Tämä kuulostaa vitsiltä, mutta totta se on: Alabamassa kirkko rinnastaa molestoinnista syytetyn senaattorin Jeesukseen. No nyt alkaa selivtä MIKSI niitä ahdistelutapauksia kirkossa alvariinsa on: Siellä ahdistelua pidetään pyhänä tekona, jos tästä uutisesta voi jotain tulkita:
https://www.snopes.com/did-an-alabama-church-put-up-a-sign-comparing-roy-moore-to-jesus/
Alabama: pedofiili kuin Jeesus
Fantomex
1
63
Vastaukset
Aiheellisesti voi kysyä, että mikä olisi jumalanpilkkaa, kun uskovat itsekin sujuvasti vertaavat teinityttöjä kourivaa pervoa Jeesukseen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703550Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483503Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532769
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401695- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961625- 391390