Lappilainen pedorikollinen!

hirviö-irti

Miksei nimeä julkaista! 57-vuotias matkailualan yrittäjä pieneltä paikkakunnalta. Uutisissa tänään.

44

3734

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ehkä juuri siksi että se on pieneltä paikkakunnalta. kaikki tuntee. Pitäisi kyllä.

    • Eilappilainen

      Eihän sole lappilainen.
      Oliko se jostaki pohojanmaalta lähtenyt tänne pedaroimaan kiimassaan.

      • Mammamummo

        Kyllä näiden rikollisten kuva ja nimi pitäisi julkaista teon selvityksen jälkeen, heidän itsensäkin vuoksi.
        Jos jatkuu ja jatkuu teot, meillä on liian hutera oikeuslaitos. Teeppä sama keski-Euroopassa, jäät häkkiin, ja mitkä olot!


      • sukurutsa-pedofili

        No niinhän se on, mutta on se toinen laki joka sanoo että jos rukoilet
        lahkonvanhimmilta anteeksi tekojasi, niin niiden on pakko antaa "lumpassa"
        kaikki synnit anteeksi ! Jonka jälkeen voi rikollinen aloittaa puhtaalta
        pöydältä, ilman mitään seuraamuksia.


    • Bisnestä

      Visa marttila

      • Aslakki765

        Tuurista muutti Karigasniemelle.


      • Hiljaa_hyvä_tulee

        Kirkkovaltuutettu, ja oli kiinnostunut vain pojista (niin kuin koko rinki).
        Vangittiin jo vuosi sitten, mutta jonkin voiman ansiosta asia voitiin salata !


      • Kirkkovaltuutettu

        Onneksi olen eronnut kirkosta ja takaisin en liity .


      • Silupejatuspej
        Hiljaa_hyvä_tulee kirjoitti:

        Kirkkovaltuutettu, ja oli kiinnostunut vain pojista (niin kuin koko rinki).
        Vangittiin jo vuosi sitten, mutta jonkin voiman ansiosta asia voitiin salata !

        "... jonkin voiman ansiosta voitiin salata!" ^
        Tuota olen ihmetellyt. Kaveri oli vuoden tutkintavankeudessa, itse kirjoitti sitten helmikuussa faceen että on ollut "ihmeellisellä matkalla", tai jotakin sinnepäin. Tästä ei vieläkään mitään tiedettäisi kai ilman parin viikon takaista kahden naispoliisin antamaa lehdistöinformointia.


      • Silupejatuspej

        Ei se sitten olekaan ollut mikään pedorinki. Ringissä kaikki tuntevat toisensa.
        Tässä onkin niin että on pari tyyppiä, jotka tuntevat toisensa. Ja kummallakin on tuttavia, jotka tuntevat vain toisen näistä wonnabejohtajista. Ei ole rinki, miksi tätä kuviota voisi nimitellä?


      • Anonyymi
        Kirkkovaltuutettu kirjoitti:

        Onneksi olen eronnut kirkosta ja takaisin en liity .

        Eikös tämä kaveri ollut matkailualalla 'ansioitunut'?


      • Anonyymi
        Aslakki765 kirjoitti:

        Tuurista muutti Karigasniemelle.

        Asuiko tuo pedopaska oikeasti Karigasniemellä?
        Mistä alkaen?


    • hiljaaHiihtäjä

      Toki ko sakista löytyy paljon tietoa kunhan viitsii hakea esiin mm murha info sivut

    • 9-o

      Saa kuusi kuukautta ehdonalaista ja sitten voi taas jatkaa vailla huolen häivää .
      Tuhosi parin lapsen loppuelämän , mutta mitäs tuosta , kunhan itsellä
      menee hyvin .

    • SunnyBeachPartyClub

      Bulgariassa ja monessa muussakin maassa homma on laillista, mutta kukkahattutätien pilaamissa valtioissa ollaan tekopyhiä hurskastelijoita.

      • cvbnz

        Tuollaisen hommanko pitäisi mielestäsi olla laillista ?

        Olethan varmasti hoidossa ?


      • pieti

        Salvaaminen olisi näille pedohomoille ainoa parannuskeino.


      • gfvcvbb

        Kirurgi hoitaisi homman parhaiten .


      • JoVaineski
        gfvcvbb kirjoitti:

        Kirurgi hoitaisi homman parhaiten .

        Ennenhän oli poronpurijoiden ammatti.Nassuttivat ikenillään munat poroilta murskaksi.Ei taia karigasniemessä olla enää yhtään hommaan kykenevää nyt kun olisi aihetta


      • iivosetä
        JoVaineski kirjoitti:

        Ennenhän oli poronpurijoiden ammatti.Nassuttivat ikenillään munat poroilta murskaksi.Ei taia karigasniemessä olla enää yhtään hommaan kykenevää nyt kun olisi aihetta

        Sie et mithän tiedä poroista. Puremalla vain katkasthan johtimet ja tämä osathan vielä tänä pänäkin.


      • VanhaEiPoronpurija
        iivosetä kirjoitti:

        Sie et mithän tiedä poroista. Puremalla vain katkasthan johtimet ja tämä osathan vielä tänä pänäkin.

        Mukava että roista löytyi vielä poronpurija.Johtimien purenta on taito laji.Ei onnistu tekarit suussa,mutta ikenillä nassuttelemalla menee aikanaan pallit samalla.


    • päinpersettä

      Poliitikot eivät ota kantaa suomalaisene pedofiliaan. Keskustelun ulkopuolelle on jäänyt kokonaan tämä kantasuomalaisten lapsipornorinki.

      Oulun ulkomaalaistaustaisten epäiltyjen seksuaalirikokset sen sijaan nousivat poliittiseen keskusteluun, ja hallitus esitti lisätalousarviossaan muun muassa 500 000 euroa Oulun kaupungille lapsiin kohdistuvien seksuaalirikosten ehkäisyyn.

      Tällaista maailmaahan persut haluavat. Suomalainen mies saa raiskata lapsia ja naisia mielin määrin
      kunhan rajat pannaan kiinni.

    • krptutki

      KRP:n rikosylikomisario Sari Sarani kertoi torstaina, että epäillyt teot ovat jatkuneet pitkään. Hän totesi Ylen uutisessa, että yhden uhrin kohdalla epäilty hyväksikäyttö on jatkunut jopa kymmenen vuotta. Seksuaalirikosvyyhdin toinen syyttäjä tarkentaa Saranin lausuntoa.

      – Epäillyt hyväksikäytöt ovat kestäneet yli kymmenen vuoden ajan, mutta yksittäisen uhrin kohdalla ei ole kyse niin pitkään jatkuneesta hyväksikäytöstä, kihlakunnansyyttäjä Leena Nyrhinen sanoi perjantaina Ylelle.

      Keskusrikospoliisin mukaan seksuaalisen hyväksikäytön kohteeksi joutuneita lapsia on huumattu metamfetamiinilla ja pidetty kiinni tai muutoin pakotettu seksuaaliseen tekoon. Osa epäillyistä hyväksikäytöistä on fyysisiä, osa muunlaisia.

      Tutkinnassa olevien suomalaismiesten epäillään myös kuvanneen lapsen seksuaalisia hyväksikäyttöjä ja jakaneen tätä materiaalia muille. Tutkinnassa on myös hyvin suuri määrä ulkomailla tuotettua kuvamateriaalia, jossa lapsia käytetään hyväksi.

      Keskusrikospoliisin mukaan pääepäillyn taustalta on paljastunut myös piirteitä, jotka viittaavat saatananpalvontaan ja natsismiin.

      • jutuistapäätellen

        Onko pedorikollinen Kemijärvellä?


      • IndyJones

        Vau! Saatananpalvontaa ja natsismia!


      • Aapo115v

        Tässähän alkaa seisomaan! Kertokaa toki lisää!


    • sotatila

      äänestäkää lesta sipilää,niin kaikki heidän ja samanhenkisten lahkolaisten bedohommelit jää tutkimatta,niin kuin tähänki asti, Suviseuroissa kun vain muistaa käydä niin,kaikki saa taas anteeksi ja homma jatkuu.

      • oksettaa

        Tänne kirjoittelee pedovillet joka ikinen päivä ällöttävyyksiään eikä niitä poisteta. Lukekaapa vähän tarkemmin. Purkavat mielikuviaan joittekin kylien palstoilla.


      • OI-JOOI-JOOOI

        Niinhän kaikki alussa sanovat kunnes käyvät bulgariassa.

        👀
        👅


    • xx7-

      Koko vyyhti on lähtenyt purkautumaan Eurooppalaiselta poliisilta tulleen

      vihjeen perusteella . Suomen poliisi ei olisi sekaantunut muutoin koko asiaan.

      • parempiTulos

        Oletteko huomanneet vakavimmat talous ym paljastetaan median toimesata, esim MOT ohjelma on paljastanut monta konnakerhoa.
        Pitäisikö rikollisuuden paljastaminen ulkoistaa toimittajille.


    • siis.suomalaista

      Suomalaista natsismia ja saatananpalvontaa. Julkisesti esiintyen kirkkovaltuustossa. Hyi olkoon.

    • Onsejojulki

      Visa Marttila

    • hyihllevtti

      Ei ole ainoa suomalainen pedo tämä. Niitä on useita, oikein rinki.

      • Psuomi

        Ja toiminta on jatkunut kymmeniä vuosia. Ajatelkaa.


    • Sikoja

      Nytkin marttila sikakavereineen voi vapaasti liikkua missä vaan. Kyllä on lainsäädäntö pielessä kun tämmöiset elukat voi täällä vapaana huseerata. Kohta ei kansalaisilla ole muuta keinoa suojella lapsiaan kun ottaa oikeus omiin käsiin. Missähän tämä marttila luuraa,olisi hyvä tietää. Ukon ei kannata enää pärstäänsä näyttää näillä kulmilla,voi tulla ruma pärstä.

      • Marttila

        Marttila on sukunimi , joka kirjoitetaan isolla alkukirjaimella , vaikka
        kyseessä onkin inhotusta aiheuttava henkilö .
        Pieniä virheitä jokaiselle sattuu , mutta toistuvasti "marttila".


    • Oikeuttaihmisille

      Paikkakunta ja nimi vaan esille jos joku tietää!!!

    • pedorinki

      Tämä rinki onkin isompi rinki. KRP:n mukaan natseja. Toivoa sopii, että kaikki nimet kaivetaan esiin.

      • 4398567

        Sairaat bloggarit kiinni, se on saletti.


      • Silupejatuspej

        Ei ole rinki. Olisiko epäkesko? Epäkesko pedopyörre? Kuulostaako täsmälliseltä muodostelmalta?


    • Miksei nimeä julkaista? Läytyy pari erittäin hyvää syytä: ensiksi henkilö on syytetty, ei tuomittu. Viranomaiset eivät yksinkertaisesti voi nimeä julkaista ja mediankaan intresseihin ei kuulu mahdollisten kunnianloukkaussyytteiden hankkiminen - entäpä jos hänet todetaankin syyttömäksi (mikä tosin ei näytä todennäköiseltä). Eiköhän poliisti (toivottavasti) seuraile nyt tarkkaan setämiehen touhuja, ettei kuitenkaan enää lisää uhreja tule.
      Toinen syy on uhrien suojeleminen. Mietipä jos omalle kohdalle olisi nuorena sattunut pedofiili, joka olisi saanut sinut väkisin tai väsyttämällä jakamaan p...ttäsi. Ja kun paikkakunta on pieni, niin varmasti kaikki tietäisivät kuka onkaan paljon pedofiilin kanssa aikaa viettänyt. Riippumatta mitä olisi hänen kanssaan tapahtunut, olisit merkitty koko loppuelämäsi. Aika moni kuitenkin miettii uhrien jollain tavalla olleen "helppoja".
      Tässäkään tapauksessa uhrit eivät todennäköisesti jää paikkakunnalle. Ainoa hyvä puoli tapauksessa on, että muutamien osalta on pervoilut loppu.

    • Anonyymi

      Miksei ukkoa viimeinkin vangita?

      • Anonyymi

        Tällainen nykyajan hutkinta.
        Vankilassa vuoden sitten syyttäjä julkisti.
        Kansa tuomitsi
        Oikeuslaitos ruuhkaantunut, ei homma etene juridisesti...


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      52
      10395
    2. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      123
      6253
    3. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      73
      4593
    4. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      12
      3455
    5. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      143
      3230
    6. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      283
      3055
    7. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      151
      2833
    8. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      67
      2776
    9. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      5
      2212
    10. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      32
      2132
    Aihe