https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005557290.html
Mites nyt näin käynyt.......
Autokauppiaathan eivät ole huijareita??
11
3402
Vastaukset
- kauko14871
ketkähän lienevät?
En mitenkään puolusta näitä autokauppiaita keitä nyt sitten ovatkaan, mutta näitä kavaltajia löytyy kyllä muistakin kansankerroksista.
Toistaiseksi ns. sanaan on Suomessa yleensä voinut luottaa - etenkin paperille kirjoitettuun -
mutta jos tällaiset tapaukset yleistyvät, olemme kaikki pian pulassa.
Mainittu pätee vain muutamissa ns. "länsimaissa". Muualla, missä veroja esimerkiksi ei kerätä
sillä intensiivisyydellä kuin meillä, vahvemman oikeus, omankädenoikeus ja valekaupat ovat arkipäivää.- enolluminä
Juu kyllä varmasti löytyy ja sekö oikeuttaa autokauppiasta tämmösee? Autokauppiaan sanaan et voi luottaa ellet saa mustaa valkosella.
- polopuoletsiitä
Tojo autossa yaris 1.3 pyydetään 15000e vm 2012-eikö se ole kalliimpi kuin uusi?
eihän se ole hullu joka pyytää vaan joka maksaa - Paaliromu-Ukko
Tuo parivaljakko pitää tervata ja sen jälkeen kieritellä höyhenissä.
- ex-jouni
Pienliikkeet kusettaa aina.
- exjaex
Ei kannata yleistää , "rosvoja" kauppiaista on vain murto-osa , on siellä "kopissa" poliisejakin , ei tarkoita sitä , että kaikki ois epärehellisiä , otsikoissa jatkuvasti myös isoja virkamiehiä , pappia , kaivospomoa , lakimiehiä jne. , miten sen nyt ottaa ??
- paskainen.nauru
exjaex kirjoitti:
Ei kannata yleistää , "rosvoja" kauppiaista on vain murto-osa , on siellä "kopissa" poliisejakin , ei tarkoita sitä , että kaikki ois epärehellisiä , otsikoissa jatkuvasti myös isoja virkamiehiä , pappia , kaivospomoa , lakimiehiä jne. , miten sen nyt ottaa ??
Ai että kun kolahti.
- viiisas
Junttiin kolahti .
- KikulillaVieläOpittavaa
Yhtä rehellisiä, kuin aloittaja, joka myy "huippukuntoisen" VM-92 323 BMW:n hintaan 6000€, ja ilman vikoja......
- autokauppias-polvilleen
Kaikki "autokauppiaat", jotka saa leipänsä päälle muutakin kuin ylähuulensa ja jalasmökkiinsä Pirkka-Mokkaa parempaa kahvia, ovat ilman muuta huijareita. Älä osta autoa pienkauppiaalta... se on elämäsi paras ratkaisu, mitä voit autokaupoissa tehdä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html354145Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2423992Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353117Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis652994Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat162951Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos712685Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien982443Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1182060- 431791
- 241760