Jehova siunaa, tai ei sittenkään siunaa

infottaja

Hallitseeko Jehova säätiloja siunatakseen Jehovan todistajia? Ja jos hallitsee, millä logiikalla?

Hallintoelimen jäsen, Geoffrey Jackson, hehkutti taannoin kuinka Jehova siunasi uusien Raamattujen painamista suotuisalla ilmastolla, jota ilman painaminen ei olisi onnistunut.

JW Broadcasting tammikuu 2016 kertoo kokemuksen saarelta, jossa oli käynnissä saliprojekti. Kun projekti oli siinä vaiheessa että tarvittiin hiekkaa sementin valmistamiseksi, projekti keskeytyi, koska hiekkaa ei voinut kuljettaa muualta, eikä saaren kyläpäälliköt antaneet ottaa hiekkaa rannoiltaan. Hätä ei kuitenkaan ollut tämän näköinen, sillä Jehova siunasi rakennusprojektia järjestämällä paikalle taifuunin. Taifuuni kasasi hiekkaa kyliin, ja kyläpäälliköt suorastaan pyysivät että Jehovan todistajat veisivät hiekan pois.

Filippiinien taifuunissa taas kuoli kasakaupalla ihmisiä, myös 33 Jehovan todistajaa. Osa näistä etsi suojaa valtakunnansalilta. Sali tuhoutui ja 22 Jehovan todistajaa kuoli.

Jehovan siunaus säätilojen suhteen näyttää olevan yhtä tuurissaan kuin minä tahansa muun jumalan siunaus.

http://veljesseura.org/foorumi/viewtopic.php?f=1&t=7569

4

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mvmmv

      Mutta apua huutavaa nuorta jt sisarta jota pedofiili vanhin raiskaa ei Jehova korvaansa hetkeuta.

    • Yjjöök

      Jehova teki taifuunin ja ihmisiä kuoli! Mitä hemmettiä noiden jehofiilien päässä liikkuu?

    • Yeh-woo-owuu- setä hallitsee korkeintaan oman ryppyreikänsä sulkijalihasta. Säätila on Odinin hommia.

    • narskuilee

      Tragikoomista. Surullista että ihmisiä kuolee ja toisaalta surkuhupaisaa on lukea tai kuulla näistä karismaattishurmoksellis-tyyppisistä jumalan asioihin puuttumisista.
      Enpä noista kirjapainoasioista hirveästi tiedä, mutta kosteus ainakin vaikuttaa paperiin.
      Kyllä Jehova nyt tykkää kun taas on osoitettu ettei hänen Taivaallinen Satuisuutensa ole kiinnostunut ihmisten elämästä vaan tukee ainoastaan itsensä lobbaamista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      87
      1400
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      997
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      374
      834
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      804
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      717
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      611
    Aihe