Kanssa haluaisit Ratikkakuskin kustantamalle ylelliselle maailmanympärimatkalle? Tällainen mahdollisuus on tulossa.
Kenen palstalaisen
17
224
Vastaukset
- kotirunoilija
Kiitos tarjouksesta, mutta ei kiitos. Ilmaista lounasta eikä ilmaista matkaa ole olemassa.
- Jorma-
Optimistijollalla maailman ympäri?
- bimbofani
Oy_bimbo_ab siinäpä mieluisa matkakumppani.
Noh, jos kerran Ratikka piffaa, niin mikä ettei. Lähdetään koko kööri.
Rakennutetaan sellainen Nooan-arkkimainen huvitus- ja vapaa-ajan keskus. (sellaisiahan ei tuolla stadin satamissa ole koskaan ennen näkynyt, varsinkaan kesäisin)
Otetaanko omat eväät mukaan, vai piffaako Ratikka myös sapuskat? Minä pidän voileipäkakuista, varsinkin lohi-katkarapu täytteellä, että niitä sitten reilusti.
Tähän voitte ilmoittaa lähtöpaikan, -päivän ja kellonajan.
Kiitos. :)
ps. On se Ratikka hurjan kiltti, kun viitsii nähdä näin paljon vaivaa. Thänks män! :)Nyt ei taida optimistijolla riittää, vaikka voileipäkakku onkin aina hyvä valinta evääksi.
Aloitus on tosin vähän kuin se vanha vitsi: "Kierros kaikille! ... jos joku maksaa..." :-)- promiseeees1111----
Ratikkakuski kirjoitti:
Nyt ei taida optimistijolla riittää, vaikka voileipäkakku onkin aina hyvä valinta evääksi.
Aloitus on tosin vähän kuin se vanha vitsi: "Kierros kaikille! ... jos joku maksaa..." :-).
"Lupaukset on saidan porvarinkin pidettävä!!!!!!!!!!!!!!!!!"
har!1
. promiseeees1111---- kirjoitti:
.
"Lupaukset on saidan porvarinkin pidettävä!!!!!!!!!!!!!!!!!"
har!1
.No okei. Pistin tilaukseen libyalaisen, laadukkaan ja uppoamattomaksi mainostetun pakolaistenkuljetusveneen. Bon voyage!
- Hywät_rouwat---
promiseeees1111---- kirjoitti:
.
"Lupaukset on saidan porvarinkin pidettävä!!!!!!!!!!!!!!!!!"
har!1
..
"Hywät rouwat on syytä hiukan # RAUHOITTUA#"
har!1
. - Waro_saksikäsi---
Ratikkakuski kirjoitti:
No okei. Pistin tilaukseen libyalaisen, laadukkaan ja uppoamattomaksi mainostetun pakolaistenkuljetusveneen. Bon voyage!
.
"Waro saksikäsi-sipilä vie tapinkin pohjasta!!1!!!½!1!1!1!1!!"
har!1
. Ratikkakuski kirjoitti:
No okei. Pistin tilaukseen libyalaisen, laadukkaan ja uppoamattomaksi mainostetun pakolaistenkuljetusveneen. Bon voyage!
Kuis siin safka duunataan... paatin keskusnotskil liekkilohta?
Kyllähän me Elisaketun kanssa sinne lähdetään, Aurajoesta, ravintolaivalla, vaikka Rahtiksella :) Ja Ratikkakuski kustantaa siis juomat, hienoa!
- eihuijattavaanzzy
Ratikan matka olisi kuitenkin lomaosakehuijaus taas
singon sijast
ostat osakkeen mökkiin Fidzisaarella
ja osingon sijasta maxat yhtiölle,
jonka osakkeista pääse eroon
kyllä Rtikka tunnetaan alalta- ammeamiraali
Antaisin pelastusliivini jollekin kaunottarelle
esm goldroselle...
Rynnäkkösukeltajien kouluttajana pärjään
omillani ja ruhtinaallista palkkiota vastaan
pelastaisin Ratikan kultaharkot upoxista
Joo tuota voin mennä. Ratikkakuski on ollut mukava mutta vasta 15vuoden päästä.nuorinkin olisi sen verran iso että pärjää hetken ilman minua jos minulle tapahtuu jotain niin. Ei ainakaan jäänyt ilman kasvatusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271306
- 98973
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89934Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede25907Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat297789- 95748
- 109656
- 34648
Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet140589Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50581