olet ainoa joka (muka) uskoi aloittajan olevan ateisti.

        Toinen vaihtoehto on ikävämpi, nimittäin että olet arvostelukyvytön hölmö. Se selittää kyllä hyvin jo ammoisen stalinismiin hurahtamisesi.


    • Avaajan voisi ollla hyvä pistäytyä ihan tavallisen maallisen psykiatrin pakeilla. Alkaa tuo kiihkouskovaisuus nimittäin saada jo tavallistakin kipeämpiä muotoja.

      Tavallaan avaajaneiti huomaamattaan perusteli, miksi hänen kuvaamallaan tavalla ajattelevia ateisteja voisi ihan oikeasti olla olemassa. Ja miksi heitä melkeinpä olisi syytäkin olla olemassa.

      No, onneksi suurin osa kristityistä on sittenkin aika normaaleja ihmisiä eikä lähimainkaan avaajaneidin kaltaisia sekopäitä.

      • kvasi2

        "Ja miksi heitä melkeinpä olisi syytäkin olla olemassa."

        Taisit paljastaa itsesi.


      • kvasi2 kirjoitti:

        "Ja miksi heitä melkeinpä olisi syytäkin olla olemassa."

        Taisit paljastaa itsesi.

        "Taisit paljastaa itsesi."

        Taisit taas saada syyn merkata rasti seinällesi.


      • puolimutkvasirrrrrr
        kvasi2 kirjoitti:

        "Ja miksi heitä melkeinpä olisi syytäkin olla olemassa."

        Taisit paljastaa itsesi.

        "Taisit paljastaa itsesi."

        Paljastit taas vain ja ainoostaan oman tolloutes kvasi.

        Mites sulla on matikan alkeiden opiskelut on edenny? Ei oo kiva tuntee sitä myötähäpeää, joka tulee aina kun sun noloja matikkahölmöilyjäs lukee. Useimmiten niistä on kyllä vaikeeta mitään älykästä suunnittelua tunnistaa. Hih hih.


    • tieteenharrastaja

      Näyte epäsuorasta tavasta syyttää, että joku on sellainen. Tekeytyy anonyymisti toiseksi ja käyttäytyy sellaisesti.

    • puolimutkarrrrrr

      Aivan selvästi jyrin tai jonkun muun multinikin avaus.

      Huvittavaa miten nää tollot hihhulipellet kuvittelee, että noi lapselliset ja tökeröt avaukset menis täydestä. Hih hih.

      Itse oon vakaasti ateisti, mutta mulla ei oo mitään ei-fundamentalisti-uskovaisia vastaan. Valehtelevia multinikki fundishihhuleita ja patologisia paskanjauhajia sen sijaan tykkään kylläkin mollata ja nauraa heidän tollouksilleen.

    • Pakstori

      ÄÄ, et sinä ole tiennyt kristinuskoa, koska tuo oli juutalainen tulkinta, homoudesta, hyvin vanha, ja ihmiskunnan sukupuutolta estävä laki, tuo homoseksuaalisuuden kielto... Uudessa testamentissa oli jo sitä ajatusta, että ihmisen ei edes tarvitssi kuolla(lisääntyä)... Ei Johanns UT:ssä kiellä homoutta, mutta seksuaalisuuden suhteen en ole varma, kieltääkö silti?
      Et sinä tiedä, vielä kristinuskosta oikein mitään...
      Ateismi on tosin juutalaisuutta lähinnä, ei niinkään kristinuskoa....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      193
      6596
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      106
      5493
    3. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      274
      3477
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      127
      3473
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      87
      2445
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2145
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1876
    8. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      52
      1872
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      63
      1782
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      101
      1437
    Aihe