Itse omistan tämän norjalaisen kauniin kappaleen Valtakunta-nimimerkille:
https://www.youtube.com/watch?v=o2wvisggqTo
Omistetaan kappale palstalaiselle
16
281
Vastaukset
- ainoakti
Tämä myös valtakunnalle. Ehkä laulaakin siinä itse :)
https://www.youtube.com/watch?v=sy7xHXZj4Sc Omistan Venuksen eräälle, jonka nimeä en voi nyt mainita tässä yhteydessä.
- Jazuli
Tarkoitat kumiankka alvetta, ukkitoveriasi Miehen Logiikasta.
Jazuli kirjoitti:
Tarkoitat kumiankka alvetta, ukkitoveriasi Miehen Logiikasta.
"kumiankka alvetta" en tunne.
- kaisanoasaa
Tämä on meille kaikille palstan ätmeille suunnattu kappale.
https://www.youtube.com/watch?v=iOOu5GKPGhA - Teknodonna
Omistan tämän kauniille muistoille ajoista, jotka eivät onneksi palaa.
😁
https://youtu.be/MT_qUOTxtuI- Teknodonna
Jos kuvassa olisi yö, niin voisin kuvitella että gimatsu olisi menossa reivi-illan päätteeksi siripireissä kuutamouinnille.
(Reps)
😁 - Teknodonna
Teknodonna kirjoitti:
Jos kuvassa olisi yö, niin voisin kuvitella että gimatsu olisi menossa reivi-illan päätteeksi siripireissä kuutamouinnille.
(Reps)
😁Itse en menisi kompuroimaan rantakivikkoon muissa kuin jykevissä maihinnoususaappaissa, sillä merisiilit, nuo kaikkien vesielementissä viihtyvien turistien ystävät, ovat pirullisia tallata päälle.
(Hirn)
😁 - Teknodonna
Teknodonna kirjoitti:
Itse en menisi kompuroimaan rantakivikkoon muissa kuin jykevissä maihinnoususaappaissa, sillä merisiilit, nuo kaikkien vesielementissä viihtyvien turistien ystävät, ovat pirullisia tallata päälle.
(Hirn)
😁Kyllä siinä tytöllä tanssit loppuvat kuin seinään, kun sellainen antaa merellistä pedikyyriä naisellisen softeille kantapäille.
(Naurua)
😁 - Teknodonna
Teknodonna kirjoitti:
Kyllä siinä tytöllä tanssit loppuvat kuin seinään, kun sellainen antaa merellistä pedikyyriä naisellisen softeille kantapäille.
(Naurua)
😁Tutkiskeltuani merisiiliä hieman lähemmin, huomasin ettei ainakaan Wikissä ollut mainintaa siitä, että niitä esiintyisi enemmän saastuneissa vesissä kuin puhtaissa. Kumma juttu, mutta tässä luulossa olin tähän hetkeen asti. Merivesihän voi olla kirkasta, mutta silti lähes elotonta, mutta merisiilejä silti kasoittain kytiksellä.
Kovemmat doupit simmaajille, tai kengät, niin kuin meillä sukeltajilla on.
Avokantahuumoria
😁 - Teknodonna
Teknodonna kirjoitti:
Tutkiskeltuani merisiiliä hieman lähemmin, huomasin ettei ainakaan Wikissä ollut mainintaa siitä, että niitä esiintyisi enemmän saastuneissa vesissä kuin puhtaissa. Kumma juttu, mutta tässä luulossa olin tähän hetkeen asti. Merivesihän voi olla kirkasta, mutta silti lähes elotonta, mutta merisiilejä silti kasoittain kytiksellä.
Kovemmat doupit simmaajille, tai kengät, niin kuin meillä sukeltajilla on.
Avokantahuumoria
😁Selvästi huomaa tiedollisen tason perusteella, että wannabe meribiologiurani on vasta rantaviivalla.
😁 - Teknodonna
Teknodonna kirjoitti:
Selvästi huomaa tiedollisen tason perusteella, että wannabe meribiologiurani on vasta rantaviivalla.
😁Hylkysukellusfriikit, eli penetroitujat, ovat koko lössin hulluinta porukkaa. Siis funtsikka nyt sitä että joku adrenaliinitörppö räpylöi sisään pimeään laivaan ja saa siitä kiksit. Bootti saattaa olla kymmenien metrien syvyydessä, etkä ole koskaan edes kävellyt siellä.
Aivan sairasta, mutta ei taatusti merisiilejä, joten siinä mielessä ihan fiksua.
😁 - Teknodonna
Teknodonna kirjoitti:
Hylkysukellusfriikit, eli penetroitujat, ovat koko lössin hulluinta porukkaa. Siis funtsikka nyt sitä että joku adrenaliinitörppö räpylöi sisään pimeään laivaan ja saa siitä kiksit. Bootti saattaa olla kymmenien metrien syvyydessä, etkä ole koskaan edes kävellyt siellä.
Aivan sairasta, mutta ei taatusti merisiilejä, joten siinä mielessä ihan fiksua.
😁Itse taas suurena taiteilijana ja valon lapsena pidän pikku pokkarini kanssa erilaisten luonnonilmiöiden kuvaamisesta. Verrattuna siihen pimeyteen ja kylmyyteen, elottomuuteen, joka alla odottaa, niin ero on aivan huima.
👌
- Edwardolta_Erikalle
Täti läiskii faktoja pöytään harvinaisen kipakasti ja osuvasti, naiseksi, mutta kaikki lasketaan!
Joten tässä vähän kultturellimpaa kamaa:
https://www.youtube.com/watch?v=Hg8Fa_EUQqY
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a434863Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant2034428Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,354140Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K903465Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?
Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�1383205Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii662801- 2162793
Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1012449Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa
Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,1092277Martinan pankkikortti
Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa3711936