https://www.riddle.com/showcase/237497/quiz
Mulla 7 oikein, tarkoittaa selvästi että nyt kannattaa lotota
Seiskan musavisa
13
73
Vastaukset
- Anonyymi
Minä en jaksa tuota kyselyä olen todella huono Suomalaisissa musiikeissa :D
Ulkomaisia kuuntelen paljon, sain korvasta poistettua madon... Harry Truman, Doris Day.... belgialaiset Kongossa, tämä pyöri päässä jonkin aikaa kunnes kuuntelin riittävästi: Billy Joel - We Didn't Start The Fire: https://www.youtube.com/watch?v=eFTLKWw542gOlen ehkä aiemminkin ehdottanut, mutta "We Didn't Start The Fire 2" kappale olisi jo aika tehdä. Paljon olisi uusia asiaoita ja nimiä 1980-luvun jälkeeenkin.
6/12 ja ehkä noista oikeastaan kaksi varmuudella tiesin, suurinta osaa mitä tuli vastaan en ole tainnut koskaan kuullakkaan. Olikohan Popeda ja Juice ne varmat vaihtoehdot.
Mä olisin luullut että Juri Gagarin olisi ollut varmin.
Juicella oli aina riimit kohdallaan, kolmen tavun loppusointu:
neuvostoliitosta / eevariittasiitostascrg kirjoitti:
Mä olisin luullut että Juri Gagarin olisi ollut varmin.
Juicella oli aina riimit kohdallaan, kolmen tavun loppusointu:
neuvostoliitosta / eevariittasiitostaKun pornokauppiaan poika myy kultaa X:ssa, niin eihän se rimmaa kai minkään kanssa. Ja piiakseen / rehn, niin yhden tavun verran.
scrg kirjoitti:
Mä olisin luullut että Juri Gagarin olisi ollut varmin.
Juicella oli aina riimit kohdallaan, kolmen tavun loppusointu:
neuvostoliitosta / eevariittasiitostaSaattaa olla että miljoonasade on jäänyt vähemmälle kuuntelukerralle, varmasti tuota joskus on useampaakin kertaan kuullut. Varmasti jos olisi kappalevalinta ollut marraskuu tai tulkoon rakkaus niin olisi mennyt oikein. Karjalaiseltakin olisi mennyt oikein jos kappale olisi ollut hän. =)
Niin paljon kovin vähäpätöistä tietoa mahtuu päähän. Kaiken maailman renkutusten sanoja.
Sain kympin. Se on sama kuin käytösnumeroni aina oli todistuksissa.- Anonyymi
Ei ollut tuolinkuva eli numero 4 väärinpäin piirrettynä, kuin jälki-istunnon jakkara nurkassa.
Uusin hyvä rusketustuote voisi olla: GammaRay-Solarium Ultra Power nyt halvalla, Nivea Soft -voideputkilon saa kaupan päälle.
8/12
- Anonyymi
En tiedä musiikista juuri mitään, arvaamalla osuin viidesti oikeaan.
Mulla meni todella loistavasti tää testi. Huippulukemat!
"Tuloksesi: 5 / 12
Ei hassumpi suoritus, olet ihan hyvän tason musiikkitietäjä!"
Heh! Enhän mä mitään laulujen sanoja osaa. Jonkun kertosäkeen renkutuksen jos muistan, sekin on jo hyvä saavutus. :)Sain vitosen, eli saman mikä seisoo todistuksessa musiikin kohdalla.
- Anonyymi
Aika hieno lehti tipahti: postiluukusta: oikein hieno ja komeaa kartonkia: keskiaukeamalla komea kalenterin tyyppinen hieno juttu :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 621018
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla330965- 61822
- 55713
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k97634Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai48619- 25612
- 57600
- 68590
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,14578
