Uskaltaako enää sanoa olevansa suomalainen?

taaltapesee

Media on ottanut jostakin syystä sellaisen asenteen, että on suorastaan rikos olla suomalainen ja vielä pahempi rikos sanoa julkisesti olevansa suomalainen.

Maahanmuuttajat eivät tee rikoksia tai jos tekevätkin, ne selviävät poliisin tilastoista vasta kuukausien kuluttua. Mamujen rikoksien määrää verrataan suoraan suomalaisten tekemien rikosten määrään, mikä ei anna oikeata kuvaa maahanmuutajien rikosten prosentuaalisesta osuudesta kaikista Suomessa tapahtuneista rikoksista. Luku on moninkertainen kantasuomalaisiin verrattuna.

Suomeen on tullut suojelupoliisin mukaan jopa Isis-taistelijoita, mutta meidän viranomaisemme katsovat yhä ruusunpunaisten silmälasien läpi, että heidätkin voidaan helposti kotouttaa kunnon kansalaisiksi. Ei taida sekään mennä ihan niin kuin Strömsöössä.

1

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei mitään tarvitse pelätä, paitsi itse pelkoa. Laita vain rohkeasti leijonakoru kaulaan. Hallitsijoilla on valtaa meistä vasta sitten Jos ihmiset alkavat elämään pelossa eikä uskalla olla rohkeita, ja olla oma itsensä.

      Mutta joo, onhan sitä maailmankansalaisuus ja monikulttuuri propagandaa tosi paljon tietysti, koska hallitsijat haluavat sellaisen maailman, mutta sitä pitää vastustaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      74
      2922
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      64
      2773
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1812
    4. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      17
      1659
    5. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1647
    6. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      20
      1590
    7. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      19
      1508
    8. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      48
      1287
    9. Millainen meno

      Viikonloppuna? Mulla hirvee vitutus päällänsä. Onko muilla sama tunne??
      Ikävä
      38
      1263
    10. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      9
      1249
    Aihe