Olet näkemässä yhtä Jumalan ilmeisimmistä ihmeistä

Anonyymi

Sillä hetkellä. Voitteko kuvitella, jos todistaisitte sen itse? Jos olisit Israelissa, kun se tapahtui? Kuuden päivän sota oli ihmeellinen. Varsinkin tällä hetkellä.

Kuuden päivän sota
Kuten tässä videossa on nähty ja kerrottu, oli mahdotonta olla tuntematta G-d: n läsnäoloa kuuden päivän sodan aikana. Oli mahdotonta olla tunnistamatta ihmeitä. Koko maailma todisti sen. Ehkä kaikkein polttavin kommentti oli se, että Israelin valtio syntyi vain kolme vuotta Auschwitzin jälkeen, mutta Israelin valtion sielu syntyi 19 vuotta myöhemmin 1967.

Jerusalemin vanhan kaupungin vangitseminen on jäähdyttävää . Kaikkien muiden ihmeiden jälkeen Jerusalemin hallinnan palauttaminen oli toinen lahja Jumalalta

Ihmiset puhuvat ihmeistä, joita tapahtui raamatun aikana ja edessämme olevien suurien viisumien aikoina, mutta meidän on tunnustettava, että ihmeitä tapahtuu myös koko ajan.

Älä koskaan lopeta kiittämistä Jumalaa
Meidän on jatkettava kiitosta Jumalalle vuosi toisensa jälkeen, päivä päivältä, vuoden 1967 uskomattomista ihmeistä. Meidän on kiitettävä häntä siitä, että Jerusalem tuli takaisin juutalaisten käsiin. Et voi koskaan kiittää Jumalaa liikaa.

Mahtava työ Los Angeles -yhteisöjen johdolla. Juhlistammeko kaikki Jerusalemissa kaikkien juutalaisten kanssa, kun temppeli rakennetaan uudelleen.

4

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Me emme koskaan siunaa ryöstöä vaan rukoilemme Itä-Jerusalemin asukkaille siumausta ja kaikkea hyvää.

      • Anonyymi

        Jerusalem on Israelin jakamaton pääkaupunki. Rukoilkaamme Israelin ja Jerusalemin puolesta. Ja kts voi kyllä rukoilla muslimien jumalaa, mikä ei voi auttaa ei saatana meitä auta vaan Jumala tämä Kristinuskon Jumala Jeesus Kristus.


    • Anonyymi

      Hebrealais kirje.
      8:6 Mutta tämä taas on saanut niin paljoa jalomman viran, kuin hän on myös paremman liiton välimies, liiton, joka on paremmille lupauksille perustettu.
      8:7 Sillä jos ensimmäinen liitto olisi ollut moitteeton, ei olisi etsitty sijaa toiselle.
      8:8 Sillä moittien heitä hän sanoo: "Katso, päivät tulevat, sanoo Herra, jolloin minä teen Israelin heimon ja Juudan heimon kanssa uuden liiton,
      8:9 en sellaista liittoa kuin se, jonka minä tein heidän isäinsä kanssa silloin, kun minä tartuin heidän käteensä ja vein heidät pois Egyptin maasta. Sillä he eivät pysyneet minun liitossani, ja niin en minäkään heistä huolinut, sanoo Herra.
      8:10 Sillä tämä on se liitto, jonka minä teen Israelin heimon kanssa näiden päivien jälkeen, sanoo Herra: Minä panen lakini heidän mieleensä, ja kirjoitan ne heidän sydämiinsä, ja niin minä olen heidän Jumalansa, ja he ovat minun kansani.
      8:11 Ja silloin ei enää kukaan opeta kansalaistaan eikä veli veljeään sanoen: 'Tunne Herra'; sillä he kaikki, pienimmästä suurimpaan, tuntevat minut.
      8:12 Sillä minä annan anteeksi heidän vääryytensä enkä enää muista heidän syntejänsä."
      8:13 Sanoessaan "uuden" hän on julistanut ensimmäisen liiton vanhentuneeksi; mutta se, mikä vanhenee ja käy iälliseksi, on lähellä häviämistään.

    • Anonyymi

      Jeremia:
      23:3 Ja minä kokoan lampaitteni tähteet kaikista maista, joihin olen ne karkoittanut, ja tuon ne takaisin laitumelleen, ja ne ovat hedelmälliset ja lisääntyvät.
      23:4 Ja minä herätän heille paimenia, ja ne kaitsevat heitä; eivät he enää pelkää eivätkä säiky, eikä heistä yhtäkään puutu, sanoo Herra.
      23:5 Katso, päivät tulevat, sanoo Herra, jolloin minä herätän Daavidille vanhurskaan vesan; hän on hallitseva kuninkaana ja menestyvä, ja hän on tekevä oikeuden ja vanhurskauden maassa.
      23:6 Hänen päivinänsä pelastetaan Juuda ja Israel asuu turvassa. Ja tämä on hänen nimensä, jolla häntä kutsutaan: 'Herra on meidän vanhurskautemme.'
      23:7 Sentähden, katso, päivät tulevat, sanoo Herra, jolloin ei enää sanota: 'Niin totta kuin Herra elää, joka johdatti israelilaiset Egyptin maasta',
      23:8 vaan: 'Niin totta kuin Herra elää, joka johdatti ja toi Israelin heimon jälkeläiset pohjoisesta maasta ja kaikista muista maista, joihin minä olin heidät karkoittanut.' Ja niin he saavat asua omassa maassansa."

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1299
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      35
      830
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      586
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      521
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      482
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      15
      472
    Aihe