Uskoville ajanmerkkejä vilisevä pläjäys

Minäkinelänvielä

https://www.youtube.com/watch?v=wy0OQCJg27U

- USAö:n kansalaisten tuleva mikrosirutus ( pedonmerkintä ). Lakialoite vireillä jokaisen USA:n kansalaisen mikrosituksesta ja perusteluita miksi mikrosiru tule ottaansa tai oikeaan käteensä ottaa.

- Millainen merkki Saksan tuleva talousromahdus on?

- Ilkeä petos Leon vaimoa kohtaan.

- Tarkasti profetoinut juutalainen rabbi, jota jumalattomatkin säikkyen kuuntelevat. Useita äärimmäisen tarkkoja profetioita, jokainen toteutunut. Tähän liittyen pohdistaa: Voiko Jumala anta prfofetianlahjan Jeesukseen uskomattomalle juutalaiselle, joka uskoo kuitenkin Isään Jumalaan?

Kuunneltuani tämän minua ilostuttaa ja itkettää, onneksi on Jeesus jolle voin snaoia: Auta minua rauhoittumaan. Taattua laatua, jännitys pysyy loppuun asti ja parhaat huomiot painottuvat Leomaiseen tapaan loppupuolelle, mutta nyt kiinnostavaa asiaa on lähes alusta loppuun asti. Lopun aikoina hommat voivat mennä " liiankin " jännittäviksi. Leon puhetta kuunnellessa on kuin katsoisi Hitckokin jännityselokuvaa.

Ehdottomasti 5 / 5

8

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Postinumero007770Taivas

      Vuoteen 2018 mennessä kaikilla USA:n kansalaisilla on oltava mikrosiru.

      Ateistien mielestä se ei tietenkään ole pedonmerkki muttta uskovat tietävät tämän asian selvästi lukuunottamatta joitakin tapauksia jotka luulevat kenties edelleen että sunnuntai olisi pedonmerkki.

      • hoaxhoaxhoax

      • Valheenlevitys

        Kyllä taitaa pian olla niiden päitä giljotiinilla, jotka ei ota vapaaehtoisesti mikrosirua. Minun pääni olkoon yksi muiden joukossa sillä mikrosirua en ota huolimatta Markku Veilon pehmentävistä puheeistaettei se mikrosiru yksin vielä pedonmerkkiä tekisi.

        Pedonmerkki tulee aikanaan varmasti ja mikrosiru sopii siihen asiaan kuin nenä päähän. Lihavana selviän syömättä aika kauan.


    • IlmanpäätäIrakissa

      Hyvät erotetaan akanoista kun katsotaan kenen kantti pitää: Kuka on valmis kuolemaan Jeesuksen takia maallisen kuoleman voittaakseen ikuisen Elämän ja saavuttaakseen sen voiton, jolla on suurmerkitys. Itselleni mestatuksi tuleminen tässä asiayhteydessä on kuin VIP-kortin tarjoamista tuhatvuotiseen valtakuntaan.Otan sen kiitoksen kera vastaan jos sitä tarjotaan ja ehdoton ei pedonmerkille, jota ilman ei ostella tai myydä uudessa talousjärjestelmässä mitään.

      Pelkurit eivät peri taivastenvaltakuntaa. Tosi miehet, tosi naiset ja tosi lapset sen kun porskuttaa Taivaan porteista sisälle. Pää keneltä irrotetaan niin se on paikallaan pian taas.

      • Tokkos sinun Jumalasi olekaan luonut kaikkia? Pelkuruuskin on luonteenpiirre. Hyvähän sinunkin on nimettömänä täällä uhota kun sekulaari hallinto pitää sinusta huolta.
        Jeesus hyväksyi opetuslapsekseen kirjoitusten mukaan kolmesti hänet kieltäneen pelkurin ja toisen, joka epäili kaikkea yliluonnollista. Tuomitsetko myös Jeesuksen valinnat.


    • Riittää kun kuuntelee 30 sekuntia mellerin puhetta, tietääkseen sen tason.

      Jos jollain ei ole kaikki kammarit lämpiminä, kehtaa kuunnella tuota puhetta sen 1h40min47sek.

      • Mitä minä olen katsonut Melleriä viisikin sekuntia tulee mieleen ylimielinen kaiken muka tietävä selittelijä ja napitan heti toiselle kanavalle.


      • JeesusonHerra777

        https://www.youtube.com/watch?v=eITyYuEmIYY

        Tuossa onsinulle asiaa ja on korkeatasoista sinä kun se tasokkuuden päälle ilmeisesti ymmärrät enemmänkin.

        Siinä sinulta Markku kysyy kysymyksen.

        Sopii kaikille katsottavaksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      189
      4918
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      106
      3999
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3589
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3420
    5. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      56
      3419
    6. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      36
      2868
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2569
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      2306
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      21
      1929
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      36
      1788
    Aihe