Uskonnonvapautta rikotaan Suomessa. Kristillisten asioiden piilottelut, poistaminen ja vähentäminen muslimia "loukkaavana" ei ole uskonnonvapautta. Miksi te hullut kumarratte islamia? Onko se niin pelottava asia? Ennen "maassa maan tavalla" oli normi. Nyt siitä puhuminen on rasismia. Tämä maa on hullujen sotkema, mutta onneksi se hulluus tulee loppumaan ja hullut saa arvoisensa loppusijoituspaikan.
Mikä ihmeen uskonnonvapaus?
6
223
Vastaukset
- MuistetaanKertoaTämäkin
Uskonnonvapauteen kuuluu vapaus uskonnoista, niin kristinuskonnosta kuin islamista, niiden kummankin erilaisita suunnista. Tämä tulee tehtä selväksi niin maahanmuuttajille kuin kantasuomalaisille. Kennekään ei ole pakko osallistua uskonnonharjoitukseen, kuulua uskonnolliseen yhteisöön. Ja jokainen voi erota sellaisesta, jos on liittynyt tai lapsena liitetty.
Konservatiivinen kristinusko on tuonut niin paljon pahaa tähän maahan, että olisi ihan hyvä juttu jos se tyrkätään kaappiin.
- pahemmaksiMenee
Uskonnonvapaus koskee nykyään kaikkia muita kuin kristittyjä. Jeesukseen uskovilla ei ole kohta mitään oikeuksia. Pahoja vaikeuksia on jo nyt.
Millälailla on vaikeeta?
Onko hankalaa, kun ateistitkin joutuvat mielikuvitusjumalanne ja hänen välitysmiestensä petosta verovaroin tukemaan?
kyllä satanistienkin puolesta tulisi poistaa kristilliset, sekä islamistiset tunnukset kaikkialta.
saattavat vielä saatanan satanistit suuttua, prkl.Vapauteen Kristus meidät vapautti. Pysykää siis lujina älkääkä alistuko uudelleen orjuuden ikeeseen. Gal.5:1 on todellista vapautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv282547- 1142126
- 1221829
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?991828Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.101574Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161421172Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901085Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891041Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu211032Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35987