Eipä täällä taida olla kovin miellyttäviä miehiäkään, mutta ihan samaa tasoa on nämä naiset, jotka täällä kirjoittelee. Jostain syystä luulevat olevansa fiksumpia kuin palstan miehet, mutta ainoa ero tuntuu olevan siinä, että miehet täällä on avoimempia turhautumistensa kanssa ja naiset yrittävät peitellä niitä, vaikka miesviha on luettavissa rivien välistä ja eipä oikeastaan tarvita muuta kuin verrata miten naiset vastaa miehelle vs. miten vastaavat naiselle jos aloitus on samantyyppinen, eli esim. mies valittaa jotain kokemustaan vs. nainen valittaa vastaavanlaista kokemusta. Miehiä haukutaan ja syyllistetään ja naiselle vastaavanlaiseen aloitukseen tulee päänsilittelyä.
Vastaukset 5
- vihatipunen
Joo me ollaan ihan kauheita. Mut onneks miehet on fiksumpia. Ja paremman näköisiäkin..varsinkin vanhempana.
- vitun.urpå
Niin just onneks naisia ei huoritella, lutkitella, kurpitella jne. juuri missään tekstissä.
Auttaako, jos sanon, että ihanat naiset on ihania ja ihanat erityisherkät uskomattoman ihania? :)
Sen lisäksi vielä jokainen nainen on jollekin miehelle uskomattoman ihana, kerrassaan täydellinen.......
Saisko tällä edes hieman paremman olon, tuo oli oikeasti rehellinen mielipide, kummassakaan sukupuolessa ei ole vikaa, kuin toisessa, mutta kaikki ei vain ole sopivia toisilleen....MGTOW kirjoitti:
Auttaako, jos sanon, että ihanat naiset on ihania ja ihanat erityisherkät uskomattoman ihania? :)
Sen lisäksi vielä jokainen nainen on jollekin miehelle uskomattoman ihana, kerrassaan täydellinen.......
Saisko tällä edes hieman paremman olon, tuo oli oikeasti rehellinen mielipide, kummassakaan sukupuolessa ei ole vikaa, kuin toisessa, mutta kaikki ei vain ole sopivia toisilleen...."kummassakaan sukupuolessa ei ole vikaa, kuin toisessa"
piti tietenkin olla, "kummassakaan sukupuolessa ei ole enempää vikaa, kuin toisessa"...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51165
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1621008Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216803- 63738
- 64723
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21628Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?135616Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 50504
- 47485
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40473Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?98466Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40463- 30463
- 37458
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18440