Saako JT naiset käyttöä housuja?

Sepeteuksenpoika

Minä vaan kysyn. Yleensä näen säkkikankaasta tehtyjä hameen kaltaisia pukineita joihin nämä rakas yrittävät kääriytyä.

11

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mnbgfd23456789

      Saavat ihan varmasti.
      Poikkeus on vain silloin kun ollaan yhteisissä tilaisuuksissa, ollaan hameissa, sekä ovelta ovelle palveluksissa.

    • Samoin jt miehet tykkäävät käyttää hametta kotonaan, mutta piruntorjuntaliiterissä ja ovelta ovelle hämäämisissä on käytettävä housuja. Ja siis pitkiä ns. suoria housuja. Ei siis esim. nimettömiä tai vaippoja, niinkun jessuli ja opetuslapset Emmauksen tiellä, kun olivat jaagaamassa karkuun päässyttä kolmasti laulavaa kukkoa. Onneksi saivat järjettömän luontokappaleen kiinni: muutenhan raamatun ennustus ei olisi toteutunut.

    • EntinenTieraivaajaSisar

      Silloin kun olin totuudessa, tytöt saivat käyttää vain normaaleja alushousuja. Stringin kaltaiset pikkuhousut olivat kiellettyjä. Toisaalta taas stringejä saivat käyttää veljet, iästä riippumatta. Myös vanhemmat sisaret, yli 67 vuotta saivat käyttää stringejä.

      Veljistä koostuva komitea teki yllätystarkastuksia nuorten naisten hameiden alle. Vanhemmat sisaret välttyivät tarkastuksilta.

      • UkomatonKerho

        Onko tuo lahko noin perverssi?


      • Höhlät

        Kysymyksissä ei siis ole mitään vikaa, vain vastauksissa?


      • TepposenSeppo

        UkomatonKerho 27.5.2016 12:13

        " Onko tuo lahko noin perverssi? "

        -Nuo viestit antavat yleensä ymmärtää että jokin muu viesti on lahkolaiselle niin kiusallinen, että se ikäänkuin työnnetään seuraavalle sivulle pukkaamalla sellaista, jota ei kukaan oikein lukisikaan.

        Lahko on perverssi pedofiliassa. Sen USA -johto on pitänyt kirjaa pedofiileista, ja antanut seurakuntiin määräyksen suojella pedofiileja viranomaisia vastaan. Tuosta lahkojohdon suojelumääräyksestä johtui, että USA:ssa Contin asiassa itse vartiotorniseura määrättiin miljoonakorvauksiin.

        Englantiin lahkojohto antoi hiljattain määräyksen, että pedofiliaa osoittavat asiakirjat on hävitettävä seurakunnista, poliisi tutkii lahkon pedofiliaa.


      • totuuslöytyyluopioilta

        Pedofiileista pidettiin kirjaa, koska heitä (entiset katuneet ja toiminnan lopettaneet pedofiili, hoitoa sairauteensa saaneet) ei saanut nimittää seurakunnan vatuu tehtäviin. Luopiot (erotetut katumattomat pedofiilit) kun kuulivat ko. asiakirjoista hyökkävivät viranomaisten voimin, jolloin laittomat listat tuli hävittää. Nyt samaiset luopiot haluavat kääntää julkisuudessa asian toisin päin "pedofiilien suojeluksi". Ei sinänsä ole hyväksyttyä pitää omia kirjoja ko pedofiilesta, kun kerran ko. tiedon lapsiin kohdistuvista rikoksista saa viranomaisilta.


      • Kepnekaise

        totuuslöytyyluopioilta 27.5.2016 14:20

        Mikä vartiotorni, kaiken oikean tiedon vertauskuva siis, kuten valtakunnansalilla sitä kutsutaan ?


      • Jääkukka23

        Onkohan nyt asialla näiden valheiden kanssa islamisteja palvovat suvakit. Yrittäkää valehdella edes uskottavasti.


      • hosuton.santaali
        UkomatonKerho kirjoitti:

        Onko tuo lahko noin perverssi?

        pilu paljaana ihQ housuttomina ne kulkke

        vasta parsata vuot site naiset alkko housio käyttä,
        se ono Stanan keksintö

        Jeeusksen opetuslapsila ei kelään ollu housu jalas Jesuksen olesa maanpäällä
        miehiläkä
        oikeest sis pitäs miestenkin mekos kulke niinko Jesuskin teki, vaippa liehuen sekin santaaleis kulki


    • JapeJukka

      Hassua tosiaan tuo stringi kielto. Veljet käytti paljon. muistan veljien saunailloissa huomanneeni asian. oli se makeeta käyttää stringejä suorien housujen alla ku housut puristivat perseen hyvin esille. =D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      63
      1257
    2. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      107
      1203
    3. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      146
      906
    4. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      64
      873
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      75
      858
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      109
      722
    7. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      58
      721
    8. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      103
      682
    9. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      43
      616
    10. 78
      601
    Aihe