Kreationistien mukaan, jos joku asia on tosi, siitä pitää olla raamatullinen ja jumalallinen todiste. Sen johdosta haluaisinkin esittää heille kysymyksen vastattavaksi.
Oletetaan, että sinulla on kova päänsärky ja menet lääkärin vastaanotolle.
Kuinka annat lääkärille raamatullisen ja jumalallisen todisteen, että sinulla on kova päänsärky?
Kerrotko että paholainen on kironnut sinut ja lääkärin pitäisi suorittaa uskonnollinen rituaali vai taivutko siihen että sinulle annetaan lääkkeitä jotka ovat ateistisesta lääketieteestä lähtöisin?
Ajateltavaa kreationisteille
7
90
Vastaukset
- Pekka Pätevä
Minä ottaisin asperiinin. Se on apteekista lähtöisin.
- gfd5tgh56v
Se on (tiukan, fundamentalistisen) raamatun tulkinnan vastaista; ei Jeesus parantanut ihmisiä lääkkeillä vaan pyhällä hengellä joten lääkkeet ovat valheellista saatanan eksytystä.
- ilkimyksen isävainaa
Mitä teet, kreationisti, jos lääkäri sanoo että sinulla on syöpä ja tarvitaan leikkaus ja sen päälle solumyrkky- ja/tai sädehoitoa. Hyväksytkö nämä ateistiset menetelmät vai toivotko että rukous auttaa?
- >=3
Syöpä on Jumalan tahto!!!
=3 >=3 kirjoitti:
Syöpä on Jumalan tahto!!!
=3Ja siitä huolimatta varmasti 99 % kretuista huutaa atte-evokkien lääketiedettä apuun kun huonosti käy.
- enonkumminkaima.
Kretuilla on jumalfobia ja siksi ne ei halua kuolla, kun pelkäävät pa´ska jäykkänä jumalaansa. Siksi käytetään se viimeinenkin atte-evokkien hoitomuoto epätoivoissaan.
marsunkiillottaja kirjoitti:
Ja siitä huolimatta varmasti 99 % kretuista huutaa atte-evokkien lääketiedettä apuun kun huonosti käy.
Kretujen kuvitelmissa lääketiede on kreationistien hallussa, sillä onhan täällä väkevästi todistettu että lääkäri tuskin voi olla olematta kiihkouskovainen, kun hän tietää kuinka ihmeellisen hölm... eikun älykkäästi Luomakunnan kruunun ruumis onkaan suunniteltu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016293
- 2183526
Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!183385Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j663328Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi162545Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242524Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.282373Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po312289- 2742161
Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441766