Miltäpä näyttää palstatotuudet tämän jutun valossa?
http://www.iltasanomat.fi/seksi-parisuhde/art-2000001233829.html
Huomatkaa esimerkiksi tämä kohta:
"Deittiasteelle edenneet Tinder-tuttavuudet eivät toistaiseksi ole saaneet minua harkitsemaan mitään vakavaa. Kahvilatreffeille tuli mies, joka oli unohtanut kertoa olevansa 160-senttinen."
Keski-ikäinen nainen Tinderissä
28
1749
Vastaukset
- Ikis__M
"Yökerhon baaritiskiltä ihoa sai melko vähällä vaivalla omaan makuuhuoneeseen asti, mutta kohtaamisiin liittyi riskejä. "
Lutka mikä lutka. Tästä tietysti taas joku nainen loukkaantuu kun pahasti sanoin ja kaikki naiset haukuin :(
"Ihmettelin lähialueeni Tinder-miestarjontaa. Asuuko täällä tuollainen valikoima kaljuja, tatuoituja moottoripyörämiehiä? Soittavatko kaikki kaupungin vapaat miehet bassoa samalla olutta siemaillen? Miksi niin moni on käynyt Elämän kovaa koulua?"
Heputhan on vaan oppineet mikä naisiin vetoaa, voiko siitä syyttää? Siellä on varmaan monta vale-elämänkoululaista kun eivät kehtaa tunnustaa olevansa insinöörejä.
"Osa miehistä kertoo jo esittelytekstissään hakevansa seksikumppania, osa siirtyy seksijuttuihin sujuvasti suoraan remonttitarinoista."
Niin, tinderöintihän ei ollut seksiseuranhakua palstanaisten mukaan.
"Kahvilatreffeille tuli mies, joka oli unohtanut kertoa olevansa 160-senttinen."
Voi kauheaa
"Kaveri, joka ehdotti treffejä huoltoaseman baariin, oli juuri niin mielikuvitukseton kuin treffipaikasta saattoi päätellä."
No minneköhän tuo akka olisi pitänyt roudata, oopperaan?
"Yksi puhui eksästään koko treffien ajan."
Noinhan eivät naiset koskaan tee :D
"Ateenan-reissulla laitoin Tinderin päälle ihan koemielessä. Hotellin parvekkeella klikkailin sydämiä komeille, akateemisesti koulutetuille jorgoksille. Match, match, match! Vajaan vuorokauden aikana tuli 47 matchia, vaikka olin supernirso.
Miehet aloittivat kohteliaan keskustelun hyvällä englannilla. Lyhyessä ajassa moni pyysi kahville, osa antoi puhelinnumeronsa, osa aloitti reippaan flirttailun: ”Näytät siltä, että olet helliä suudelmia vailla!”
Suominaisten huoramaine kantaa (ja taas joku loukkaantui :( )
"Jotenkin tuohon jälkimmäiseen viittasi Kreikasta lähetetty viesti, joka kilahti puhelimeeni Helsinki-Vantaan lentokentällä: ”I want to fuck you tonight.”"
Ihania nuo sivistyneet eurooppalaiset herrasmiehet, ne on paljon parempia kuin suomalaiset jotka yrittää vain saada seksiä.- 7754
No ainakin välimerkitön mies voisi lukea jutun. jutussa kävi selvästi ilmi, että miehet tinderissä seksiä hakivat, mutta naista ei kiinnostanut.
Aikaihminen hakee muutaman yhden yön jutun yökerhosta niin heti on kauhea lutka. Jätä netin käyttö jos meinaat elää keskiajalla.
Turha tarina. Miehet vonkaavat, mutta eivät halua mitään vakavampaa, johan tuo tiedettiin. Ei niitä todellisia rakkaussuhteita keski-iässä niin vain solmita kun jokaisella on jo omat mukavat kuvionsa, joita ei viitsi ihan helposti uusiksi laittaa. - Ikis__M
7754 kirjoitti:
No ainakin välimerkitön mies voisi lukea jutun. jutussa kävi selvästi ilmi, että miehet tinderissä seksiä hakivat, mutta naista ei kiinnostanut.
Aikaihminen hakee muutaman yhden yön jutun yökerhosta niin heti on kauhea lutka. Jätä netin käyttö jos meinaat elää keskiajalla.
Turha tarina. Miehet vonkaavat, mutta eivät halua mitään vakavampaa, johan tuo tiedettiin. Ei niitä todellisia rakkaussuhteita keski-iässä niin vain solmita kun jokaisella on jo omat mukavat kuvionsa, joita ei viitsi ihan helposti uusiksi laittaa.Niiden todellisten rakkaussuhteiden solmimiseen ainakaan se ei auta että on jatkuvasti hakenut yökerhoista niitä "muutamia" yhden yön juttuja.
Juuri tuollaisia nelikymppiset naiset aina ovat.
- niinpä.niinn
Tietenkin mies jättää mainitsematta että on 160cm, profiilissa kannattaa mainita ainoastaan asiat mitkä on plussaa.
- ergsdgsegg
"En sitten halunnut tavata heistä ketään. En 32-vuotiasta personal trainerina työskentelevää Giorgiosta, 38-vuotiasta kreikkalaista jumalaa muistuttavaa Angeloa enkä edes fiksunkuuloista 45-vuotiasta Errikosta, joka kyllä antoi meille loistavat paikalliset baarivinkit."
Tässä naisten tinderöinti kokonaisuudessaan, vaihtoehtoja on niin paljon että lopulta mikään ei kelpaa.
Huomionarvoista tässä myös se, että kaikki naisen antamat esimerkit olivat häntä reilusti nuorempia tai maksimissaan samanikäisiä. Naisilla ei ole varaa syyllistää miehiä siitä jos hakevat nuorempia.- tarralenkkari161
Eli yhdelläkään naisella ei ole varaa syyllistää yhtäkään miestä mistään koskaan, sillä joku nainen jossain on tehnyt myös jotain? Haluaisitko vielä miettiä logiikkaasi?
Minusta jokaisella on oikeus omiin kriteereihinsä muttei kellään ole oikeutta huonoon argumentaatioon.
"Ensimmäisellä kerralla kuvittelin, että tarjonta on loputon ..."
Jos mä oisin 45v nainen, niin ihan ensimmäiseksi tekisin "reality checkin" että mitä sen tarjonnan kuvittelee olevan ja mitkä on ne omat vahvuudet tuossa lihamyllyssä.- 12121212
45v, akateeminen, omasta mielestään sivistynyt nainen etsii komeaa menestyjää. Jonon jatkoksi vain, täällä Hkin keskustassa näitä mahtuu kolmetoista tusinaan.
Jos baareissa lähestyvät rappeutuneet 50-vuotiaat ja seksiopettajaa etsivät humalaiset kolmekymppiset...mutta netissä akateemisesti koulutetut, tyylikkäästi pukeutuneet, 30plus kreikkalaisen jumalan näköiset menestyjät, ehkei kaikki ole sitä miltä näyttää? :D
Jotain vähäistä aivotoimintaa osoittaa että nainen itsekin epäilee asiaa, vaikka toki jatkaakin egon boostaamista matcheja keräilemällä. Suhde taitaa jäädä haaveeksi, käsitys omasta tasosta on tainnut jo kokea sen luokan inflaation.- Hassuahaha
Musta on niin huvittavaa, että oma tasosi ei riitä edes rumiin naisiin ja silti haukut muita :D
Rumalla ja tyhmällä miehellä ei ole varaa arvostella muita! Hassuahaha kirjoitti:
Musta on niin huvittavaa, että oma tasosi ei riitä edes rumiin naisiin ja silti haukut muita :D
Rumalla ja tyhmällä miehellä ei ole varaa arvostella muita!Miehen arvon tosiaan päättää hänen ulkonäkönsä, niin kuin sanot.
- Oikeasti_
HC-ätmel kirjoitti:
Miehen arvon tosiaan päättää hänen ulkonäkönsä, niin kuin sanot.
Ei vaan tyhmyys ja saamattomuus.
Oikeasti_ kirjoitti:
Ei vaan tyhmyys ja saamattomuus.
Eli mitä tyhmempi mies, sitä arvokkaampi?
- oma.kokemukseni
Oma kokemukseni 30v miehenä tinderissä on ollut se, että mätsejä tulee kyllä ihan ok ja naiset on tasoltaan jopa tyttöystävämateriaalia MUTTA naiset ei uskalla tavata.
Laitan ensin sen liirumlaarumviestin että mitä kuuluu mitä harrastaa niin siihen tulee innostunut vastaus nopeasti mutta kun kysyn seuraavaksi että sopisiko sulle tavata paikassa x niin naiset menevät mykäksi. Ei mitään selvennystä että paikka tai aika ei käy eikä mitään vaan pelkästään täysi radiohiljaisuus.
Kuvani ja keskustelut on täysin asiallisia.
Tästä ei voi vetää muunlaista johtopäätöstä kuin, että naiset ovat vain chatti ja egoboostausta vailla.- tarralenkkari161
Tai sitten he ovat kuten minä ja haluavat keskustella kunnolla ennen tapaamista.
- Informer2016
"Omanlainen, lyhyt ja tylsä mies ei prinsessallemme kelpaa. Eipä tietenkään, kun vertailuna ovat kreikkalaiset jumalat.
Alempitasoisia miehiä vituttaa taas ja se lieneekin Me Naisten artikkelin pääasiallinen tarkoitus."
Lähde/lisää: http://ihmissuhteet.blogspot.fi/2016/08/keski-ikainen-nainen-tinderissa.html - MAX_sinipilleröity
naisethan sanoo että luonne ratkaisee, siis mitä mitä tää nyt on, että jonkun pituuden takia muka annettaisiin pakit? ei voi olla niin..luonne ratkaisee, näin on naiset vakuttaneet
- tarralenkkari161
Niin koska naisilla on yhteistajunta :/
Mulle kerrottiin viimeksi täällä että asenne ratkaisee!
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14432209/ihannenaiseni-on- Naisasialooseri1
Keski-ikäisen vanhan lutkan MA on mariaanien hautaakin syvemmällä pohjamudissa.
- JariLiisa
En ymmärrä vieläkään noita sinun kirjoituksiasi ja naisiin kohdistuvia henkisiä väkivaltisuuksia. Voisiko löytyä maailmasta ketään parantajaa jolla olisi kyky sitoa kiinni haavoitetun ihmisen mielen .Lähetän sinulle toiveena parempia ajatuksia ja lämpöä elämääsi
Naiset onkin suber nirsoja. Ei kelpaa 160 cm lyhyt mies mutta 180 cm jännämies naistenhakkaaja kelpaa heti.
Tyypillinen suomi lutka joka haukkuu lähes kaikki miehet kelvottmina eikä naisessa itsessään ole mitään vikaa.
Hauska miten tuo pituusjuttu kerrotaan kuin ohimennen. Onhan se nyt lukijalle ihan itsestäänselvää, että 160-senttinen mies on huono mies!
No eikös tämä ole ihan normaalia naisten meininkiä.
Mätchejä tuleepaljon ja mikään ei kelpaa.
Ei kelpaa nuoremmat ei vanhemmat, ei lyhyet, ei kouluttamattomat, ei komeat, ei kohteiliaat, ei huoltikselle treffejä ehdottaneet, ei kohteliaasti aloittaneet jne.- nerousonhaihtuvaa
Just tällaisia yleistyksiä nää palstatotuudet aina on.
- KunhanMietiskelen
Millä perusteella naiset tykkäilevät tinderissä ja kenen kanssa tapaavat?
Ehkäpä nämä pelimiehet nyt vain ovat niitä ainoita, joista naiset suostuvat tykkäämään. - Sdsfgg
Ein painamiseen riitti mm rumat shortsit, yhdyssanavirheet.
Eli vois sanoa että hiukan nirso nainen.
Normi settiä. Itse olen päälle 30 ja sain puolessa vuodessa 9 matchia tinderissä vaikka tykkäsin 80 % kuvista. Olen urheilullinen, palkka 6 numeroinen, alkoton.... Ei vaan ollut niin täydellisiä kuvia minusta että olisin kelvannut naisille. Kuviin en pistänyt mökkejäni, autojani, veneitä periaatteesta ja kullan etsijöiden takia.
Lopulta iskin yhden varatun nainen kun oman kylän kaikki vapaat enemmän tai vähemmän mielialalääkittyjä tai yli sata kilosia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 641046
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla3391007- 61832
- 55723
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k97644Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49641- 25622
- 68610
- 57600
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,14598