Tytöt hallituksessa mokasi taas

Anonyymi

32

<50

    Vastaukset 32

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt on myyjän markkinat. Ei kukaan voi mennä Kiinaan tarkistamaan tavaraa.

    • Anonyymi

      Tsaijaijai...ei tainnutkaan kolmikymppinen kassatypy ollakaan kaikkien alojen yleisnero....hahahaaaa

      • Anonyymi

        Sattuuhan vaan olemaan. Mahtaa nyt tj herroja harmittaa!


    • Anonyymi

      Ihan oikein olivat tilanneet, mutta ei kai ole yllätys jos Kiinasta saa epäkuranttia tuotetta. Sama juttu Venäjän kanssa, kippasivat kelvottomat roskat varastostaan Italiaan.

      Propagandassaan kumpikin roskavaltio esittää vahvaa hyväntekijää.

      xLiner

      • Anonyymi

        Niinpä. Valitettavasti tavaraa ei saa tällä hetkeltä muualta kuin Kiinasta ja Kiina on kiero diktatuuri, joka huijaa omia kansalaisiaan ja muita.


    • Anonyymi

      Ei ole pilluista päättäjiksi. Tarvittaisiin Halla-ahon kaltainen jämäkkä mies johtoon.

      • Anonyymi

        Värkilläänkö se päätökset tekee?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Värkilläänkö se päätökset tekee?

        Niin on munattomia sen miehen päätökset, että luultavastikin niin tekee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Värkilläänkö se päätökset tekee?

        Millä värkillä...

        Halla-ahon ratkaisu asiaan olis ollut laittaa mamut askartelemaan hengityssuojaimia Maaseudun Tulevaisuudesta.

        xLiner


    • Anonyymi

      Pilluilijat tilaa uuden satsin, ensi viikolla tulee taas maskeja lisää neljäjjällä laajarunkoisella kuljetuskoneella, Seutulaan. Että kuullaampa jälleen mitä sanovat siitä. Kyllä Kiinassa osataan ja nopealla-aikataululla, ne on vaan vähän kalliimpia, kun hätä on suuri, mutta haitanneeko mitään. Rahaahan on, ei rahasta ole nyt mikään kiinni. Että sillälailla ne tytöt hoitelevat näitä maan tärkeimpiä asioita.
      Sanna Marin jonkun miljardin lisä budjetin tekaisee ja presidentti Sauli Niinistö vekseliin nimensä panee. Eikun Finnairilta puolenkymmentä konetta ilmaan ja suuntana Kiina.

      • Anonyymi

        No kerropas sinä viisaana miten tuollaisia saisi halvemmalla ja paremmin? Sipilä ja porvaripapat perustaisivat työttömien ompelupajoja jossa suojaimia ommeltaisiin kierrätyskalsareista, joista sitten valtiolta veloittaisivat?


    • Anonyymi

      Tyttöjengi se vaan mokailee. Enemmän ne postaile kuvia someen kun tarkistavat mitä tavaraa tilataan.

    • Anonyymi

      "Asiakirjat ovat olleet ihan kunnossa siinä vaiheessa kun kauppa on tehty", eli tossahan on toimittu aivan oikein että tuotteet on tarkastettu, joten mitä paskaa oikein puhut?

      Porvaripapparaiset olisivat varmaankin salanneet koko asian, myyneet itse kovemmalla hinnalla käyttöön ja käärineet voitot itse.

    • Anonyymi

      Pääasia on, että Kulmunin rinnat kasvavat kuin valtion velka.

      • Anonyymi

        Kyllä tissit voivat turvota kuun eri vaiheissa. Minulla ainakin x 2. Ei saa arvostella naisia.


    • Anonyymi

      Siellä on nyt se aika kun pilluista valuu veri, ja siksi ne vouhottavat niiden tunteidensa kanssa ja hysteerisinä tekevät hölmöjä päätöksiä.

      • Anonyymi

        Ja impotentit porvaripapparaiset olisivat parempia tekemään päätöksiä?


    • Olen kyllä hieman huolissani jos hallituksella ei ole muuta tekemistä kuin tilata suojaimia ja sairaalatarvikkeita. Eiköhän se ole eri porukka joka nämä työt hoitaa; hallitus vain antaa siihen edellytykset.

      Toki siinä mielessä tuli mielestäni mokattua että Marin lähti julkisesti syyttelemään kuntia ja muita toimijoita, Aina ei tarvitse provosoitua; varsinkaan kun tiedetään että kansanedustajista muistaakseni yli 170 on myös kuntapäättäjiä. Katsoo mistä vinkkelistä tahansa niin ei se selittämällä parane.

      Kunhan homma on aikanaan taputeltu niin sitten mietitään kuka teki ja mitä teki vai eikö tehnyt. Kannattaa silloin palata parikymmentä vuotta taakseppäin ja miettiä miten kuntien tehtävät ja rahoitus ovat historian saatossa edennyt.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      66
      829
    2. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      23
      819
    3. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      160
      818
    4. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      103
      779
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      27
      728
    6. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      687
    7. Kerro minulle totuus

      Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒
      Ikävä
      192
      660
    8. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      22
      602
    9. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      61
      592
    10. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      37
      586
    11. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      40
      549
    12. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      78
      490
    13. 39
      475
    14. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      465
    15. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      11
      458
    16. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      457
    17. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      73
      451
    18. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      111
      445
    19. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      54
      438
    20. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      437
    Aihe