HIV-pandemia ei olekaan Illuminatin salajuoni, voi mikä pettymys.
http://yle.fi/uutiset/tutkijat_jaljittivat_hiv-pandemian_alkupisteen_kaikki_alkoi_1920-luvulla_kinshasassa/7508378
HIV-pandemian alkulähde löytyi
11
172
Vastaukset
- hyväkin huono
Älä anna vasaraa naisen käteen.
- Pedon merkki
on juuri sitä ja lähitulevaisuudessa mistä Raamatussa kerrotaan ja hyvä ymmärtää.
Jeesuksessa on hyvä evankeliumi ja parasta jokaiselle ihmiselle. - Onkohan illuminaatit
tämänkin tutkimuksen rahoittaneet tai liekkö edes tutkittu vai pelkästään esittää joku jotakin kuten evoluutiota vailla totuutta edes vähäisimmässä määrin tässäkään asiassa.
Ihmisinä uskomme sitä ketä tahdomme, näin se menee ja autuaat uskovat Jumalaa ja Raamatun ilmoitusta ja Jeesus on Herra.
Tietysti paha on palkannut papistonsa myös Jeesuksesta esittämään penseää vain jos sitäkään. Suurilla palkoilla ei kannata kovin parannuksesta esittää tietenkään, tärkeintä että rahoitus säilyy veropohjaisena kuten Augustukselta annettiin. - >=3
Älkää tuomitko HIViä. Myös se on Jumalan luomus!
:3- Fiksu kreationisti
Kaikki virukset ovat alkujaan ironneita osia genomista, jonka sitten jonkun seikan vuoksi mutatioituvat.
Eli voit ajatella sitä niin, että HIV on tavallaan vähän niinkuin syöpä. - BlackNemo
Fiksu kreationisti kirjoitti:
Kaikki virukset ovat alkujaan ironneita osia genomista, jonka sitten jonkun seikan vuoksi mutatioituvat.
Eli voit ajatella sitä niin, että HIV on tavallaan vähän niinkuin syöpä.Hehe ja sinä arvostelet täällä tieteen tekijöitä ja tutkijoita...tuollaisella kommentilla! HahahahaHAHAHAHAHAA!! Ai saakeli tämähän oli melkein yhtä hauska kuin heittosi siitä miksi naisella ei ole partaa. Koska luolamies kiskoi siitä naisen luolaansa. Tokihan se oli vitsi, mutta niin taitaa tuo äskeinen heittosikin olla.
Fiksu kreationisti kirjoitti:
Kaikki virukset ovat alkujaan ironneita osia genomista, jonka sitten jonkun seikan vuoksi mutatioituvat.
Eli voit ajatella sitä niin, että HIV on tavallaan vähän niinkuin syöpä.Monia ajatuksia on virusten alkuperästä.
http://www.nature.com/scitable/topicpage/the-origins-of-viruses-14398218
- Fiksu kreationisti
Jotenkin hauska tämä hiv-epidemian leviäminen. Haluaisin osoittaa sympatiaa sitä sairastaville ihmisille, mutta kun fakta on kuitenkin se että 99% tapauksissa HIV:n leviäminen olisi voitu välttää avioliiton ulkopuolisia seksuaalisuussuhteita välttämällä.
- Farrenhum
HIV alkoi kun joku lähetyssaarnaaja nai apinaa. "fiksu" kreationisti vetelee taas lukuja hatustaan. Avioliitohan on ihan keinotekoinen keksintö..ilman sitä pärjää ja voi olla vähintään yhtä onnellinen kuin naimissa oleva.
- >=3
Farrenhum kirjoitti:
HIV alkoi kun joku lähetyssaarnaaja nai apinaa. "fiksu" kreationisti vetelee taas lukuja hatustaan. Avioliitohan on ihan keinotekoinen keksintö..ilman sitä pärjää ja voi olla vähintään yhtä onnellinen kuin naimissa oleva.
"HIV alkoi kun joku lähetyssaarnaaja nai apinaa."
Niin ei kylläkään todellisuudessa tapahtunut.
On se kyllä upeaa miten kreationistit osoittavat olevansa jälleen kerran täysin oikeassa. Turhaan tehtiin tutkimus, paljon halvemmaksi olisi tullut kysyä kreationisteilta ja luottaa heidän intuitioonsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.905459Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.493625Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j612995Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin462201Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.611966Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2961856- 471616
- 961501
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress451395Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.91353
