http://www.iltasanomat.fi/seksi-parisuhde/art-2000005045219.html?ref=rss
"Keravalainen elämää nähnyt Timo, 48, on suomalaisten naisten märkä uni. Ilta-Sanomat kävi etsimässä ruotsalaisen treffisivuston tyypittelemää unelmien miestä - ja melkein sellainen löytyikin!"
Ei kyllä voi pitää paikkaansa nuo naisten "viralliset" unelmat kun vaikka tuossa kaitsussa silmänympärystatuointeineen vähän ehkä jännää onkin tuskin kuitenkaan on mikään kovin väkivaltainen taparikollinen ja Aaro vaikuttaa suorastaan kiltiltä & kunnolliselta.
Keravalaisen unelmamiehen metsästys
5
145
Vastaukset 5
- 121212121212
Opettavaisinta tässä on se että nettitreffien unelmamies on naisten silmissä vasta tavismies.
Moni tavallinen nainen oikeasti kuvittelee että tuo on mitä sopii toivoa ellei ole itsekään malli tms. Kun sitten nämä seiskan tantat näkevät oikean tavismiehen joka ei ole yhtä miehekäs, komea, kokenut ja virheetön...se mies vaikuttaakin luuserilta.
Hommahan perustuu siihen ettei Timo ole missään top 1%, mutta on kaikessa sieltä paremmasta päästä. Kun suodatetaan mies usealla kriteerillä, vaatien joka kategoriassa keskivertoa parempaa, kasassa on kärkitason mies.
Naisessa itsessään niitä heikkouksia sitten riittääkin, mutta hänhän on niin symppis ja älykäs ja kaikkea. - helgamies_
Kovasti tuntuu olevan miesten metsästystä ilmassa ja päivän lehdissä. Onko kevät jo tuloillaan ja kiimavitut kosteina.
On miullakin pistänyt silmään sama juttu. Ja toisaalta myöskin se, että vuoronperää uutisia kuinka se ja tuo mies huijannut naiselta, taikka kuinka nainen on huijannut sitä ja tuota mieheltä.
- Iki..M
Nostetaanpä tämä jos vaikka saataisiin naisten kommentteja, minusta kun nuo jutun ukkelit ei mitenkään unelmamiehiltä vaikuta, ihan tavallisia talliaisia.
- Herkkupeppublondiini
Ei naiset hässi tavallisten miesten kanssa, ne haluaa tavattomia miehiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 61501
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671068Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.261896- 69799
- 63768
- 75731
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?22666Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?136641Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran69631- 42599
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32578- 54553
- 55528
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?101517Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.42514- 38499
- 46494
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40493Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri20478- 30473