Ainoastaan idiootti ei usko sähköautojen vyöryyn.
https://www.weforum.org/agenda/2019/07/how-electric-vehicles-will-redefine-geopolitics/
"markkinat"
USEIDEN BILJOONIEN ARVOISET. Sähköautomarkkinat syntymässä.
18
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ainoastaan idiootti uskoo Suomessa sähköauto vyöryyn. Ja sinähän olet yksi niistä harvoista.
- Anonyymi
Muutosvastarinta on vahvaa alemmissa sosiaali ja tuloluokissa.
https://www.talouselama.fi/uutiset/muutosvastarinta-on-rakennettu-ihmismieleen/8601857d-65d9-3cae-8202-4b3f58fa1565
https://fi.wikipedia.org/wiki/Muutosvastarinta
"markkinat" - Anonyymi
Käytetyt sähköautot revitään käsistä Suomessa.
https://tekniikanmaailma.fi/kaytetyt-sahkoautot-myydaan-nopeasti-suomessa-hyvaan-hintaan-yle-hinnat-putoavat-kunnolla-vasta-muutaman-vuoden-paasta/
"markkinat" - Anonyymi
Teslan surkean laatuiset autot ei ainakaan paranna sähköautojen "tuloa".
Kyllä me menemme bensalla ja dieselillä vielä kymmeniä vuosia. - Anonyymi
Vaikka kaikki henkilö autot vaidetaan Eu alueella sähkö autoiksi, hiilidioksiidi päästöt putoavat vain vajaat 3%. Ei järkeä. Kun se sähkökin pitää jollakin tavalla tuottaa.
- Anonyymi
Taas unohtui se tosiasia, että pakoputkesta tulee pihalle järjetön määrä muita saasteita jotka aiheuttavat ympäristölle ja ihmisille haittaa. Puhumattakaan öljynjalostuksen sähkön kulutuksesta, esim. Yhden bensa litran tuottamiseen menee 1kWh sähköä. Järjetöntä.
- Anonyymi
Äkkiä sähköautoja, että saadaan jo vuonna 2040 iso kasa ongelmallista sähkö- ja akkuromua. Kyllä uusi tekniikka on ihanaa sekä luontoa ja ilmastoa "säästävää".
- Anonyymi
Eiköhän autotehtaista löydy fiksumpia ihmisiä päättelemään mitä tuleman pitää ja tehtaat pystyvät itse ohjaamaan sitä mitä ihmiset tulevat haluamaan. Aloittajan sähkiskiima on naurettavaa.
- Anonyymi
Hyvä että tulee sähköautoja joille se käy,mutta tuo tuputus käy hermoon.ei kaikki asu kaupungissa ja sähköautoja ei saa pakkasella seisottaa montaa päivää.
Kehitys kehittyy ja tulevaisuudessa voi olla sähkikset ihan ok. - Anonyymi
Ihmisiä viedään kuin pässiä narussa. Aina muutaman kymmenen vuoden välein uskotaan uuden tekniikan poistavan kaikki vanhat ongelmat vaikka oikeasti se uusi tekniikka lisää ongelmia ja kiihdyttää luonnonvarojen käyttöä ja lisää ilmaston saasteita. Uutta tekniikka räjähtävästi kasvavalle ihmiskunnalle, hyvä siitä tulee.
- Anonyymi
Kallista ja pakkasessa purkautuvaa tekniikkaa, kyllä jää pillurallit ajamati?
- Anonyymi
Ennen vanhaan Tojo kävi tuntitolkulla ikkunat huurussa riiuureissulla pakkasyönä. Sähköautolla joutuu lähtemään kotiin ennenkuin akku tyhjenee.
- Anonyymi
Sähköautot on pian täällä.
https://www.youtube.com/watch?v=yopvHVEEA9Q
Akut on jo kehittyneet. Katso 6 minuutista....
https://www.youtube.com/watch?time_continue=76&v=p8-kN4y8Loc
"markkinat" - Anonyymi
Kaha53.... Hänelle biljoona on vieras yksikkö.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suurten_lukujen_nimet
"markkinat"Maailmassa on hieman yli miljardi autoa ja mielestäsi nyt on syntymässä 1000 miljardin sähköautomarkkinat?
- Anonyymi
KAMUXIN johtajan mukaan käytetyt sähköautot jää käsiin !
Ne jää jos KAMUX vaatii saman myyntikatteen, kuin hylätyistä ylijäämä dieseleistä.
Sähköautojen ostajat on valistunutta porukka ja pääosa ostaa Euroopasta itse tai Suomesta uuden.
"markkinat" - Anonyymi
Sähköautot on täällä ja nyt.
Polttomoottori jakaa lankapuhelimen ja valokuvafilmin kohtalon.
Ainoastaan idiootit ei ymmärrä muutosta.
https://www.facebook.com/groups/sahkoautot.nyt/
"markkinat"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 233378
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402702Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122241Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131709Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191519Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521481- 971389
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621211Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951184