https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005557290.html
Mites nyt näin käynyt.......
Autokauppiaathan eivät ole huijareita??
11
3411
Vastaukset
- kauko14871
ketkähän lienevät?
En mitenkään puolusta näitä autokauppiaita keitä nyt sitten ovatkaan, mutta näitä kavaltajia löytyy kyllä muistakin kansankerroksista.
Toistaiseksi ns. sanaan on Suomessa yleensä voinut luottaa - etenkin paperille kirjoitettuun -
mutta jos tällaiset tapaukset yleistyvät, olemme kaikki pian pulassa.
Mainittu pätee vain muutamissa ns. "länsimaissa". Muualla, missä veroja esimerkiksi ei kerätä
sillä intensiivisyydellä kuin meillä, vahvemman oikeus, omankädenoikeus ja valekaupat ovat arkipäivää.- enolluminä
Juu kyllä varmasti löytyy ja sekö oikeuttaa autokauppiasta tämmösee? Autokauppiaan sanaan et voi luottaa ellet saa mustaa valkosella.
- polopuoletsiitä
Tojo autossa yaris 1.3 pyydetään 15000e vm 2012-eikö se ole kalliimpi kuin uusi?
eihän se ole hullu joka pyytää vaan joka maksaa - Paaliromu-Ukko
Tuo parivaljakko pitää tervata ja sen jälkeen kieritellä höyhenissä.
- ex-jouni
Pienliikkeet kusettaa aina.
- exjaex
Ei kannata yleistää , "rosvoja" kauppiaista on vain murto-osa , on siellä "kopissa" poliisejakin , ei tarkoita sitä , että kaikki ois epärehellisiä , otsikoissa jatkuvasti myös isoja virkamiehiä , pappia , kaivospomoa , lakimiehiä jne. , miten sen nyt ottaa ??
- paskainen.nauru
exjaex kirjoitti:
Ei kannata yleistää , "rosvoja" kauppiaista on vain murto-osa , on siellä "kopissa" poliisejakin , ei tarkoita sitä , että kaikki ois epärehellisiä , otsikoissa jatkuvasti myös isoja virkamiehiä , pappia , kaivospomoa , lakimiehiä jne. , miten sen nyt ottaa ??
Ai että kun kolahti.
- viiisas
Junttiin kolahti .
- KikulillaVieläOpittavaa
Yhtä rehellisiä, kuin aloittaja, joka myy "huippukuntoisen" VM-92 323 BMW:n hintaan 6000€, ja ilman vikoja......
- autokauppias-polvilleen
Kaikki "autokauppiaat", jotka saa leipänsä päälle muutakin kuin ylähuulensa ja jalasmökkiinsä Pirkka-Mokkaa parempaa kahvia, ovat ilman muuta huijareita. Älä osta autoa pienkauppiaalta... se on elämäsi paras ratkaisu, mitä voit autokaupoissa tehdä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle263234Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122409Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.822309Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1062034Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761653Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥461518Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta251427Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1211176
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151126