Eli juu, miten muistitte sitä ainokaista naista, joka teitä on rakastannut ATM:t eli teidän oma äiti?
ATM, miten muistit äitiä?
11
70
Vastaukset
- liputus.päivä
Ostin lahjan.
- Kilttiatm
Muistan että mulla oli äiti joka ei rakastanut minua. en tiedä missä se on ja mitä tekee?
- Tsemppiä.sulle
Etkö halua selvittää? Voisi tehdä teille molemmille ihan hyvää.
- 55594
En muistanut. Enkä onneksi enää muista enää niitäkään kertoja kun rakas äiti hakkasi minua ollessani nuori. Yksi syy ATMiuteen onkin kenties siinä etten ole koskaan tuntenut saavani rakkautta. Olen varautunut muiden ihmisten suhteen, enkä osaa spontaanisti syöksyä suhteeseen silloin kun olisi tilanne päällä.
"Olen varautunut muiden ihmisten suhteen, enkä osaa spontaanisti syöksyä suhteeseen silloin kun olisi tilanne päällä."'
Mitähän tuo koko lause pitää sisällään, siitä ei saa mitään irti mitä sillä tarkoitat?- 55594
En osaa hypätä suinpäin suhteeseen. Minulle on useasti käynyt niin että nainen on osoittanut haluavansa minua. Siinä tilanteessa tavallinen mies hyppää sänkyyn samantien, kun taas minä jään ihmettelemään että mitäs tuo tuntematon nainen oikein yrittää.
Vaikka minulla ei periaatteessa olisi edes ollut mitään sitä vastaan että olisin rakastellut heidän kanssaan, keskimääräistä paremman näköisiä naisia, tilanne vain on tullut liian nopsaan vastaan meikäläisen kaltaiselle pohtijalle. Sitten jälkeenpäin on tullut useimmiten harmiteltua että olisihan sitä voinut käydä tietty panemassakin.
Mutta romantikkona haaveilen kuitenkin jonkinlaisesta tunnesiteestä ennen seksiä. 55594 kirjoitti:
En osaa hypätä suinpäin suhteeseen. Minulle on useasti käynyt niin että nainen on osoittanut haluavansa minua. Siinä tilanteessa tavallinen mies hyppää sänkyyn samantien, kun taas minä jään ihmettelemään että mitäs tuo tuntematon nainen oikein yrittää.
Vaikka minulla ei periaatteessa olisi edes ollut mitään sitä vastaan että olisin rakastellut heidän kanssaan, keskimääräistä paremman näköisiä naisia, tilanne vain on tullut liian nopsaan vastaan meikäläisen kaltaiselle pohtijalle. Sitten jälkeenpäin on tullut useimmiten harmiteltua että olisihan sitä voinut käydä tietty panemassakin.
Mutta romantikkona haaveilen kuitenkin jonkinlaisesta tunnesiteestä ennen seksiä.Paneminen ja suhde on ihan eri asia, tai siis joillekin se on sama asia.......
Taidan ymmärtää mistä puhut, ainakin osittain, itse ohitan tällä hetkellä kaikki "tilnateet", koska en usko tekeväni muutakuin haittaa itselleni, jos lähden "peliin" mukaan, koskaan ei saa sanoa ei koskaan, mutta ainakin vielä näin, mutta jos lähden "peliin" mukaan, niin tuskimpa ilman jälkiä siitä selviäisin, jotenkin kaikki asiat aina ihmistä muovaavat, siksi uskon yhä edelleen myös siihen,että naisetkaan eivät siitä "pelistä" ilman jälkiä selviä......
- Äitienpäiväpillua
No ei ole äitikään minulle koskaan pillua antanut. Että enpä tiedä siitä rakastamisesta... Ei ole äiti tämän pilluasian suhteen yhtään anteliaampi kuin muutkaan naiset.
- työtön_ätmi
Ostin kukkia.
- KaruMaa
Oma äiti hylkäsi minut pienenä, siskon kanssa. Hän kuoli muutama vuosi sitten.
Muistin kyllä häntä. - katkera.ätmiätmi
Äitini on osasyyllinen ätmiyteeni. En siis muistanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt444786Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.572622Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391054Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611025Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh711004- 121970
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok72944- 137845
- 49844
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,52810