On se evoluutio vaan niin ihmeellinen

Ultraevo

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Vielä ei ole kuitenkaan tarkasti tiedossa, kuinka tällaiset rakenteet auttavat eläimiä tunnistamaan pohjoisen. Yhden idean mukaan proteiinit kääntyvät aina pohjoiseen kompassineulan tapaan ja tämä tieto välittyy eläimen hermostoon."

      Tutkimus paljastaa, kuinka viisaasti Jumala on suunnitellut eläimet ja niiden suunnistusmekanismin. Tutkimus todistaa vahvasti Jumalan olemassaolosta ja kreationismista.

      • Kuitenkaan esimerkiksi ihmisillä ei ole vastaavaa mekanismia. Kerrohan seuraavaksi miten sekin todistaa vahvasti Jumalan olemassaolosta ja kreationismista, äläkä vetoa siihen että ihminen osaa käyttää kompassia, koska:

        "Ensimmäinen eurooppalainen merkintä kompassista on 1190-luvulta Alexander Neckam teoksessa De naturis rerum. Arabimaissa kompassi mainitaan ensimmäisen kerran 1200-luvun puolessavälissä. Ei tiedetä, onko kompassi keksitty Euroopassa itsenäisesti, vai onko se kulkeutunut Eurooppaan Kiinasta."

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Kompassi


    • asdfghijkl

      "Lajiensa mukaan!" Raamattu
      Ei oe lydetty lajien välimuotoja! Eikä Lajit muutu toisiksi. Jonkun Bakteriviiljemn bakteerien 60 miljoonan sukupokven jälkeen ei ollut löytynyt uusia bakteereja. Joku nettiuutinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      87
      1400
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      997
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      374
      834
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      804
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      717
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      611
    Aihe