Hallitseeko Jehova säätiloja siunatakseen Jehovan todistajia? Ja jos hallitsee, millä logiikalla?
Hallintoelimen jäsen, Geoffrey Jackson, hehkutti taannoin kuinka Jehova siunasi uusien Raamattujen painamista suotuisalla ilmastolla, jota ilman painaminen ei olisi onnistunut.
JW Broadcasting tammikuu 2016 kertoo kokemuksen saarelta, jossa oli käynnissä saliprojekti. Kun projekti oli siinä vaiheessa että tarvittiin hiekkaa sementin valmistamiseksi, projekti keskeytyi, koska hiekkaa ei voinut kuljettaa muualta, eikä saaren kyläpäälliköt antaneet ottaa hiekkaa rannoiltaan. Hätä ei kuitenkaan ollut tämän näköinen, sillä Jehova siunasi rakennusprojektia järjestämällä paikalle taifuunin. Taifuuni kasasi hiekkaa kyliin, ja kyläpäälliköt suorastaan pyysivät että Jehovan todistajat veisivät hiekan pois.
Filippiinien taifuunissa taas kuoli kasakaupalla ihmisiä, myös 33 Jehovan todistajaa. Osa näistä etsi suojaa valtakunnansalilta. Sali tuhoutui ja 22 Jehovan todistajaa kuoli.
Jehovan siunaus säätilojen suhteen näyttää olevan yhtä tuurissaan kuin minä tahansa muun jumalan siunaus.
http://veljesseura.org/foorumi/viewtopic.php?f=1&t=7569
Jehova siunaa, tai ei sittenkään siunaa
4
51
Vastaukset
- mvmmv
Mutta apua huutavaa nuorta jt sisarta jota pedofiili vanhin raiskaa ei Jehova korvaansa hetkeuta.
- Yjjöök
Jehova teki taifuunin ja ihmisiä kuoli! Mitä hemmettiä noiden jehofiilien päässä liikkuu?
Yeh-woo-owuu- setä hallitsee korkeintaan oman ryppyreikänsä sulkijalihasta. Säätila on Odinin hommia.
- narskuilee
Tragikoomista. Surullista että ihmisiä kuolee ja toisaalta surkuhupaisaa on lukea tai kuulla näistä karismaattishurmoksellis-tyyppisistä jumalan asioihin puuttumisista.
Enpä noista kirjapainoasioista hirveästi tiedä, mutta kosteus ainakin vaikuttaa paperiin.
Kyllä Jehova nyt tykkää kun taas on osoitettu ettei hänen Taivaallinen Satuisuutensa ole kiinnostunut ihmisten elämästä vaan tukee ainoastaan itsensä lobbaamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad871400- 52997
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että374834- 153804
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124717- 55709
- 51658
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38635- 76622
- 57611