Hetken nettideittailua ihmetelleenä täytyy ihmetellä naisten sporttisuutta. Elämässä on sporttia ja miehessä pitää olla sporttia. Miehen muut ominaisuudet tulevat sitten sportin päälle. Toinen ominaisuus sporttisuuden lisäksi on urheilullisuus mikä naisia kiinnostaa.
https://www.youtube.com/watch?v=E9tm-Mp7Mdw
Uusin treffi-ilmoitukseni:
"Etsin sporttista naista sporttiseen suhteeseen. Urheilullista viestiäsi odotellessa laitan verkkarit päälle kuntopyörääni samalla polkien ja lenkkareita sitoessani teen vatsalihaksia joogamatolla. Lenkille mennessä vedän leukoja mattotelineellä ja punaisissa valoissa punnerran. Toivoisin, että asut noin 42.195 kilometrin päässä."
Sports sports sports
6
70
Vastaukset 6
- fwefewfw
Timmi lihaksikas kroppa näyttää hyvältä, ei kai siinä mitään vikaa ole jos itse on timmi ja haluaa toisenkin olevan sellainen.
- sosialsport
Nyt tuli kyllä niin hyvä kommentti aloittajalta ! Koko elämä tuntuu olevan joillekkin ja melkein kaikille nykyisin SPORT. Toiseksi tärkein asia on SOSIAALISUUS. Siis onko ihmiset tosissaan että sporttisuus ja sosiaalisuus yhdessä = sielunkumppani ja nuo kaksi asiaa tuo onnen parisuhteeseen ?!
Kaiketi tuo nöhdään selkaisena, että sporttisuus ja sosiaalisuus viestittävät menevää, tekevää, toiminnallista elämää jossa riittää nähtävää ja koettavaa. Vastapainona ennakkoluuloisesti kotona tietokoneen ääressä nysväävälle pojalle tai sohvalla röhnöttävälle kaljaa lipittävälke äijälle.
Männen toiveissa sitten toiseen ääripäähän.Näinhän se mennee. Tottakai avaukseni oli huumoria ja kärjistämistä, mutta kyllä siellä totuuttakin on takana. Ja ymmärrän kyllä, että sport > sohvapottu. Itse vaan vierastan heti, jos tämä on ihan ensimmäinen asia, jonka nainen itseään ja elämäänsä kuvatessaan tuo esille. Luulisi kumppaniehdokkaissa ensisijaisesti kiinnostavan muut asiat.
Tämä vinkkinä naisillekin ... vaikka ette hyväksyisikään sohvaperunaa, niin liialla sportsportilla karkoitatte myös meitä kunnostaan huolehtivia ei-himoliikkujiakin.- sporttipottu
Kyllähän tod moni mieskin korostaa tuota sporttisuutta, ja sanoo hakevansa sporttista naista.
Usein sporttisuus on miesten hakukriteerinä myös synonyymi timmille, hyvälle kropalle, jolla halutaan sulkea pois hieman pyöreät ja jopa normaalipainoiset naiset.
Itse harrastan erittäin aktiivisesti liikuntaa, vaikka olen ylipainoinen. Makaan myös sohvassa, mutta en siinä mitään roskaruokaa syö. Etsin kaltaistani miestä joka ei ole mustavalkoinen ajatusmaailmaltaan. Ja itse tykkään miehistä joilla on vähän "äijämahaa", ei kiinnosta salihirmut eikä timmit pyykkilautavatsaiset tai kestävyysurheiliujan kropan omaavat.
Liian monet ajattelevat mustavalkoisesti "sport > sohvapottu" kuten osuvasti vertaat. Onhan olemassa välimuotojakin. Juuri Kukaan ei nykyisin kehtaa olla oma tavallinen itsensä : ( Pitää tosiaankin olla ylitiösosiaalinen ja supersporttinen että kelpaa kumppanille, työnantajalle ja yhteiskunnalle. - SSMTtoimii
Jokainen ilmeisesti hakee omilla kriteereillä. Jos haet hoikkaa (olet mahdollisesti hoikka ja paljon liikkuva) törmäät todennäköisesti profiileihin, joissa korostuu liikunnallisuus. Jos haet ylipainoista (olet luultavasti ylipainoinen ja niukasti liikkuva) löydät profiileja, joissa liikunta on taka-alalla. Eli sitä saat mitä tilaat (pääsääntöisesti).
Yhteiset harrastukset yhdistävät. Voi se olla muutakin kuin liikunta. Mutta kaikkien olisi hyvä liikkua edes kohtuullisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.1801048- 80707
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48682- 81591
- 39549
- 46540
Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä39531- 106530
- 22506
Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja288504Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64499Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan39497Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U47484Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko42454Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.91436Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va148436Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.26430- 21422
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka24416Sofia ja Jeffrey yhdessä
Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty80415