http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015020419145782_uu.shtml
Joskus ennenvanhaan tuo oli yleistä, mutta nykyisin on melko harvinaista.
Isotkin kulkee bensalla.
4
<50
Vastaukset
- Diesel_siellä_paloi
Ei kulje yksikään raskaankaluston ajoneuvo/bussi bensalla eikä sitä käytetä missään bussin toiminnassa/laitteessa. Ainoa bensa bussissa on tavaratilassa mahdollisesti ollut kanisteri. Taas on toimittaja ollut täysin ulalla kirjoittamastaan bussibalosta.
- bensaa_palaa
"- Mahdollisesti kyseessä on öljy- tai bensavuoto joka on valunut turboon. Ehkä juuri se aiheutti räjähdysmäisen palon ja linja-automme tuhoutui täysin, Koiviston auton toimitusjohtaja Mikko Markkula sanoo."
Ei ollut toimittajan "virhe". Tuttava toi juuri saksasta bensakäyttöisen kuorma-auton. Mahdollinen vain, koska kilometrejä tulee vuodessa niin vähän. Eli kyllä niitä on.
- kolme_pelleä
Kyllähän tuossa ihan toimitusjohtaja sanoi että oli bensavuoto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista897627- 1055522
- 2664738
- 484662
- 653382
- 502768
- 582447
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222408Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292372- 412244