tuli tabu kyselystä mieleen mitä jos tapaisit miehen ja rakastut häneen tai olette suhteessa niin yhtäkkiä miehelle tuleekin impotenssi ja ei seiso enään ja mies rakastaa sinua ja pitää seksikkäänä mutta hänellä ei seiso olisiko parempi jos mies vain eroaa ja sanoo ettei rakasta sinua enään vai ettei ole mies enään vai eroaisitko sinä koska mies ei pysty koskaan tyydyttämään sinua ja miten sen selittää sinulle että eilen vielä oli rautainen seisokki ja nyt ei seiso enään koskaan ja tietää menettää rakastamansa naisen kodin elämän menettää kaiken ja kaikki ihmiset ilkkuu sen jälkeen ja eikä ole mies sen jälkeen ei pysty tyydyttämään naista tai naistansa rakkainpaansa niin miten sen ja missä ja millai sen kertoo kun tietää yksi sana vie elämän ei seiso enään
Vastaukset 13
- monesti_auttaa
ennen eroamista kannattaa vielä kokeilla sitä konstia että nainen pissaa kyykkyasennossa miehen suuhun
- Jadlii
Niin hölmöltä kun se saattaa kuulostaakin, niin monet naiset uskovat impotenssin johtuvan heistä. Luullaan että mies ei koe naista enää kauniiksi ja haluttavaksi.
Tee nyt kumppanillesi ainakin selväksi että kyseessä on fyysinen ongelma ja että tunteet ovat vielä mukana. Ei naisten elämä pyöri ainoastaan lakanoiden välissä. Keinoja yhteiseen hauskaan varmasti löytyy.- 20plus1
Myös miehetkin luulevat näin. Esim. ExPUA ja Naisasialooseri.
- kalsarihöyry
"rautainen seisokki" :D
- tarralenkkari666
Eipä ole kummoinen rakasta ollut muutenkaan, jos kuvittelee, ettei toista voi tyydyttää kuin panemalla.
- Seishokki
Hei aluksi enää eikä enään :-)
mutta itse asiaan, eikö miehellä tule mieleen, että impotenssi ei ole nykyään enää ongelma. Asia ei vaadi, kuin lääkärillä käyntiä. Lekuri kirjoittaa sinisiä tabuja reseptiin, jos ei sekään auta, niin löytyy kirurgisia toimenpiteitä. - gfrbbh
Jos kyseessä on sairaus (ja mies sen takia lääkärille on mennyt) niin en näkisi ongelmaksi. Kyllä miehen pitää osata nainen tyydyttää muullakin tavalla kuin pelkästään perinteiselle lykkäämisellä (joka muuten harvoilla naisilla tuottaa tarpeeksi mielihyvää, jotta nainen voisi saada orgasmin).
Itseäni enemmän ehkä huolettaisi tuossa se, miten mies pärjää sitten ilman tuota perinteistä seksiä. Ja olisin tukena ja apuna kokeilemassa lääkityksiä ja eri hoitomuotoja asiaj suhteen.Jep. Mikäli parisuhteessa molemmat tosiaankin rakastavat toisiaan ja haluavat suhteen jatkuvan niin tuskimpa tuo sitä kaataa. Kyllä sitä on muitakin keinoja saada niasen halut tyydytetyksi kuin se sisään-ulos homma.
Ja itsekkin näen, että varmaan kovempi pala purtavaksi tuo on miehelle jos ei seiso enää. Suattaapi alkaa syödä omaa itsetuntoa ja näkemystä siitä onko enää mies ollenkaan.pete_pjn kirjoitti:
Jep. Mikäli parisuhteessa molemmat tosiaankin rakastavat toisiaan ja haluavat suhteen jatkuvan niin tuskimpa tuo sitä kaataa. Kyllä sitä on muitakin keinoja saada niasen halut tyydytetyksi kuin se sisään-ulos homma.
Ja itsekkin näen, että varmaan kovempi pala purtavaksi tuo on miehelle jos ei seiso enää. Suattaapi alkaa syödä omaa itsetuntoa ja näkemystä siitä onko enää mies ollenkaan.Älä usko tuohon naisten tekoempatiaan..Kyllä he hakee sen panon sitten jostain toisaalta, jos ei oma ukko kykene..Jonkin aikaa voi mennä oraalilla, mutta sitten alkavat kaipaamaan kunnon ryskäpanoja.
- Kati_Tre
Jos miehesi ei jaksa jumpata niin ota ohjat omin käsiin ja tee hänestä aisankannattaja. Se kiihottaa monia miehiä ja kaikki nauttivat. Aina herkullisempaa jos uusi (tai uudet) rakastajasi omaavat etnisen alkuperän, kuten esim tässä:
http://www.xvideos.com/video11751951/cuckold_vid_006 - Nnnaaiinenn
Aluks tietty yhdessä tai erikseen lääkäriin. Jos tila pysyvä niin....ei mua ennenkään ole kullilla tyydytetty joten no hätä.
- Jyrppäse
Voihan se olla nainenkin, joka ei miestä saa tyydytettyä. Onko se miehen tehtävä pelkästään hoitaa homma alusta loppuun, jos naisesta ei ole mihinkään?
- Nurinkurismus
Tupakka ja viina pois, niin elämänhalu palaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471492Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.59900Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30667- 87637
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14605- 43583
Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56574- 7552
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu24531- 44521
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520- 61515
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47513- 37506
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14491Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132449- 42428
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45409Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26399