Ei jaksa ymmärtää noiden tieteilijöiden sepustuksia.
Oon miettiny, että jos alku lähteekin siitä, että joku helkkarin paljon isompi on kaatanut likaämpärin maahan ja se lähtee siitä leviämään ko ankan pee.
Siellä lätäkössä aika näyttää kulkevan hitaammin, kun kaikki on niin pikkuruisen pientä.
Nyt sitten ihmetellään täällä lätäkön keskellä että on se iso tämä universumi ja kummasti laajenee.
pig bangin selitys
7
215
Vastaukset
- eihyvinmee
noniin ja kuukauven päästä itsenäisyyspäivä eikä ole kirjettä näkyny
- no-a
Jos tuo likaämpäriteoria pitää paikkansa, niin pian suuri, kosminen harakka tai rotta syö tämän jyväsemme suihinsa. Jos selviämme elävänä tuon otuksen suoliston läpi, niin sitten on taas helpompaa. Ilmaston lämpeneminen saattaa selittyä tällä, sillä taidamme olla jo tuon otuksen sisällä.
Tässä suomalainen teatteriryhmä rekonstroi maailman luomisen kolmiyhteisen jumalan näkökulmasta, Gilgames- eepokseen pohjautuen eli kyseessä on tuo likaämpärin tyhjennys ja huomatkaa, että hyvä isä, eikä ainoa poika ole tässä se aktiivinen osapuoli:
https://www.youtube.com/watch?v=ErLh0SqEJqc- nen
Ihan ihana, kyllä ei enään nykyään osata tehdä edes kaikkeuden luomisesta sketsiä!
- sotamies.piikkirykmentti
Päivän parraat olliit a-non laittamat viteot. Esko Hukkain oli väkevä omaperäin tyyppi. Piin sen tyylistä. Lyyliiki piti.
Nuo valkovuokot oon nähny polliisitelkkaohemassa. Ne olliit orikinaalijepet.
Pittää sannoo sillonkun on sanomisen aika. Ano on saitin piritualisti eli sialu.
- Eimullamuuta
Alkuposauksen alku taitaa olla vielä hämärässä, jos kelataan aikaa taapäin niin päädytään pisteeseen, mutta heti pisteeseen jälkeen se onkin laajentunut jokapaikkaan ja valoa nopeammin mihin mikään ei ole sen jälkeen pystynyt.
Tässä mielessä aloittaja on jäljillä. No en minäkään. Toiisaalta vain ihmisenä täällä pikku planeetalla en ota kantaa muuta kuin vaan ajattelen omalla laillani. SE on se vaan kun ihmisellä on kova ja iso luulo kaikkeen vaikka ihminen on pieni mitätön ja vielä tyhmentyväkin.
UUsavuttomuus, pornoreikien esitteleminen julkisesti, some, syrjäytimnen, lihavuus,luonnon saastuminen, itsekkyys, typeryys..jne jne. Mutta kun ihmisen on pakko selittää kukin omalla laillaan maailmankaikkeus.
Universaali äly on mielestäni loogisempi kuin big banng tai loogisempi kuin tuo sinun mainitsemasi porsaan räjähdys. Pikemminkin persus räjähtää jos vielä dokaan enää päivääkään.Ainakin tuo selittää sen Venäjällä 90-luvulla vallinneen kosmisen inflaation.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433603- 362244
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?321875- 171619
- 161576
- 231558
- 241417
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai811278- 141277
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko881222