Seuraava hallitus on vihervasemmistolainen

http://www.hs.fi/kotimaa/a1468642939917

Pakolaiskriisin myötä vihreiden, demareiden kuin myös vasemmiston suosio on noussut. Tämä kertoo siitä, että suomalaiset ovat äärimmäisen suopeita pakolaisia kohtaan ja valtaosa meistä toivottaa heidät tervetulleiksi. Hyvä suomalaiset! Suvaitsevaisuus on voittanut ja tämän tulee näkyä konkreettisesti seuraavan hallituksen ohjelmassa. Parasta olisi, että hallitus hajotettaisiin jo ennen määräaikaa ja uusi hallitus luotaisiin nopeasti niin vihreistä kuin demareista sekä vasemmistolaisista kansanedustajista. Pääministeriksi sopisi Nasima Razmyar.
14125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

ja Hesarin tutkimus..

1Äänestä

Vasemmistoliitto ehdottomasti hallitukseen - Vihreitten äärioikeistolaiset ulostulot, esim. Haavinston natomyönteisyys, estää Vihreitten äänestämisen, demarit samassa ongelmassa, joten jäljelle jää vain ihana ja upea Suomen Vasemmistoliitto !

http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3573913-reportaasi-rabiassa-pelattiin-jalkapalloa-salassa-isisilta

PetosjytkyKokKeputRkpKrd - ovat rasismikortilla MONINKERTAISTAMASSA MAAHANMUUTTOA, halpatyövoiman ja vaaliäänten tuonnin, sekä ilmaisen suomalaisen orjatyövoiman tavoitteella - siksikään ei enää koskaan porvarihallituksia. Puolta Lähi-Itää ei tarvitse Suomeen tuoda, oma kansakin tarvitsee aitoja työpaikkoja, kunnollista toimeentuloa ja perusturvaa, vahvoja julkisia terveydenhoidon- ja sos.palveluja.

Äänestä
  • SuvaitsevaisuudenJuhla+kirjoitti:+Seuraava+hallitus+on+vihervasemmistolainenhttp://www.hs.fi/kotimaa/a1468642939917"Pakolaiskriisin+myötä+vihreiden,+demareiden+kuin+myös+vasemmiston+suosio+on+noussut.+Tämä+kertoo+siitä,+että+suomalaiset+ovat+äärimmäisen+suopeita+pakolaisia+kohtaan+ja+valtaosa+meistä+toivottaa+heidät+tervetulleiksi.+Hyvä+suomalaiset!+Suvaitsevaisuus+on+voittanut+ja+tämän+tulee+näkyä+konkreettisesti+seuraavan+hallituksen+ohjelmassa.+Parasta+olisi,+että+hallitus+hajotettaisiin+jo+ennen+määräaikaa+ja+uusi+hallitus+luotaisiin+nopeasti+niin+vihreistä+kuin+demareista+sekä+vasemmistolaisista+kansanedustajista.+Pääministeriksi+sopisi+Nasima+Razmyar"..Toden+totta,+suomalaiset+PersKeKo-porvarit+ovat+äärimmäisen+suopeita+pakolaisia+kohtaan+ja+valtaosa+heistä+toivottaa+mamut+tervetulleiksi.+Hyvä+PersKeKo-suomalaiset!+PersKeKo-oikeistoporvarihallitus+nosti+viime+vuonna+2015+Suomen+mamutulijoiden+määrää+yli+822+%+edellisvuodesta,+kaikien+aikojen+suurin+muutos+ja+itse+asiassa+ylivoimaisesti+EU:n+suurin+prosentuaalinen+korotus+mamumäärässä+2015.+SDP+tai+vihervasemmisto+eivät+olisi+takuulla+huonompaan+pystyneet.Siinä+missä+Ruotsi+ja+Tanska+pyysivät+_JO_+jatkoaikaa+EU:lta+rajatarkastusten+suorittamiseksi,+mitä+tekee+kokkare-Orpon+PersKeKo+SSS-porvarihallitus(?)+En+ole+kuullut+Suomen+pyytäneen+rajatarkastuksia+saati+jatkoaikaa+sille+EU:lta.+Niin+no,+mutta+sehän+on+selvää+kun+kokoomus+on+Stubbin+suulla+kertonut+miten+Suomeen+pitää+saada+lisää+mamuja.+Porvarit+haluavat+Suomeen+Saksan+1€/tuntipalkaiset+halpatyömarkkinat,+tai+pikemmminkin+orjatyömarkkinat,+jotka+tasapuolisuuden+ja+oikeudenmukaisuuden+vuoksi+laajennetaan+ennen+pitkää+koskemaan+myös+kantasuomalaisia+työmarkkinoita.+Eiköhän+koko+mamumassainvaasio+ole+suunniteltu+oikeiston+rahavallan+EKokoomusmafian+Bilderberg+kabineteissa+keinona+lisätä+ahneen+eliitin+tulovirtoja+ja+hajota+ja+hallitse+-taktiikan+avulla+jakaa+kansaa+vihervasemmiston+"suvakkeihin"+ja+persukansallismielisten+"rasisteihin/äärioikeistoon".+Kun+tavallinen+kansa+tappelee+keskenään,+rahavallan+on+helppo+lapioida+rahaa+ja+alasajaa+Suomen+hyvinvointivaltiota,+demokratiaa+ja+sopimiskulttuuria.Ilta-Sanomat:+Suomi+EU-maiden+kärjessä!+Turvapaikanhakijoiden+määrän+kasvu+++822%+viime+vuonnaLähde:+http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001131727.html

    Äänestä

Vasemmisto hallitukseen: siis roimasti lisää valtion velkaa ja satoja tuhansia pakolaisia Suomeen, ja velaksi otetulla rahalla elätetään nämä pakolaiset. Samalla myös lisätään mm. autoilun ja omistusasunnossa asumisen verotusta moninkertaiseksi. Tyhjillään olevat asunnot saa "vallata" elikkä ne sosialisoidaan kenen tahansa asuttavaksi ilmaiseksi.
Tässä on vasemmiston agenda, jonka seurauksen ainoastaan loisiminen lisääntyisi.

1Äänestä

Jos vasemmisto nousee hallitukseen se näkyy heti osakemarkkinoilla ja pääoman (sen lopullisen) pakenemisena Suomesta.Kyllä nyt edetään niin kölinpohjia että vassareiden äänestäminen tietää suomen tuhoa. Hallituspuolueiden kannatus aina laskee, mutta vaalien lähestyessä otteet kovenevat.

1Äänestä
  • Jos koko vasemmisto nousee hallitukseen, siirtävät varoja omaavat yksityishenkilötkin omaisuutensa turvaan ja muuttamaan kykenevät lähtevät itsekin esim. Eestiin.

    1Äänestä

  • Veroparatiisivuotojen tukkiminen, toisi Suomelle tuhansia miljardeja euroja, sehän olisi pelkästään iloinen asia !

    Äänestä

  • HyväMeVas kirjoitti:

    Veroparatiisivuotojen tukkiminen, toisi Suomelle tuhansia miljardeja euroja, sehän olisi pelkästään iloinen asia !

    Ei Porvarille.

    Äänestä

Kansalle pelkkää kurjuutta jakaneet, äärioikeistoporvarit, PetosjytkyKokoomusKeputRkpKrd ovat täydessä paniikissa - syystäkin.

Vasemmisto tulee tuomaan aitoja työpaikkoja, joita saadaan lopettamalla veropakolaisyrityksille vastikkeettoman rahanjakaminen ja tukkimalla visusti veroparatiisivuodot.

Äänestä

Rinteella on varmaan vaihtoehto tahankin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SuvaitsevaisuudenJuhla kirjoitti:

http://www.hs.fi/kotimaa/a1468642939917

Pakolaiskriisin myötä vihreiden, demareiden kuin myös vasemmiston suosio on noussut. Tämä kertoo siitä, että suomalaiset ovat äärimmäisen suopeita pakolaisia kohtaan ja valtaosa meistä toivottaa heidät tervetulleiksi. Hyvä suomalaiset! Suvaitsevaisuus on voittanut ja tämän tulee näkyä konkreettisesti seuraavan hallituksen ohjelmassa. Parasta olisi, että hallitus hajotettaisiin jo ennen määräaikaa ja uusi hallitus luotaisiin nopeasti niin vihreistä kuin demareista sekä vasemmistolaisista kansanedustajista. Pääministeriksi sopisi Nasima Razmyar.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu